Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Erősen túlsúlyos vagyok...

Erősen túlsúlyos vagyok (112kg) és a különböző kalkulátorok szerint a fogyáshoz 2200kcal kellene ennem naponta. Ez nem irreálisan sok? Értem, h kb 500 mínusz a normális, de ekkora túlsúlyra is érvényes ez a javaslat?

Figyelt kérdés

2022. márc. 12. 07:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
32/nő, ha ez számít
2022. márc. 12. 07:35
 2/13 anonim ***** válasza:
14%

Irreálisan sok?? Akarod mondani irreálisan kevés, nem?

Már hogy lenne neked ez irreálisan sok? Én 165 cm/65 kg kezdősúllyal kb.pont ennyivel fogytam le. Neked ennél jóval több kalóriára lenne szükséged.

2022. márc. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
83%

Nem, nem sok.

A neten olvasható 1400-1600 kcal étrendek nem a fenntartható diétához segitenek hozzá. Azok pár hetes fogyókúráknál esetleg lehetnek hatásosak, de kínkeserves hosszabb ideig csinálni, és a diéta végén nagyon résen kell lenni, hogy ne jöjjön vissza a leadott felesleg.

Én 69 kilóval sport mellett 2000 kalóriával is fogyok. Lassan, de biztosan. A te testsulyoddal simán fogysz majd 2200 kalóriával, de azért válogasd meg, mit eszel, és sétálj sokat.

2022. márc. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

NEM, nem sok. Ha elkezdenél ennél joval kevesebbet bevinni, akkor azzal csak tönkreteszed a szervezetedet, gyakorlatilag koplalás lenne, ami nem lesz eredményes.

A -500 kcal mindenkire érvényes, ez az emberi szervezet müködéséböl adódik.

Viszont amire figyelj, ha sikerül tizen-huszon-pár kilót leadni, érdemes úja számoltatni, mert kevesebb súlynál kevesebb kalória lesz szükséges.

2022. márc. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából nagyon elcsesztem :/. Az egyik ilyen neten kalkulátor kiszamolta nekem, h ha én heti 1kg akarok fogyni (az még normálisnak számot elvileg), akkor 1400kcal körül kell ennem. Én belottem az 1500-öt, és az első két hétben leolvadt 5kg,aztán semmi. Sőt, ha nem is sok, de vissza jött ugyanennyi kcal-val. Utána olvastam, h mitől van, és igen, megertettem. De:két problémám maradt. Az egyik, h igazából tok jókat ettem 1500 kaloriaban, nem volt hianyerzetem, nem voltam éhes,most meg direktbe magokat eszek, meg ilyesmi, de nem esik jól, telítettnek érzem magam. A másik, h 2200kcal ha eszek, akkor heti 20dkg fogyás az "elvarhato". Nem sietek sehova, de azért nem 20 évig szeretnek várni, h egészséges súlyban keruljek...
2022. márc. 12. 08:40
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

Ne magokat egyél többletnek, hanem zöldségféléket, salátákat és jó minöségü olajokat is használj ezekhez, ez fontos avitaminok hasznosításához.

Meg keress rá a 2200 kcal-os étrendekre, garantáltan lesz olyan, ami neked is müködik.

Másrészt ne akarj gyorsan fogyni, egyrészt a plusz kilókat sem pár hónap alatt szedted fel, másrészt ha túl gyors a fogyás, akkor a böröd nem tudja követni és vagy ronda lesz alapból, vagy müteni kell, ami se nem igazán egészséges dolog, se nem lesz hegmentes az eredmény, tehát jobb lassan, fokozatos sporttal fogyni, úgy a legtöbb esetben nincs gond a böröddel sem.

Meg egy tipp: ha ekkora túlsúlyod van, menj el még most a háziorvoshoz és rögzíttesd a súlyodat, meg az állapotodat, ugyanis ha a kivánt súly elérése után mégis szükség lenne mütetre, a TB fizeti, ha igazolni tudod a fogyás mértékét.

2022. márc. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
Mindenféle csodadiéta vagy kalóriaszámolgatás helyett, kezdj el súlyzós edzéseket végezni és hagyd el az egészségtelen cukros szarokat!
2022. márc. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
68%

Esetleg számolhatnád a makrokat is, sokat tanulhatsz belőle a saját tested működéséről, és arról, hogy hogyan szoktál enni, és hogyan tudsz jól enni. Ahogy a kalóriát, úgy a zsírt, szénhidrátot, fehérjét is jegyezd fel, és én testsúlykilogrammonként legalább 1-1.5g fehérjére törekednék a helyedben. Cukrot, lisztet szorítsd le valamelyest, mozogj, egyél többször keveset, és majd a makrokat átnézve kitapasztalod, hogy mi neked a jó.

Az mondjuk furcsa jekem, hogy 1500 kalóriával jól elvoltál, és nem voltál éhes. Én tuti az lennék, pedig feleakkora vagyok.

2022. márc. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
Ha nagyon nem jön össze a 2200 kalória, akkor most nem akkora tragédia, ha valamennyivel kevesebbet eszel. Törekedj egy 2000 kalóriára mondjuk. De amúgy nem tudom hányszor eszel egy nap, de ha pl. 5x, akkor ugye azt írtad, hogy 1500 kalóriából tök jókat ettél, szóval törekedj úgy enni, mint akkor, pluszba pedig minden étkezéshez hozzátolsz 100 kalóriányit, és akkor a 2000 kalória meg is van kb, és étkezésenként +100 nem olyan sok, az lehet, hogy jól is fog még esni. De amúgy milyen magas vagy? Szerintem 2000 kalória is elég lenne. Viszont igen, valószínűleg az 1500 elég kevés ilyen súlyhoz, de szerintem ha minden étkezéshez hozzácsapsz még egy picit, akkor 2000 kalória összejön, és az úgy jó is lesz. Meg nem tudom milyen magas vagy, de szerintem 2200 kalóriával több lenne, mint 20 deka fogyás. De ha tényleg annyit fogynál csak, akkor egy picit lejjebb veszel.
2022. márc. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
75%
Szerintem meg nem lejjebb venni kell akkor, ha lassúnak találod a fogyást, hanem a fizikai aktivitást feljebb venni. Az pörgeti az anyagcserét.
2022. márc. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!