Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Alacsony lányok mennyi kalóriá...

Alacsony lányok mennyi kalóriát esztek?

Figyelt kérdés

34% izom, 19% zsír vagyok, 158cm-hez 45 kg.

Sokan azt mondják 2000 a szintentartó kalóriám, nemrég fogytam le 6 kilót.

Most nem tudom, mennyit kellene ennem, hogy ne hízzak vissza. Egy héten nincs sok időm edzeni, de a 3-at tudom tartani. Ezek súlyzós edzések, néha a végén futok 10-15percet.

Más azt mondja, 1600 amivel tarhatom ezt a jelenlegi súlyt. Ki mit gondol? Mennyit esztek, alacsonyabbak?

22/L



2022. máj. 3. 22:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Próbáld ki a 2000-et, ha nem hízol okés, ha hízol lejjebb viszed. Az 1600 elég kevés még ilyen méretekkel is plane ha eddz is az ember.
2022. máj. 4. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2000 körül, néha felette, 153 cm és 52 kg vagyok. Sokat edzek, 1600-zal már bőven fogynék.
2022. máj. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

161 cm/48 kg, heti 7 edzés, tehát nagyon magas az aktivitásom, emiatt nálam 3000 körül van a szintentartás (állóképességi sportok miatt, elég sokat elégetek). Ha nem edzenék, olyan 2200 körül szoktam tartani és olyan 18% lehet a testzsírom(?).


Szerintem 2000 alá ne menj, az anyagcseréd is lelassul.

2022. máj. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Hát, szerintem sok az a 2000, attól függ mennyit mozogsz


154 cm, 62 kg (heti 2 edzés)

- 1350 fogyási kcal

- 1550-1650 a súlytartásim

2022. máj. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ez nagyon eltérő, ki kell tapsztalni, hogy neked mi a jó. Én 2 éve kezdtem edzeni, akkor az elején 1300kcal körüli bevitelem voltam, amellett fogytam. De mivel a súlyos edzések voltak mindig előtérben, lassan éreztem h ez kevés. Aztán nagyon rámentem az izomnövelésre, egészen 1900-2000 kcal-ig felmentem, emellett látványosan nőttem, inkább izomban, mint zsírban. De amikor már túl nagy darabnak éreztem magam az izmokat fedő zsírréteg miatt, elkezdtem csökkenteni a kalóriákat. Heti 5 edzés mellett (4 súlyzós, utána fél óra cardio/aerob meg egy nap tiszta cardio) mellett is növeltem a súlyokat, nem nagyon fogytam. Most 1400-1500 között edzem, egy-két gyakorlatnál még így isntudtam mostanában növelni a súlyt/intenzitást, jobban megtolom a cardiot, és így fogyok úgy, hogy közben épp megvagyok a bevitt kalóriával. Nagyon endomorf alkat vagyok, sokan valszeg elfogynának ilyen kevés kaloria és ilyen sok edzés mellett.
2022. máj. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Na pont ugyanannyi vagyok mint te, és Yazio alkalmazás 1950-et írt nekem tömegelésre, de minden nap edzettem, ami ugye plusz, szóval így pont szinten tartott, úgyhogy 1600 mindenképp kevés. Egyébként hova fogysz még? :D


#4-es, konkrétan 1400 kcal az alapanyagcsere, úgyhogy az annál kevesebb már nagyon nem oké.

2022. máj. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Igen, de akkor kezdtem mozogni, akkor még izom sem volt rajtam. Az első 1,5-2 hét edzés után kezdtem érezni, hogy nagyon kevés kezd lenni, és kezdtem el emelni.

Csak azt akartam mondani, hogy nincs általános “jószám” az ilyen kérdésekre. 2 éve edzem napi rendszerességgel, és mindig változtatom a bevitelt attól függően, hogy épp merre akarok változni. Annak ellenére, hogy már vagy 3 hónapja nagy súlyokkal edzem (értsd olyanokkal, amikkel 8-10 ismétlés után már meghalni készülök), emellett sokat aerobozom-cardiozom, 1500 kcal és 2-2,5g/ttkg fehérje mellett is csak módjával fogyom, nem veszítek izmot, sőt, minimum szinten tartom a súlyokat. Ha ennél tőbbet eszem, stagnálok.

Pedig 10-ből 9 ember azt kondja, hogy heti 12 óra edzéshez ez nagyon kevés , de 2 éve tapasztalgatom, hogy mi nekem az, ami mellett fogyok, és és 1600 felett megàll tejesen.

2022. máj. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

nagyon köszi a válaszokat!

én csak 3x edzek, és így félek, hogy szépen lassan vissza fogok kerülni a régi súlyomra (55kg), amit nem szeretnék.

Ha pl most 1800-at eszek, de 1600 lenne a szintentartóm, akkor pár hónap alatt már látványosan feljönne valami, nem?

Na én ettől tartok:D

2022. máj. 5. 23:20
 9/16 anonim ***** válasza:
De #7-es, az anyagcseréd valószínűleg nagyon be van lassulva. Extrém kalóriacsökkentéses fogyás is pont ezért nem működik, mert csak simán belassul az anyagcsere.
2022. máj. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ez az anyagcserebelassulás egy urban legend, aminek semmi értelme nincs. Ez fizika, energiamegmaradás törvénye. Ha egyszer ennyi energiàt használok, azt valamiből ki is kell termelni.

Egyébként annyiban intuitív maradok, hogy 1,5-2 hetente érzem h kell egy kis visszatöltés, ilyenkor van csalónapom.

Amúgy most tisztul rólam rendesen a zsír, mellette ugyanolyan súlyokkal edzem, és egyre látványosabb az izomzat is :) hiába keresed benne a hibát, nekem ez bejött. Nem ajánlom senkinek, mindenki tapsztalja ki, hogy az ő testének és ő céljainak mi a legjobb, éd ami mégfontosabb, hogy tartható legyen. Ez sajnos időigényes dolog, ki kell ismerned magad, onnantól, hogy kiszámolod kalkulátorokkal a szükségleteid, onnantól, hogy magadra adaptálva módosítgatsz itt - ott, aszerint, hogy hogyan változik a súlyod, izomzatod.

2022. máj. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!