Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan célszerű edzeni 12...

Hogyan célszerű edzeni 12 órás munka mellett?

Figyelt kérdés

Sajnos alma alkattal áldott meg az ég. Nagy mellek, hurkás has, lapos popsi, vékonyabb lábak.

Sok helyen olvasom, hogy inkább heti 3-4x teljes testes 1-1,5 órás edzés, mint naponta 20-30 percek.

Viszont én vendéglátásban dolgozom, heti 4 nap 12 óra. Van, hogy 3 napot egyszerre tolok le, van, hogy egymás után vannak a szabadnapok, változó. Így a teljes 1 órás edzések időben a szabadnapokon férnének bele, azt viszont soknak érzem, hogy utána 3 napig ne legyen edzés, mert a tételezzük fel 3 nap szünet után nagyon fájnak a gyakorlatok is, főleg a hátam. 20-30 percek férnek bele reggel a melós napokon, de úgy látom, hogy az annyira nem hatékony. Hogyan lenne érdemes elosztani, hogy látszata is legyen? Igen, tudom az étkezés a lényeg, de olyan sok plusz nincs már rajtam, kalóriabázist használok. Olyan 8-10 kg még lemehetne, de inkább tónustalan, formátlan vagyok, olyan mamás :/ Ehhez még alacsony is. 158 centi és jelenleg 64 kiló.

32/N


2022. máj. 12. 08:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kötelező az a 3-4x 1,5 óra. Először próbálkozz kicsiben: menj gyalog vagy biciklivel munkába, otthon próbálj meg ilyen 20 perces aerobik edzéseket, amik felviszik a pulzusodat. A szabadnapjaidon választhatsz lazább sportokat: menj el fél órára biciklizni (lehetőleg ne lejtős részen) vagy fél órán keresztül sétálni. Először ez elég lesz. A következő héten kicsit gyorsíts a tempódon, ha van pulzusmérőd, akkor séta közben nézheted, hogy az optimális tartományban maradtál-e. Ha egy kicsit megerősödsz, akkor elmúlnak a munka utáni fájások is. Mindig vállalj kicsit többet, oszd be a munkaidőd és család/barátok mellé, hogy melyik napokon mennyit tudsz vagy szeretnél menni. Minden héten növeld kicsit a távot vagy a tempót a fejlődésért, de ne legyenek irreális elvárásaid! Így motivált maradhatsz. Mellé egyél sok rostot, zöldséget, teljeskiörlésű tortillat, zsemlét, lisztet, tésztákat, több fehérjét. Minden nap legalább két étkezésed legyen kezdetben egészséges, tartalmas étel. Mindenben fontos a fokozatosság:)
2022. máj. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előbb legyen meg az 1 db edzés hetente, fixen.
2022. máj. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor félreérthetően írtam, elnézést.

Már nem kezdő vagyok, kb. 2 hónapja már heti 5-6 alkalommal edzek, főleg aerob, zumba jellegű cardió edzéseket, de ezek inkább 20-30 percesek, nem érzem olyan hatékonynak. Amikor szabadnapos vagyok, akkor pedig megtoldom extra erősítéssel meg egy jó 25-30 percet. Mondjuk célzott popsi, has, kar-váll-mell súlyzókkal.

Már most is csinálom, csak ugye rohanás általában a reggel, ha dolgozom, a kérdés, hogy így is hatékony-e, hogy több a napi 20-30, és 1-2 hosszabb van, vagy csináljam a heti 3x hoszabbat, amikor úgy jön ki, és nem gond, ha 3 olyan nap is van, sokszor egymás után, amikor "semmit" nem csinálok. Túlzásba sem akarom vinni, pihentetni is szeretnem az izmokat, de azt sem akarom, hogy beálljanak.

Példával lehet könnyebb.

3 nap dolgozom, ekkor a 20-30 perc kissé pörgős, ugrálós reggeli mozgás van, aztán van egy szabadnap, ott ugye mehet a hosszabb, ami már erősítés is. De utána megint megyek 2 teljes napot mondjuk, mert úgy jön ki, vagy akár hármat, és mire megint a teljes erősítő edzés jönne, olyan mintha előlről kezdeném, ismét izomlázam van és a hátam fáj az erősebb mozdulatok közben. Vagy nem tudom hogy fogalmazzam meg. 😁🙈

2022. máj. 12. 09:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Semmi baj nincs az alma alkattal.

2. Ha 2 hónapja mozogsz valamit, hetente 5-6 alkalommal, de előtte nem igazán tetted, akkor nem olyan meglepő, hogy a tested nem kívánja és fáj minden.

3. Először meg kellene nézni, hogy vannak-e itt-ott bármilyen gondok, letapadások stb., csak utána nekiugrani teljes testes edzésnek.

4. De mivel már elkezdted, ezért ne hagyd abba, inkább a mozgás nélküli napokat használd mobilitási gyakorlatokra, nyújtásra.

5. Ha rohangálós a munkád a vendéglátásban, nem túl célszerű arra még egy csomó napon plusz kardiót is rápakolni, inkább a súlyzós/saját testsúlyos edzésekre koncentrálj.

6. Teljesen hatékony egyelőre a 20-30 perc, ha erre van csak időd, csak jól tervezd meg - és ügyelj arra, hogy a többi napokon is végezz pihenőnapnak megfelelő gyakorlatokat (az említett mobilitás)

Melegen ajánlom a guggoló ülést és a függeszkedést - minden napra.

2022. máj. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Enis igy dolgozok. Heti 1x melo elott edzek es megvan a 4. 2honap edzesmult az kezdonek szamit.
2022. máj. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Még mindig jobb egymás után 3 nap edzeni, mint egyáltalán nem. Arra figyelj, hogy jól oszd szét az edzéseidet
2022. máj. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!