Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kb mennyit égethettem?

Kb mennyit égethettem?

Figyelt kérdés

Tegnap 2,5 órát sportoltam, 1 órás súlyzós edzéssel(személyi edzővel ) és utána másfél óra séta 6 km/h sebességgel 10-20%os emelkedőn.

Lány vagyok 162 cm/53 kg. A futópad olyan 6-700 kalóriát irt ki. Nem akarom visszamenni csak kiváncsi vagyok.



2022. ápr. 4. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

annyi mindentől függ, hogy megbecsülni sem lehet

a személyi edzős edzés kb 400 kcal lehet (inkább 300 és 500 között), a másfél óra sétát csodálom hogy az edző megengedte, egy óra aktív súlyzós edzés után pihenni és enni kell

a séta kb 250 kcal (15-300) lehet, de ez nagyon durván függ, hogy az számodra milyen intenzitás. én a 6 km/h-n féllábon ugrálok emelkedőn


szóval 450-800, összesen 600ra tenném de SOKMINDENTŐL FÜGG

2022. ápr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! A séta több szerintem , mivel ahogy mondtam elég nagy emelkedőn szoktam menni .(sokáig volt 20%, miután megfájdult a lábam csak 10%) és azért ez elviekben elég sokat éget másfél órán keresztül (az összes kalkulátor 600 körül számol óránként, ezért én 400-at szoktam)
2022. ápr. 4. 21:34
 3/11 A kérdező kommentje:
De lehet tévedek.. de nem gondolod hogy 250 túl alacsony másfél órához?
2022. ápr. 4. 21:43
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Hiába használsz kalkulátorokat, 53 kilós test sétáltatásához feleannyi energia kell mint 80 kilos ferfi teshez, amikkel a kalkulatorok szamolnak


Amugy a szamokban sajat magambol indultam ki, 69 kilosan 154 centisen ki lett merve hogy a hiking ami kb egyezik az emelkedos setaval 140 kcalt eget felorankent. Te ennel is kisebb vagy

2022. ápr. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Plusz egy pont a 250 égetésre, a séta kb semmi.

A mozgás is semmi, egy óra rendes tempójú futás éget 500at nekem, egy lazább ebéd. Fogyni a kajától fogsz, mert lemozogni nem tudsz annyit, ha nem figyelsz.

2022. ápr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Drágám, a kalkulátorba bele kell írni a testsúlyodat is, futópadon lévőbe, és az onlineba is. Miért adsz tanácsokat azzal kapcsolatban hogy hogy számoljanak kalóriát ha nem tudod hogy ez egyszerű kalkulátorok hogyan működnek? Van treadmil calculator, aminél pontosan be lehet írni hány %-os emelkedőn mentél. A hiking nagyon nem mond semmit, + tudod hogy lehet sík terepen is túrázni ugye?


És most irhatjátok hogy “minek kérdezed ha már tudod” de elegem van már abból, hogy kérdezek valamit amit meg tudnék tippelni meg számolni, csak pontosítani kéne, és komplett f**ságokat írnak, minthogy 20%-os emelkedőn menni “semmi” Mivel nekem hiányos a tudásom, kérek segítséget, de olyanok írnak akik rá se tudnak keresni erre a kalkulátorra, és azt se tudják hogy ezekbe be lehet írni a testsúlyt, az meg biztos higy futópadra se léptek életükben.


[link]


[link]


[link]


Én azt reméltem, hogy ezek alapján mondtok valami okosságot, hogy vonjak le ebből 15%-ot vagy hasonlók, de hogy másfél óra 20%-os gyaloglásra, amire az összes kalkulátor 500-800at mond (pedig beírtam a súlyomat) ti 250-et teljesen meggyőződve, merthogy szerinted a “hiking” az pontosabb, meg hogy mivel séta így “semmi”, mert azonnal ha meghallja a séta szót, és már eldöntötte hogy az nem lehet intenzív akkor se ha hegyen sétálsz fel..



