Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mekkora kalória keretet...

Mekkora kalória keretet állítsak be?

Figyelt kérdés
34 éves, 160 centi magas és 65 kilós nő vagyok, egy másfél éves kisfiú anyukája. Terhesség alatt 20 kiló jött fel, ebből 10 leolvadt szülés és szoptatás után. A maradék 10 azonban tartja magát. Szeretnénk még egy babát, rajta is vagyunk az ügyön. Tudom, hogy a diéta most nem jó, nem is most akarok az 55 kilós súlyomra visszamenni. (Amivel magamnak a legjobban tetszettem, nekem az 50 kiló kevés, voltam régen annyi is.) De azt sem akarom, hogy a következő terhességkor is elszaladjon velem a ló. Csak figyelni nekem nem elég, hogy egészségesen egyek, mert általában a mennyiségekkel szoktam elszallni, illetve az utolsó falatig mindent meg kell enni, kaját nem dobunk ki, illetve érzelmi éves is sajnos igaz rám. Kell egy külső kontroll, hogy ennyit ehetek, nem többet, és a kalória számolás talán a legjobb erre. (sokat olvastam a témában, de egy dolog az elmélet, egy dolog a gyakorlat. Elméletben én is kiválóan tudom, hogyan kell felül kerekedni ezeken a rossz örökségeken, szokásokon.) Edzést külön nem írom, mert vagy jóga vagy pilates minden nap van, illetve szoba bicikli, séta is rendszeresen. Edzéssel nem fogyni akarok, az a jó közérzetem es egészségem miatt van.

2022. ápr. 27. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Én 1300-1650-et mondanék.Tehát nem fixen,mikor,hogy.
2022. ápr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ülő életmódra 1700at,átlagos aktivitásra 1950et ír a bázis, mint súlytartót. 1300 nem lesz kevés? Az 1600 már lehet jó.

Bár gondoltam arra is hogy igyekszem ezt a kb 1800at betartani a következő terhéssegem alatt h legalább ne hízzak.

Ja igen, a kérdésből kimaradt, de a makro beállításra is szívesen fogadok tanácsot.

2022. ápr. 27. 14:19
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
1600 szerintem is jó lenne, az kb azt jelenti, hogy ha mozogsz, deficitben leszel.
2022. ápr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Majd 2000 kalória 160 centivel nekem kvagyors hízást eredményezne, sport mellett is.
2022. ápr. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4. De nem rólad van szó. Ha megnezed amit a kettes kommentrmben írtam, akkor látod, h ez kb súlytartó. Kb egy hete vezetem amit eszem, mindenféle megkötés nélkül, úgy ahogy eddig ettem, és 1800-2000 között mozog, tehát ebből is látszik, h tényleg ez a súlytartóm.

Plusz ugye itt van a terhesség is, amit szintén figyelembe kell venni. Most nem az a célom, hogy versenysúlyú legyek, hanem a baba egészségét is figyelembe véve megállapítani egy kalória keretet, amitől nem hízok, talán fogyok is (amit csak nagyon nagyon lassú tempóban szabad ilyenkor). Még nem vagyok terhes, de mint mondtam, rajta vagyunk az ügyön, úgyhogy akár már az is lehetek.

2022. ápr. 28. 11:19
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
A terhesség alatt sem kell többet enni. A baba elveszi, ami neki kell, nem érdekli, neked mennyi marad.
2022. ápr. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
160 centivel 65 kilósan 2000 kalóriát eszel egy nap, és fogyást vársz, óvatoskodsz a gyerek miatt, aki még nincs is, mikor a harmadik trimeszterben is max 300 kalória pluszban kell enned. Ne haragudj, de nekem ez önmagad áltatásának tűnik.
2022. ápr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7 Nem várok fogyást ennyitol! Nem tudom hol látsz ilyet. Azt írtam, hogy ennyit eszek egy nap (Illetve ezt sem, mert nem minden nap ennyi), illetve h ennyi a súly tartóm. Olvasd el kérlek miket írtam eddig,mert úgy látom, elsőre félre értelmezted.


#6 tudom, hogy nem kell többet enni! De nem tudom, mivel teszek jobbat, ha arra törekszem, hogy ne hízzak többet, és eszem, ami a súlytartóm, azt a kb 1800at per nap, vagy azzal sem ártok, ha csak 1600at eszek?

2022. ápr. 28. 14:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmit nem ártasz, ha csak 1600at eszel. Különösen, hogy nincs még baba, aminek árthatnál.
2022. ápr. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nehez ez, mert orvostól is kérdeztem, de csak az volt a válasz, hogy ne akarják fogyozni terhesen, meg úgy nézett rám mintha gywrekgyilkos lennék. Egyek egészségesen, sok zöldség gyümölcs, de hát ezt ugye én is tudom... Aztán amikor plusz 20 kilo van terhesség végén, akkor meg azért csesz le.

2022. ápr. 28. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!