Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Spenótfőzelék, meg úgy általáb...

Spenótfőzelék, meg úgy általában a főzelék habarással, vagy főtt krumplival jobb fogyózás mellett?

Figyelt kérdés
Nem szigorú diétán vagyok, csak igyekszem figyelni a kaloriákat. Spenótfőzeléket szeretnék csinálni, habarással szoktam készíteni (tejföl,liszt),de egy barátom mondta, hogy ő helyette krumplit tesz a főzelékekbe, attól is sűrű lesz neki. Szerintetek melyik az ideálisabb hosszú távon? A krumpli jobban hangzik, de van aki azt mondja a krumpli nem jó fogyókúra alatt. De persze megvonni se akarom magamtól a dolgokat, csak próbálok magamra egészségesen főzni, de még kezdő vagyok a téren.
2022. máj. 5. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Csináld úgy, ahogy szoktad és ahogy neked ízlik, egyszerüen beszámolod a kalóriakeretbe. Krumplival süríteni annak, aki nem szokta meg, nem lesz ízletes, ezért nem érdemes.


A kalóriaszámolásnál meg éppen az a lényeg, hogy mindent ehetsz ugyanolyan formában, mint elötte, csak a mennyiségekkel kell fogyelni.

Persze ettöl függetlenül lehet új dolgokkal kisérletezni, de ami nem esik jól, vagy nem ízlik, azt nem érdemes eröltetni.


Azt meg felejtsd el, hogy akármilyen élelmiszer nem jó FOGYÓKÚRA alatt - a fogyókúra, mint eljárás nagyon nem jó ötlet. Amikor fogyni akarsz, akkor olyan étrendet válassz, olyan élelmiszereket egyél, ami ízlik, illetve amit´ket életed végéig tudsz jó étvággyal fogyasztani. Ugyanis, ha elérted azt a súlyt, amit akarsz, akkor továbbra is figyelni kell arra, amit és amennyit eszel, különben visszahízod. Ezért érdemes nem kúrát tartani, hanem életmódot váltani, azaz olyan étrendet kialakítani, amit bármeddig tudsz tartani. Természetesen, ha már nem akarsz fogyni, akkor a kaloriakeretet emelni kell, de a többi marad.

2022. máj. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Egyik se. Kevés vízzel öntöd csak fel (spenotot kb semennyivel) és kiveszed a viz reszet meg a szarazanyag egynegyedet es leturmixolod. Azt ontod vissza
2022. máj. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tojással és zabliszttel szoktam, nekünk úgy ízlik. Tojásfehérjét felverem, belekeverem a sárgáját, egy kanál zabliszt és összefőzöm a spenóttal (sóskát is ugyanígy csinálom).
2022. máj. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
2-es: ez lehet, hogy kalóriaszegény, csak éppen íztelen, moslék jellegü valami, nem spenótfözelék!
2022. máj. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A spenóttal eleve nem érdemes variálni, szinte semmi kalória benne, edd úgy, ahogy szoktad. A liszt, vagy krumpli eleve, minimális kalória különbözetet okoz, már a habarás is jobb alternatíva, mint a rántás.

Egy fogósabb, pld. hüvelyesből készült főzeléknél érdemes változtatni, de inkább azzal, hogy saját anyaggal sűríted, tehát egy részét turmixolod.

2022. máj. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én étkezési kényítőt és főzőtejszínt használok. Mivel 10 g keményítőt (és 200 ml főzőtejszínt) teszek 450 g spenótpüréhez, igazán nem a keményítőn fog múlni, hogy fogyok-e.
2022. máj. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1. Önmagával sűríted( leturmixolsz egy kis adagot)

2. Lassú felszívódású szénhidráttal ( zabliszt, teljeskiorlesu liszt stb)

3. Keményítő

Én ezeket szoktam, épp, ahogy kedvem tartja

2022. máj. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mivel a habarás tejtermékkel készül, valójában az sem karcsúsító. Kókuszzsírt és barna lisztet tanácsolok. Én egyébként diétától függetlenül ezekkel főzök.
2022. máj. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as: habarást lehet vízzel is készíteni, nem kell bele tejtermék. Másrészt a tej nem sok kalóriát tartalmaz, söt még a tejföl/fözötejszín sem, mert nem literszámra kerül az ételbe.

A kókuszzsír meg nagyságrendekkel több kalória, emellett borzasztó mellékízt ad mindennek.

A barna liszt meg semmivel sem kalóriaszegényebb, mint a fehér, nem érdemes ezzel vacakolni.

2022. máj. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
A kókuszzsír íztelen, krémesít, és használatától kezdve fogyok apránként. Konkrét előzetes diétás terv nélkül. Igazából méreganyag-lerakódás volt rajtam sok-sok év óta, senki nem tudott vele mit kezdeni, és a kókusz használata óta megy lefelé. Emellett nekünk étolajjal és sertészsírral volt gondunk. Nekünk az étolaj adott mellékízt, illetve anyum esetenként sertészsírral főzött és nekem az nem tetszett. (Alapból kevés állati terméket eszek.) Úgyhogy ott valami más nagyon félrement, kókusznak tudtommal nem szabad olyat csinálnia, nem hiába tértünk át. Valamivel rossz koncentrációba léphetett, ha egyáltalán tényleg köze volt hozzá.
2022. máj. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!