Tudom hogy ez most g**ci bunkó, de elegem van hogy nem lehet hasznos választ kapni ezen az oldalon, ha nem értesz hozzá maradnál csöndben.

2022. ápr. 5. 22:08
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

igazi paraszt vagy, teljesen normális válaszokat írtunk

minden kalkulátor túlbecsül, alacsonyabb nőknek sokkal jobban mint magas férfiaknak

a kalóriaégetést édes szivecském abból lehet kiszámolni hogy mennyi széndioxidot lélegzünk ki edzés alatt, de ha ezt tudnád, nem tetted volna fel a kérdést, ezért szóltunk, hogy számoljál csak kalkulátorral aztán meg sírj hogy nem fogysz


gondoltam hogy mivel nekem kórházban kimérték az aktvitiásomat különböző sporttevékenyésgnél, széndioxidmérővel, ezért segítek a saját adataim megosztásával, de nem ért ennyi gépelést te barom

2022. ápr. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy szívveréssel lehet a legegyszerűbben mérni, de őszintén szólva les**rom. Szerinted itthon elkezdtem mérni a kilélegzett szén-dioxidomat most hogy már tudom hogy úgy kell? Hülyeségeket írsz.


Kb 1 kilót fogytam 1 hét alatt ezzel a sporttal minden nap és azzal, hogy 1300 kalóriát eszek, ami több mint 1000 kalória deficitre enged következtetni naponta, főleg hogy már a vízsúly nagyrészét elvesztettem. Ami azt jelenti, hogy kb 800 lehet ez a mozgás összesen. Más szóval tényleg nem tudod miről beszélsz, a számok nem hazudnak. Szóval nem, nem írtatok normális válaszokat, teljesen haszontalan volt. Azt, hogy neked kórházban hogyan és mit mértek, nem feltétlen átfordítható rám. Egy egyszerű Google keresés elmondja neked, hogy a nagy emelkedőn való sétálás kb dupla annyit éget mint a sima séta. Erre te azzal jössz hogy te futással mennyit égetsz, és úgy kezeled a sétámat, mintha nem egy ki**szott “hegyen” mentem volna. Ez sehol nem releváns, és látszik hogy a józan paraszti ész is hiányzik a fejedből, hogy felfogd, hogy a síkon és az emelkedőn való járás nem ugyanannyit éget. A másik az, hogy a laza kocogás lehetett az én gyors séta közeli tempóm is, csak hát annak ellenére hogy milyen hivatalosan is volt megmérve, számokat mégsem tudsz mondani. Na mindegy, ettől az oldaltól nem is vártam mást.

2022. ápr. 6. 02:24
 9/11 anonim ***** válasza:
42%

A futást én írtam te idióta, nem vetted észre, hogy nem egy emberrel vitázol?


K.rvaokosnak gondolod magad, csak azt nem fogod fel, hogy a kalkulátorok és a futópad kalkulátora is pontatlan és felfelé csal.


A te "gyors" séta közeli tempód 6 km/óra ami a bemelegítésemtől is lassabb. Nem, nem 6km-rel kocogok, mint mondtam, rendes tempóban futok. 12 km/h-val.


De mindenki hülye, csak te vagy okos, nyilván.


Gratulálunk a hatalmas teljesítményedhez, HAT KILOMÉTER PER ÓRÁVAL sétához. Emelkedőn is full nevetséges :D

2022. ápr. 6. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

De, vágom hogy két emberrel beszélek, de miért gondolod hogy minden mondatom csak hozzád szólt? Mindketten ugyanannyira idióták vagytok, szóval tök mindegy.

Tudom hogy felfelé csal, de könyörgöm nem 300%-al, azért azt lássuk már be.

Most hiába próbálsz leszólni mert hogy csak sétálni szoktam, tedd magad túl rajta, le**rom a személyes véleményedet a sétálásról, és arról hogy te mennyit tudsz futni. Én nem szeretek, nem is fogok. Valószínűleg így is jobban formában vagyok mint te.

2022. ápr. 7. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!