Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Alig eszek valamit, mégsem...

Alig eszek valamit, mégsem fogyok. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hete kezdtem el fogyózni (jóval kevesebbet enni), de semmi eredmény. :(

2022. márc. 5. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Elöször is írd le egész pontosan, mi az az "alig valami", amit eszel, mert vagy a mennyiséggel, vagy az összetétellel vagy mindkettövel gond van.

Meg emellett tudni kellene a nemedet, magasságodat, súlyodat is

2022. márc. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
31%

Hát én se fogyok.

115kg 185cm 45 év férfi.

Volt hogy két hétig csak salátát ettem. Olyan dobozos cucc. Felül kis adag öntet és alul a saláta. Tele van vele az összes nagyáruház.

Szóval napi három saláta két héten keresztül. -2kg ment le.

Az is vissza jött.

2022. márc. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kalóriát számolsz? Ha igen, akkor mennyit eszel? Lehet, hogy valamit elszámolsz akkor, és több kalóriát viszel be valójába.


Vagy csak szemmértékre eszel kevesebbet? Akkor ott a probléma. Sok dologban az ember nem is gondolná, hogy mennyi kalória van, a "próbálok kevesebbet enni" nem valami tuti módszer, mert simán elcsúszhat egy csomó dolgon. A kalóriaszámolás az, amivel fixen lehet fogyni, ez a szimpla "próbálok kevesebbet enni" pedig van akinek beválik, van akinek nem. Én például ismerem magamat, kalóriaszámlálással fogytam 40 kilót, de anélkül, csak így szimplán a "próbálok kevesebbet enni" módszerrel nem sikerült volna.

2022. márc. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#3-as vagyok.


Illetve magasság, súly?

2022. márc. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

160 cm 65 kg vagyok. (lány)

Kalóriát számolok, napi max 1000 kcal-t eszek.

2022. márc. 5. 19:41
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp növeld! 1400-1500 kalóriával is összejönne a heti fél kg fogyás szerintem, de ha szoktál edzeni, vagy bármi, akkor akár többet is ehetsz. Mindenesetre, a max. 1000 kcal az nagyon kevés. Ahogy a túl sok evéssel, úgy a túl kevés evéssel sem lehet fogyni, meg aztán nem is egészséges ennyit enni, ez nagyon kevés, nem tesz jót a szervezetednek.
2022. márc. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Életmód váltás. Nekem ez jött be. Nulla alkohol, nasinak valami gyümölcs, cukormentes keksz esetleg. Köreteket nagyrészt lecseréltem salátákra. Pékárut szinte teljesen elhagytam(néha zsemle v kifli). Cukros üdítőktől is elbúcsuztam. Illetve a mozgás. Eleinte séta, utána kocogás, itthoni torna. Több túra az erdőben. Plusz este nem eszek már. 7 után. Így lehet szerintem. 156cm vagyok és 73kg voltam... Eltelt 2 hónap, most tartok 64kgnál. 55 körülre szeretnék lemenni. Így megy csak szerintem. Az nem megoldás, h hetekig kínzod, éhezteted magad, mert visszafog jönni... Akár a többszóröse is. Tapasztalat sajnos. A szervezet meghálálja a törődést... Légy kitartó.
2022. márc. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
1 kg testzsír kb. 7000 kalóriának, azaz 4-5 napi nagyon mértékletes (napi 1500-1800 kal ) étkezés-kihagyásnak felel meg. Ez pedig élettanilag nem igazán kivitelezhető, azaz a heti 0,5 kg fogyás már megfelelő, de ehhez a napi bevitelt 800-1200 kal közé kell szorítani, ami már szinte koplalásnak számít. Az étrend összeállítása nagy hozzáértést kíván, mert biztosítani kell a gyomor teltséget, különben erős diszkomfort érzés lép fel és kárt szenved az ürítés is. A felvett folyadék egy része a széklettel távozik és megfelelő bélmozgás esetén a béltartalomból sem szívódik fel az összes bevitt tápanyag. Ez pedig csak sok emészthetetlen növényi rost bevitelével érhető el (pl. főtt cékla vagy káposztafélék). A "lelki" összetevője a fogyókúrának az, hogy megfelelően aktív, feladatokkal, elfoglaltsággal járó életmód mellett a gondolatok nem kalandoznak el az evés irányába.
2022. márc. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Két hét az semmi. Amúgy is az elején vizet veszítesz nem zsírt. Az 1000kcal nagyon kevés, legalább 1200 kell az a minimum.

Számolj pontosan és kezdj el mozogni.

2022. márc. 6. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2, nem ilyen baromságokat kell csinálni, hogy valaki csak salátát eszik, 115 kilóval. Kicsit több eszed is lehetne 45 évesen.

Kérdező, kalóriát számolj, de az 1000 nagyon kevés lesz. Állítsd be egy normális kalóriadeficitet (a mostani sok!), csinálj mellé valami sportot, és ne legyél türelmetlen.

2022. márc. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!