Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 10 kg-t szeretnék fogyni...

10 kg-t szeretnék fogyni kalóriadeficittel. Mennyi kalóriát ajánlott bevinnem egy nap?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 170 cm vagyok és 67 kg jelenleg. Szeretnék legalább 60 kg lenni, de jó lenne ha 57-58-ra sikerülne lefogynom. Nem vagyok túl jártas a kalóriadeficit/kalóriaszámlálás módszerében, viszont legtöbbek szerint így érhető el a legnagyobb siker. Aki viszonylag jobban jártas ebben, attól azt szeretném kérdezni, hogy naponta mennyi kalóriát is kellene bevinnem a fogyáshoz, valamint mit kellene mellé sportolnom? Előre is köszönöm! :) 18/l

2022. máj. 11. 09:13
 1/5 anonim válasza:
90%

Szia!

Az adataid alapján a napi szükséges kalóriabevitel kb. 2000 kalória. Ha fogyni szeretnél ezen csökkents, de ne túl sokkal, mert akkor könnyen visszahízod majd amit gyorsan leadtál.

1600-1800 kalóriát fogyassz egy nap, ezáltal kb fél kilót veszíthetsz hetente, ami bőven egészséges.

Heti 3-4x próbálj meg mozogni fél és másfél óra között valamennyit. Igyekezz megközelíteni a napi ajánlott 10000 lépést. Kardiozni elég heti 2x kb, ha izmot szeretnél építeni, kezdj el súlyzókkal edzeni.

De egyébként inkább azt javasolnám hogy keress egy sportot amit szivesen csinálsz és rendesen átmozgat (pl. úszás, kosár, foci, futás, stb.) és emellett végezz erősítő edzéseket otthon. Igyál sok vizet is :)

2022. máj. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Töltsd le a yazio ingyenes alkalmazást, abba be kell írni,milyen aktivitást végzel naponta, pl egyáltalán nem aktív, közepes, stb, magasság, súly,kor, nem és ezek alapján meg fogod tudni. Mert lehet azalapvető tevékenységedhez tényleg jó a 2000 kalória, de lehet több is vagy lehet kevés is.
2022. máj. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Én komolyan nem értem azokat akik 2000 kcal-t javasolnak...annyival még én sem fogyok, pedig én a duplája vagyok a kérdezőnek.
2022. máj. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3as, 2es vagyok. Ezért írtam neki a yazio-t. Nekem pl 1800 kellett, de ha komolyabb fizikai munkám lett volna, vagy több sport, akkor belefért volna a 2000 is. Ha irodai munkám lett volna, meg max 1600, ezért kell ki számítani, hogy az ő aktivitása és célja mellett mennyi az annyi...
2022. máj. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
42%
Én 1600zap kezdeném, aztán egy hónap múlva megnézni, hogy sok vagy kevés.
2022. máj. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!