Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Olcsó,napi 1500-1600 kalóriás...

Olcsó,napi 1500-1600 kalóriás étrend?

Figyelt kérdés

Még az első covid hullám idején kipróbáltam a kalória számlálós diétát, és bevált (akkor súlytartás volt a cél most kicsike fogyás lenne). Viszont időközben beköltöztem koliba, egyetem miatt.

Heti 5000Ft zsebpénzt kapok, plussz havonta jön 50000Ft a kártyámra, amiből ha mindent befizetek,megveszem a bérletem stb.marad kb. 15000Ft

Szóval úgy heti 8000Ft-ot tudok rá szánni nagyon maximum (ebbe nem számoltam bele ha költenem kell másra is kaján, bérleten,kolin kívül).


Jó lenne olyan menü, ami egy alapanyagot hetente höbbször is felhasznál mert a hely sem sok tárolni a megvásárolt dolgokat (meg hát költséghatékonyabb is).


Egyébként Bp.-i vagyok, ha tudtok róla,hogy van valamilyen egészséges menza szolgáltatás ami finom is, bele is esik a max keretbe és egészéges ételeket árulnak ne tartsátok magatokban.



2022. márc. 3. 23:47
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

1.

50g zabpehely 25-

1 deci tej 30-


2.

200g csirkemell 300-

200g mexikói/francia zöldségkeverék 100-

200g olcsó rizs 100-

30g sertészsír a sütéshez 30-

50g hagyma a sütéshez 15-

(Ez utóbbi 2 kihagyható, ha sütőbe teszed.)


3.

2db tojás 100-


= Ez így kb. 1700+ kalória =


A maradék pénzből vehetsz még kis gyümölcsöt stb. a zabkásához, zöldséget (akár olívaolajat is) az esti tojáshoz, ha akarsz. Lehet tej helyett inkább az egészségesebb növényi tejet (rizsital, zabital, mandulaital néven futnak), a saját márkás (lidl, aldi, tesco) nem sokkal több de megéri.

2022. márc. 4. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Én általában csirkecomb filét használok,jobb is olcsóbb is, mint a csirkemell.

Téli időszakban káposzta, répa, cékla, fekete retek, hagyma amit salátához fogyasztok.

A zabpehely reggelihez amit az első írt,én szoktam tenni mazsolát/gyümölcsöt/kókuszreszeléket/fahéjat.Mikor melyiket.

Kenyér helyett reggeli vagy vacsorához penny,lidl is árul ropogós kenyeret. Nekem egy csomag kb 3 hétig kitart.

Májkrém, tojáskrém, körözött, hasonló dolgokkal szoktam enni.

Köretnek bulgur jött be nálam.

2022. márc. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%

Mi ketten vagyunk a férjemmel, 2 hetente 30 ezerből vásárolunk, ráadásul én vega vagyok.

Zabpelyhet eszek reggelire, vagy 2 szelet szenhidratcsokkentett kenyeret valami krémmel. Napközben zellerszárat, répát ropogtatok, néha gyümölcsöt.

Az ebéd nagyon változatos, ott akár 600-700 kcalt is megengedek. Pl. Zöldség köret tofuval, krémleves valami ch csökkentett sutivel, spenót tojással, sült cékla, répa, gabona/zöldség fasírttal, zöldségleves gazdagon, csoben sült brokkoli, padlizsan paradicsommal, sajttal....

A vacsora változó, akkor mar nem vagyok nagyon éhes, ezért van, hogy csak 1 alpro pudingot eszem, vagy 1 tál levest.

Nekem a leves sokat segít, nagyon eltud telíteni, és az édesség valakinek soknak tűnhet, de az 1500 kcal-ban mindig benne vagyok és másfél hónap alatt 4 kg lement. (A férjemről 6)

A cukros üdítőket teljesen elhagytam, azok ilyen fantom kalóriák sokszor.

2022. márc. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!