Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalóriát kellene ennem?

Mennyi kalóriát kellene ennem?

Figyelt kérdés

Fogyás után szeretném megtartani alakom, és 156 centihez, 44kilóhoz mennyit kellene ennem? Valaki azt mondja 1500 se kell pihenőnapon, valaki azt mondja 1800at is ehetek minden nap, edzős napon ennél többet, ha kicsi izmot akarok még építeni. Nem nagyon kardiózom (már!). Kicsi izmot szeretnék valóban építeni, de inkább szinten tartanék.

Illetve ha 3x edzek csak, az elég lehet? Nem lépek túl sokat egy nap (max 5ezer)



2022. ápr. 4. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Találj ki egy reálisnak tűnő értéket, tartsd azt 1 hónapig, és néz meg hogy mi történik. Máshogy ezt nem lehet meghatározni. Vannak kalkulátorok, viszont azok egy átlagos értéket írnak csak, ami sok esetben nem passzol az emberekhez. Nekem pl. 2600 kcal kellene elvileg a súlytartáshoz, ennek ellenére 1800-al tudom tartani, 2600-al már bőven hízok. De van olyan is aki az ellenkezője, egész nap zabál, megeszik vagy 4000 kcal-t és mégse tud 60 kiló fölé menni. Szóval nincs más út, mint a kitapasztalás, mivel azt nem lehet megmondani hogy mennyi kell.
2022. ápr. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 j001 ***** válasza:
mint a fenti írta, tapasztald ki, legfontosabb, hogy minden reggel mérd a súlyod (én évek óta vezetem is Excelben), így tudod meg, hogy az előző napi táplálék bevitel hogyan hatott a súlyodra, én heti 6 napot nagyon odafigyelek (kalóriát nem számolok), vasárnap pedig teljes lazítás, zabálás, hétfőn kezdődik újra a szigor...
2022. ápr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

persze, elég 3x edzeni, 2x is. 1x is. főleg egészségfenntartáshoz, bár a hiavtalos ajánlás a 2

mivel pici vgay, nagyon kicsin múlhat hogy mennyire találod el a kalóriát

tapasztalataim alapján (egymagasak vagyunk, de én nagyobb) kb 1500 lehet a súlytartásod

(nekem 1650 körüli, de 62 kg vagyok)

2022. ápr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2022. ápr. 5. 10:29
 5/9 anonim ***** válasza:
10%
Ne a kalóriát számold az önbecsapás, hanem az étel minőséget nézd. Pl eszel 500 kcal francia krémest attól hízol csak.de 500 kcal husi az ok.
2022. ápr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%

44 kilo vagy? Lol

Milyen alakod lehet? Hús sincs rajtad

2022. ápr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
A legegyszerűbb ha neten beírod keresőbe, hogy kalória bevitel kalkulátor, keresel egy megbízható oldalt, ott megadod a kért adatokat (magasság, súly, aktivitás) és ott megkapod az eredményt. Én is ott tájékozódtam és bevállt. Nekem a napi bevitelem súly megtartás esetén kb 1500kcal, de mivel nekem jóval alacsonyabb a bmi indexem a tiédnél, így a te esetedben olyan 1900kcal-re saccolok.
2022. ápr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

7-es vagyok. Megnéztem neked az orvoslexikon nevű oldalon a napi kalória szügségletedet és az eredmény 1981kcal. De persze ezt ne vedd készpénznek, mert a súlyon és magasságon kívül nagyon sok tényező közre játszik még ebben a dologban. Az anyarcseréd gyorsasága, a hormonok és sok más. Szerintem kezdésnek próbáld ezt ki és ha nem vállik be (ha hízol vagy fogysz) akkor növeld vagy csökkensd ezt a számot. Ha esetleg bármi kérdésed van ezzel kapcsolatba, nekem nyugodtan írhatsz, jártas vagyok ebben a témában (modelkedek, így nekem fontos hogy vigyázzak az alakomra és oda figyeljek az étkezésemre)

Annyit megjegyzek hogy mivel nem tudtam a korod, viszont a kalkulátor kérte, így hasra ütés szerűen 17 évést írtam. Szóval ezt is vedd figyelemben az általam leírt eredménynél. Sok sikert és legyen szép napod ❤️

2022. ápr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon köszönöm!❤️ 21 vagyok! :)
2022. ápr. 10. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!