Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan tudnek leszokni a...

Hogyan tudnek leszokni a mindennapos meresrol?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A ”problemam” az lenne csak, hogy betegesen, kesztetest erzek minden reggel, hogy raalljak a merlegre. Anyukam allandoan mondja, hogy ”ne, nem jo minden nap.” Mastol is hallottam mar.

Regebben mar fogytam, csak azota abbahagytam az edzest, es visszatertem a zsiro-szenhidrat dus hizlalo kajakhoz, es vissza jott dupla annyi 2 ev alatt, amit akkor leadtam. Most 2 hete kezdtem el ismet, a kaloriat nem szamolom (emlekszem meg hogy mennyi az annyi kb). Neha osszeszamolom hogy mennyit ettem kb a nap folyaman, es mindig anyira jon ki kb, amennyinek kene lennie.

Allo, fizikai munkat vegzek heti 3-4 nap, plussz heti 2-3x amikor idom engedi, eljarok edzeni, vagy epp heti 2x uszni. A fogyas ugyan megindult, de reggelente mindig veszem elo a merleget… volt mar, hogy tobbet mutatott par dkg-mal a merleg, es nem tortem ossze lelkileg es kezdtem zabalasba. Tudom hogy ez normalis neha. Folytatom ugyan ugy a dietat es az edzest. Hogy tudnek leszokni errol, es raszokni arra, hogy heti 1 vagy 2 hetente 1x alljak merlegre? Vagy annyira baj ez, hogy minden nap nezem?


2022. ápr. 20. 22:35
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Bajnak, baj, de nem hiszem, hogy ekkora problémát kell csinálni ebből. Szerintem vedd ki a mérlegeidből az elemeket vagy dugd el őket vagy csak tüntesd el. És egyébként se kell méregetni magad nem számít.
2022. ápr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Én is naponta mérem magam,sőt reggel is meg este is.Nem baj,ameddig nem normálisan reagàlsz a számokra
2022. ápr. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Akarom mondani normálisan reagàlsz :) tehát nem kezdesz hashajtózni,koplalni stb.1-2 kg miatt
2022. ápr. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
75%

Szerintem sokkal jobb naponta nézni, mint hetente, ha képes vagy helyükön kezelni az adatokat, és a napok átlagát nézni. Én ezt az oldalt használom:


[link]


Ez mozgóátlagot számol a bevitt adatokból. Ha 3-4 napnál hosszabb ideig fölfelé megy a grafikon, akkor tudod, hogy valamit rosszul csinálsz.

2022. ápr. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Rakd el a mérleget!!

Súlyos evészavar is lehet a mindennap mérésből.

Hetente egyszer egészséges, akármennyire is mondják mások. Lehet, hogy nekik működik, de a többségnek nem.

Én is ebbe estem bele, most anorexiából gyógyulok, vasárnap reggelente mérd meg magad és kész.:)

Nem diétaversenyre készülsz, hogy mindennap méregetned kelljen magadat. Ha meg feljön pár deka, akkor se ijedj meg, egyrészt lehet csak víz vagy izom, másrészt egy kettő leadod

2022. ápr. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Én is napi kétszer mérem magam és táblázatban is vezetem. Így azt látom, hogy bár vannak napi eltérések, mégiscsak hosszú távon lefelé mennek a számok. Vagy azt is látom, hogy amikor otthon vagyok, akkor jobban emelkedik, mint amikor egész nap dolgozom. Emellett azt is felírom, ha elmegyek sétálni (50+, szívbeteg vagyok), így már tudom, hogy ez is számít. Emellé vérnyomás vérést is reggel-este ugyanúgy. De a lényeg, hogy bár szeretm szépen vezetni az adatokat, mégsem ragaszkodom görcsösen ahhoz, hogy ezen a héten ennyit kell, hogy fogyjak. Csak abban gondolkodtam, hogy a szívem nem bírja, hogy van rajtam 40 kg a normálhoz képest és ebből mindenképpen le kell adnom minimum 30-at. Ha ez 2-3 évembe kerül, nekem az is jó. De ha nem vezetném, nem nézném, akkor nem is törekednék arra, hogy változzon. Nekem kell ez az iránymutatás. Ja, 13 kilónál tartok most 3 hónap után. Haladhatnék jobban, de elégedett vagyok. Lassű víz partot mos.
2022. ápr. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Sem fizikai, sem mentális egészség károsodást nem okoz, ha naponta méred a testsúlyod. Ha ez téged megnyugtat, jóleső érzéssel tölt el, akkor tedd ezt. Még másoknak sem ártasz vele.
2022. ápr. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Már leírták (részletesen 4-5), amit én is szerettem volna hangsúlyozni: semmi baj a napi méréssel (sőt, sokkal hasznosabb, mint hetente vagy havonta, ott soka hibalehetőség), amíg puszta adatként kezeled. Én is grafikont csinálok belőle, ez segített végképp kezelni azt, hogy ugyan nem betegesen, de azért rákattantam egy időben, hogy pár napos szinten hány dekával voltam több vagy kevesebb.
2022. ápr. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

Van, akinek valóban megy egészségesen a napi mérés, de ezt azért erős kijelenteni, hogy nem okoz mentális problémákat. Nagyon súlyos evészavar jele is lehet, láthatóan a kérdező is felismerte, hogy neki ez probléma.

Tedd el a mérleget lárhatatlan, nehezen elérhető helyre, vagy egyszerűen dobd ki. Máshogy nem fog menni.

2022. ápr. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez akaraterő kérdese. A kis lépések viszont segítenek. Határozd el hohy csak kéznaponta méred magad.

Meg ami segíthet hogy mérés után fejjel lefele fordítod hogy mikor.legközlebeb mész, eszedbe jusson hogy mégse kéne. Ugyanígy segíthet ha eldugod magadtól

2022. ápr. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!