Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Jó így az étrendem, vagy...

Jó így az étrendem, vagy változtassak valamit?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen kezdtem el készülni a nyárra, bár az igazat megvallva még sose szállkásítottam rendesen. Már évek óta edzek, 190 magas és jelenleg 95-97 kiló vagyok, normál testalkatú. Igazság szerint nem vagyok különösebben dagadt, sokszor hülyének néznek, hogy miért fogyózom, jó karom van, hátam, lábam stb. viszont engem a "pocakom, derekam" zavar. Nem kocka has a célom, csak keskenyebb derék, laposabb has, meg hogy jobban látszódjanak az izmaim.

Nade.. az étrendem a következő:


Minden reggel kimérek 75g Lidl zabpelyhet 250ml 1,5%-os tejjel - ez 400 kcal 57,8 szénhidrát, 15g fehérje, 7,3 zsír (hozzá tenném, hogy mindent yazio appban számolok)


Ebéd az full változó. 150g rizst szoktam enni(bár lehet hogy picit csökkenteni fogom) általában csirke, néha hal, vagy sertés, emellé zöldség köret, erre nehéz pontos adatot írni, de kb6-700 kcal, 110g szénhidrát 50 fehérje 7g zsír. (igyekszem kevés olajat használni)


Vacsi full ugyanaz mindig. Melegszendvics(imadom)Toast kenyér 100g(4 szelet) 4szelet sonka, 2szelet sajt, egy kevéske ketchup, 250ml tej és ez 520 kcal 70g szénhidrát, 34g fehérje, 11g zsír.


Nasim általában egy rice up chips, gyümölcs. Igyekszem elég vizet inni.


Ugye az a kérdésem, hogy jó e ez így, mert én is érzem, hogy eléggé egyoldalú. 98kg ról indultam, egyik reggel 95öt mértem(szóval szerintem eddig mükszik), 3 hete tartom a diétát, elkezdtem a súlyzós edzés mellé kardiózni (heti 2-3 alkalom 30-40perc séta vagy futás) Szóval ha valaki tudna esetleg tipped adni, hogy mit tudok enni mondjuk reggeli helyett vagy vacsi helyett azt szívesen fogadom. :)


(A kajám egyébként nagyjából 2000 kalória egy nap, ülő munkát végzek, de járok edzeni, szerintem egy nap 2500+ kalóriát simán elégetek legalábbis remélem, mellesleg cukrot szinte egyáltalán nem eszek hála isten)


22F



2022. márc. 10. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Nekem ebbol nagyon hiányzik a valtozatossag, a vitaminok es az asvanyi anyagok.

Reggelihez mehetne csak 50 gramm zab mellette gyumolcs es magvak vagy magvaj. Masreszt a feherjetartalma rohogteto, csoda hogy jollaksz. A magok azt is picit felvinnek, vagy ha turot keversz bele pl.

A vacsibol a toast kenyeret hagyjuk is.. remélem legalább teljes kiorlesu. Es tessek melle sok sok feiss zoldseget enni


Nekem a tej is sok, tuti nem pazarolnék ennyi kaloriat tejre. Pl zab lehet overnight, felesben tejjel es joghurttal.



Itt pedig nagyon jól ossze vanank gyujtve kajaotletek:

vacsora ötletek: [link]


uzsonna ötletek: [link]


reggeli ötletek: [link]



A kaloriaidnak nem fogok utanaszamolni, ugy tunik az alapkkal tisztaban vagy

2022. márc. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Tudom hogy nem valtozatos, kicsit olyan kerdes volt hogy egyebkent tudtam ra a valaszt.

Termeszetesen nem eszek szar kenyeret, “serto” a feltételezés :D teljes kiorlesu vagy korpas, ilyenek

Iszom fehérjét, illetve szedek vitamint(utobbit hebe-hoba)

Egyébkent a zoldseget vacsihoz fogom enni! Eddig is ugy kajaltam egyebkent, most erre a toastra atalas miatt kimaradt.. a reggelimet pedig meg lejjebb viszem 50 grammra es teszek hozzam chia magot es fagyasztott gyumit mondjuk.


Koszi a tippeket, igyekszem egyebkent majd varialni, csak ahhoz kepest hogy eddig mennyit ettem, ahhoz kepest ez szamomra oriasi valtozas, kicsit meg hozza kell szokni, szeretem a hasamat, edesseg teren van szerencsem :D

2022. márc. 10. 16:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nem kell mindent egyszerre, baby steps. Holnap már eszel hozzá gyünölcsöt, vasárnap már csökkented a mennyiseget, keddtől kesu/chia stb.

Ahogy kényelmes hozzászokni

2022. márc. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem rendben van, ha szedsz vitaminokat is mellé.

A monotonitás meg részletkérdés. Én is ugyanazokat eszem és teljesen jól érzem magam, míg más képtelen lenne ugyanazokat enni minden egyes nap. Ha te jól érzed magad így, akkor folytasd, ha nem, akkor változtass.

2022. márc. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért óvatosan a chiával és a magokkal, magvajakkal is, mert sok bennük a zsír! Fogyáshoz pedig a zsírt alacsonyan kéne tartani, azzal nagyon könnyű túllépni a napi keretet. Amúgy a rice chips kalória tartalmát sem írtad, szerintem az is nagyon sok zsír és széndhidrát, és fura, hogyha yazioban vezeted a kalóriákat, akkor csak tippelted, hogy mennyi a nap végén az össz kalória.
2022. márc. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#4 koszonom :) olyan kajak ezek, amiket imadok es nem unom, jok is, ettol fuggetlenul kene varialni picit, ahogy idom engedi majd azert fogom.


#5 termeszetesen mindent mertekkel, mindent merek, szoval oke hogy kiegeszitem massal a reggelim, de nem csak ugy szemmértékkel hogy na ennyi jo lesz. A rice up chips elv 260 kcal, sztem belefér, low fat


Egyebkent ez a napi 2000 kaloria ugy tevodik ossze, hogy:

-250g szenhidrat

-150g feherje

-40g zsír

A fehérjét nem tudom tartani, az altalaban csak 120g, kene pedig, hogy ne veszitsek beloluk ha fogyok


Nem tippeltem, veztem, nagyjabol 2000 mindig (neha tobb neha kevesebb) nem mindig ugyanaz az ebedem, nem mindig ugyanazt nassolom, ezert irtam hogy nagyjabol 2000, vagy mondjuk ugy atlagosan 2000

2022. márc. 14. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!