Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen tippek, trükkök vannak,...

Milyen tippek, trükkök vannak, amik segítségével könnyebben betarthatnám a napi kalóriakeretet?

Figyelt kérdés

Több weboldalon kiszámoltam, hogy egy nap mennyi kalóriát kéne bevinnem a fogyáshoz, és átlagosan kb. 1500 jött ki eredménynek. (Egyébként ilyen érték reális lehet, ha kb. 12 kg túlsúlyom van?)

Az érdekelne, hogy ti esetleg tudtok-e olyan tippeket, amikkel egyszerűbben lehet betartani a kalóriakeretet? Olyasmikre gondolok, hogy van aki pl. megszabja, hogy egy nap x időpont előtt és y időpont után már nem eszik, így elkerüli a felesleges nassolásokat. Tudnátok még ilyeneket mondani?



2022. márc. 24. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igyál sok vizet, egyél sok rostot, ezek eltelítenek. Foglald el magad, ne egyél unalomból. Ha nem bírod megállni, csak ritkán legyen otthon nasi. Aludj eleget - nem is gondolnád mennyire fontos.
2022. márc. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok zöldség és salàta. Kevés bennük a kalória, eltelítenek. Sok fehérje.
2022. márc. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Humor Herold ***** válasza:
100%

Hát azért elég karcsú az az 1500kcal. Nem a felesleg határozza meg a szükségletet.Hanem a nem, kor, magasság, testsúly.

Nincsenek csoda módszerek, csinálni kell, és meglesz az eredménye.Ami segíthet ha megtervezed előre az étkezéseidet.Mindig egy hétre.És követed.Ha tudod magad tartani a megtervezett ételekhez, akkor biztos lehetsz benne hogy célodnak megfelelően étkezel, és meglesz az eredménye.

2022. márc. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tarts otthon alacsony kalória tartalmú nasikat, pl csokiba mártott puffasztott rizs, fehérje szeletek, gyümölcs, zöldség, zöldség chips, stb. Ha sokszor bekapsz belőlük napközben pár falatot, talán kevésbé érzed majd azt hogy el vagy tiltva mindentől.


Nekem is kb ennyire jött ki a napi keretem, edzés napokon (2-3 alkalom egy héten) fel tudom tornázni 2500-ig, az meg azért már elég jó, olyankor simán eszek pl palacsintát is egyet-kettőt.

2022. márc. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én, ha édességet kívánok, joghurtot eszem.


1dl natúr joghurt, egy marék fagyasztott vagy friss bogyós gyümölcs, kicsi 1:4 édesítő vagy egy késhegynyi méz, összeturmixolom, rakok bele még pár szem gyümit, egy evőkanál cukormentes granolát és ezt eszem.


Én intermittent fastingolok is, tehát nem eszem este 6 és dél között. Korán alszom, reggel nem szoktam éhes lenni így teljesen jó nekem.

2022. márc. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen elkezdtem számolni, és észrevettem mik voltak a problémás területek. Tisztán látható volt, hogy ebédre és vacsorára sajnos sokkal többet eszek, mint kéne. Nekem az vált be, hogy a reggelit 3-400 kcal között tartom, ebédig nem eszem. Ebédnél 6-800 kcal szintén, vacsorát pedig már úgy tervezem, hogy mi az, ami nagyjából belefér. Tipp: ha épp úgy jön ki, hogy valamit eszel és 1400 kcal körül vagy, akkor ne próbálj meg még valahogy 100-at enni, mert abból inkább az van, hogy véletlenül túlléped. Másik: ha találsz valamit, amit tök szívesen megennél vacsorára, de kicsit túlmész 1600-ra, vagy akàr 1700-ra, azzal se foglalkozz. Kb semmi különbség nincs az 1500 és az 1600 között. Annyit tarts, amiben még jól érzed magad.
2022. márc. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én megtervezem a napot. Yazioban vezetem a kalóriákat. Ebédet mindig viszek munkába, így azt már reggel kimérem, beteszem, és általában a vacsit is úgy igazítom, ha mondjuk az ebéd szénhidrát dúsabb, akkor a vacsora fehérjében gazdag legyen. Ha az ebéd mondjuk zsírosabb kicsit, akkor már látom, hogy aznap nem fog beleférni plusz nasi. Ha viszont látom, hogy az egész napos kajálásom a napi zsírszükségletem felét sem fedezi, akkor megengedőbb vagyok pár kocka cukormentes csokira, vagy valami nasira.
2022. márc. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

1350 kalórián vagok most (150 centis lány), kb csak ilyen trukkok szerint eszem.

Rizs helyett bulgur vagy koles (ugyanannyi száraz hozzavalo kifove ketszer ugyanannyi mert tobb vizet vesz fel)

Minden étkezésben legyen rost, meg egésznap legyen meg a 25 gramm. Illetve sok folyadék. A kettő egyutt gondoskodik a folyamatos jollakottsagerzetrol. Teljes kirolesu pekaruban van a lehtobb amit amugy is ennek.

Minden sós étkezwshez eszem 1-2 marok zoldsegety kivetrl nelkul. Az is noveli a mennyiseget, jollakottsagot, no meg egeszseges.

Nem eszem olyanokat amitol csak rovid ideig lakom jol (ple gy zabkasa engem nem telit el)

Illetve ha szeretsz sokat enni mennyisegre, akkor csokkentsd picit a zdirbevitelt a szenhidratok javara. Zsir grammjaban 9, szwnhidratban 4 kcal vam

Egyel egy laktato reggelit, nagy ebedet, mini uzsonnat, kozepes vacsorst. Ha a nap elso feleben megeszed a kaloriak ketharmadat, akkor a nap tobbi reszeben kjevesse leszel ehes (ezt a dietetikusom tanitotta)

Sutibol barmi, ami turos. Mert minden suti eleg kaloriadus, kiveve ha nagy mennyisegben teszel bele olyat ami nem

Nekem szintén segit a light sjat (soka rossz a piacon, de ha megtalalod ami jeked bevalik, akkor azt utana veheted rendszeresen. Nekem pl a pilos light, olvad, és csak 194 kcal), 7 szazalekos daralt hus es az olaj nelkuli fozes (1 gramm a serpenyobe es ha kifogy pl a hagyma alol, akkor vizben parolom tovabb)

2022. márc. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még egy tipp, ha többet sportolsz,akkor több lesz a kalóriakereted. Ha minden nap kardiózol egy órát, máris többet ehetsz és még mindig fogyni fogsz.
2022. márc. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nassolásnak: Nem tudom hogy ilyenkor is árulják-e, de mikor nyáron fogyókúráztam, abból a kicsi kovászolni való uborkából vettem mindig egy jó nagy zacskóval, és ha rám tört a nassolhatnék, azokat ettem. Eltelítenek, finomak, egészségesek, és ha megeszel belőlük hármat az is max 40 kalória lehet. Ha már meguntam, volt még karalábé, salátalevél, és reszelt alma is.
2022. márc. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!