Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Idővel könyebb lesz a fogyás?

Idővel könyebb lesz a fogyás?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy én eddig mindig hozzá szoktam, hogy rengeteget zabáltam főleg este. 19 éves fiú vagyok 175cm magas , 108kg. Kell idő még a gyomrom és az elmém is megszokja az új táplálkozást? Tehát inkább csak az elején, az első pár hétben ilyen nehéz? Ti mit tapasztaltatok?

2022. márc. 18. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem könnyebb lesz, hozzá fogsz szokni. Én 112 kg-ről indultam, most vagyok 67. Őszintén, most el nem tudom képzelni, hogy annyit megegyek, mint régen. Hihetetlennek tűnik, hogy anno olyan sokat megettem, mert most a kevesebb is tökéletesen elég. De most nem csak a 67 kilós állapotomról beszélek. Vagyis na, amikor még sok túlsúly volt rajtam, akkor is időről könnyebb lett. Az elején hozzá kellett szokni, de igazából sosem éheztettem magamat, szerintem viszonylag jó étrendet is összeállítottam magamnak, szóval igazából nekem sosem volt akkora problémám azzal, hogy keveseltem az ételt. Persze néha voltak és vannak napok, mikor úgy érzem, hogy éhesebb vagyok, mint általában, de az szerintem természetes. Viszont sosem éreztem késztetést arra, hogy megegyek +1000 kalóriát. Szóval na, én sosem tartottam ilyen konkrét csalónapokat, mert nekem nincs arra igényem, én tökre meg vagyok azzal az étrenddel amit kialakítottam, és magával a bevitt kalóriamennyiséggel is rendben vagyok. Szóval szerintem könnyebb lesz idővel, de nyilván attól is függ, hogy milyen az étrended, hogy osztod be a kaját, napi hányszor eszel. Nekem pl. a napi 3 étkezés nem elég, nekem kell a napi 5 étkezés. De amúgy sokan azért nem bírják ki az életmódváltást, mivel túl kevés kalóriát visznek be. Na, akkor úgy nem is csoda, hogy pár nap után felfalják a hűtőt.
2022. márc. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ó gratulálok :) bővebben megosztanád az étrendet? Csak úgy kb hogy mikor milyen jellegű kajákat ettél, mikor mit érdemes reggelire, vacsira stb
2022. márc. 18. 23:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Hasonló utat jártam be, mint az első, most 68 vagyok. Szintén elképzelni sem tudom, hogy ehettem régen annyit.


Az eleje nehéz volt, de csak azért, mert fogalmam se volt a fogyás hogyanjáról meg miértjéről, csak azt tudtam, hogy ez nem mehet tovább. Szóval nekiestem egy alacsony CH tartalmú, extrém alacsony kalóriabevitelnek, és közben elkezdtem tanulni az egészről. Aztán jött a kalóriabázis (ezt használom kontrollra), a Duciforradalom (az ingyenes anyagai alapján számoltam ki a keretemet és a makrókat), és bioteches fehérjét meg vitaminokat eszek.

2022. márc. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igazából ahogy fogysz, idővel nehezebb lesz fizikailag, mert egyre kevesebb kalóriát ehetsz. Persze mentálisan lehet hogy könnyebb, megszokod az adagokat, új ételeket, sportot.
2022. márc. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, nekem az elmében van gond ilyen téren. Nem is éhes vagyok, hanem nagyon durván kívánom és amikor rámjön, akkor nehéz megállni
2022. márc. 19. 17:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Én 3 év alatt fogytam le, ( nagyon sok volt a felesleg) és még csak nem régóta van az, hogy súlyt tartok, így most jön a java, egy életen át tovább diétázni, rendszeresen mozogni és megtartani az eredményt. Az első fél év volt rettenetesen nehéz fizikailag, lelkileg mindenhogy, aztán annál tényleg könnyebb lett, viszont vàltozó, hogy mennyivel könnyebb.

Igazából hullámokban jön elő, van hogy már teljesen természetesnek érzem hogy oda kell figyeljek mit eszem, és a rendszeres mozgásra, akkor is ha semmi kedvem hozzá, fáradt vagyok stb. De ha ellustulok pár edzést, vagy engedek kaja csábításának, máris takarnak rám a felesleges kilók,2-3 hét lazítást sem engedhetek meg, mert hónapokig tartana ledolgozni, sajna nagyon hízékony vagyok extrém zabálás nélkül is.

Néha pedig rámjön hogy annyira igazságtalan ez az egész, vannak akiknek semmi szükségük szigorú étrendre, bőven esznek cukrosat, fehérlisztes kajákat, csipszet, sütit, nem is sportolnak vagy nem sokat, mégsem híznak. Ez az időszak mikor épp sajnálom magam😂eltart 1-2 napig, aztán megint hónapokig minden rendben van.

Szerintem mindenki máshogy éli meg, nekem ilyen. Néha könnyebb, néha nehezebb.

Én sose mondanám hogy mindig minden szuper és mindig könnyű, meg hogy egyre könnyebb lesz, mert marhára nem érzem így.

Lefogyni, változtatni az életeden, berögzült rossz szokásokat jókra cserélni hosszútávon, fejben mindig ott lenni, qurva nehéz szerintem.

De ettől függetlenül számomra, az egészségemért megérte , és megéri:) Nem mondhatom hogy könnyű, és ez nem egy vattacukorfelhő amit az ember elképzel mikor elkezdi, milyen jó lesz lefogyva. Nagyon, nagyon kemény munka, rengeteg kitartás, motiváció, türelem és jó, pozitív hozzáállás kell hozzá, ami azért fárasztó. Fizikailag és mentálisan is.

2022. márc. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok válaszolok!

Akik ilyen nagy túlsúlyt adtak le mennyi idő alatt sikerült?

Én másfél hónapja csinálom lement már 7kg de most megállt,és még hátra van 23 az álom alakig:(

2022. márc. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7.

Én 3 év alatt fogytam 103kg-t összesen. 170- ről 67kg-ra. De ebben voltak stagnálós hónapok többször is. Aztán idővel teljesen megállt a fogyásom de ez nekem nem probléma , mert 175cm magas vagyok, szóval már egészséges a súlyom így, nekem a 67kg megfelel. 6. voltam.

2022. márc. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!