Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egy ételt darabokban érdemeseb...

Egy ételt darabokban érdemesebb felvinni számláláskor, vagy a teljes ételt vigyem fel (részletesen lent)?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdés, hogy hogyan vigyem fel?

Azért kérdem, mert például ma ettem milánói spagettit (tudom most pont nem egy fogyókúrás étel)

Viszont, ahogyan én felvittem:

170 Gramm főtt makaróni + 105 gramm darálthús + 25 gramm reszelt sajt

Ez így 427 kcal


Viszont ha úgy viszem fel ugyanezt az adagot, hogy 300 gramm milánói makaróni akkor az már 480 kcal


A kérdésem az lenne, hogy megfelel e a külön leméregetős verzió a valóságnak ebben a példázatban és jó e így?

Tehát először lemértem a tésztát grammra, aztán hozzáadtam a húst azt is lemértem, majd a sajtot is. (én kicsit máshogy készítettem el, mint ahogy neten le van írva)


Azért is lényeges, mert ez a tészta miatt szénhidrátosabb étel aztán ezt szeretném jól felvinni, általában főtt rizst meg zöldségeket eszek, de néha ilyet is, viszont ettől függetlenül a deficitet tartani szeretném.



2022. jún. 3. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Szósz nem volt rajta?
2022. jún. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen, hogy fogyókúrás étel vagy nem, kalóriadús vagy nem kalóriadús. Utána pedig az a fontos, hogy beilleszd a keretedbe.

Számolj inkább 480 kcallal, úgysem tudod pontosan meghatározni, ezek mind csak becslések.

2022. jún. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Kezdjük ott, hogy a tésztát nyersen mérjük, hiszen nem tudhatod, mennyi vizet vesz fel.
2022. jún. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

külön van "főtt tésztára" bejegyzés, máshogy számíja a kalóriát.

Szósz nem volt rajta.

2022. jún. 3. 20:24
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

A fött tészta bejegyzés igen pontatlan, a helyednek a nyerset számolnám, mert 100 nyersböl lehet 200g fött is meg 400 g is, attól függöen, mennyire puhára fözi valaki, ezért értelemszerüen a fött tésztára vonatkozó adat igen pontatlan.

Viszont elvileg az a pontosabb, ha minden hozzávalót külön lemérsz még nyers állapotban, márcsak azért is, mert a megadott készételek kalóriaértéke nagyban függ az elkészítés módjától, ha több zsiradékot használ valaki, akkor már 100-150-200 kcal eltérés is lehet, de ez minden egyéb összetevöre is igaz.

2022. jún. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

6. Nézz utána kicsit jobban a dolgoknak, ezt nem tudom honnan vetted.

A napi mérés abból a szempontból hasznos, hogy átlagot lehet belőle vonni, tehát a trendet lehet nézni, és pont azt lehet kiküszöbölni és figyelmen kívül hagyni, hogy "az előző napi bevitel hogyan hatott a súlyodra", mert ilyen gyorsan sehogy, az előző napi só-, víz- stb. bevitel és egyebek miatt viszont ingadozhat rendesen a súly, az átlagvonás ezt kiküszöböli.

2022. jún. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%
Darálthús meg tészta. Biztos finom volt.
2022. jún. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb ha darabokban viszed fel. Azért, mert azt a milanoi makaronit bárki bárhogy készitheti, akar tobb akar kevesebb kaloriaval. Az egy atlagos ertek. Felirni meg azt kel amit megettel tehag a hozzavalokat. Es lehetoleg a tesztat swm fotten hanem nyersen merd, hisz mindwnki masmennyire fozi, elcsuszhatnak ott a kaloriak hogy a tied tobb vagy kevesebb vizet vesz fel
2022. jún. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%
Amúgy a milánóiba nem kell darált hús, az a bolognai. A milánóiban sonka van meg gomba. És továbbra sem hiszem, hogy semmi más nem volt benne.
2022. jún. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem lévők írták, nyersen mérj. És külön vidd fel a bázisba.
2022. jún. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!