Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem fogyok, ha a bmr...

Miért nem fogyok, ha a bmr (alapanyagcsere) alatt eszek rendszeresen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Húszas éveim elején járó nő vagyok, 150 cm, 54 kg. A bmr (többet is megnéztem, átlagoltam) kb 1300 kcal.

Mivel vizsgaidőszak van és az utóbbi 2 hónapom eléggé inaktív volt (értsd ülök egy asztalnál és tanulok napi 10-12 órát), kb 900-1000-1100 kcalt eszek naponta. Ez biztos. Mérem az ételeket, figyelem a folyékony kalóriákat, stb. Nem éhezem, nem szoktam nagyon nagyon éhes lenni, ritkán korog a gyomrom.

Heti 3-4x igyekszem 1-1.5 órát sétálni, intenzívebb sport nem jöhet egyelőre szóba a szívproblémáim miatt.

Az anyagcserém nem lassabb az átlagosnál.

Mi lehet a probléma?

(Sem a mérlegen, sem centiben, sem tükörben nem látom azt, hogy fogytam volna)



2022. jún. 5. 12:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Éhezteted magad. A szervezeted meg nem akar elpusztulni. Számomra már az 1300-as alapanyagcsere se hihető, és mért kéne az alatt enned, miközben mozogsz?
2022. jún. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ha nem hiszed el, nyugodtan írd be az adataimat, én megtettem, linkek mögött az eredmény.


[link] 1206

[link] 1206.5

[link] 1316

[link] 1207

[link] 1346


Nem is kívánok sokkal több kaját, csak azért meg többet nem fogok enni, hogy kisebb legyen a deficit. Vagy pont ezt kellene?

Nagyon sokat olvastam hihető forrásokból, szakirodalmakból. A legtöbb helyen az volt írva, hogy lelassulhat az anyagcsere, ami gátolja a fogyást. Az anyagcserém nem lassult le. Sőt, rostban gazdag ételeket kívánok nagyrészt.

Napi 3 liter vizet minimum megiszok.

Mit kellene még tennem?

2022. jún. 5. 16:20
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Azért nem kívánsz, mert leszoktattad a gyomrodat. Még idegeskedhetsz is. Ez a tápanyag kevés. Az anyagcsere lassulása nemcsak az ürítésben mérhető, nem azt jelenti. Azt laborban mérik, te nem tudhatod.
2022. jún. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Akkor mit kellene tennem?

(Köszi az eddigi válaszokat)

2022. jún. 5. 16:28
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Felvinni a kalóriát legalább 1300-1400-ra, mert úgy is többszázas deficitben leszel. Az alapanyagcsere fekvő mozdulatlanságot jelent, nem ülő életmódot.
2022. jún. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a segítséget!
2022. jún. 5. 16:32
 7/15 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem akik eddig válaszoltak, nem olvasták el, hogy hány centi vagy és hány kiló. Persze, hogy hihető az 1300-as bmr, kb. annyi, 1200-1300 körül, nem a 160-170 centis nők bmr-ját kell nézni.

Ezenkívül 54 kiló vagy, papíron majdnem ideális súllyal. Nem fog gyorsan mozdulni a dolog.


Még ha pontosan mérsz is abszolút mindent, akkor is lehetnek tévedések (még szakemberek is tévednek kalóriaszámolásban, akkor is, ha mindenre pontosan figyelnek).

Alapvetően, ha nem fogysz, akkor nem vagy kalóriadeficitben.

De nem tudom mióta csinálod.

Az is lehet, hogy sok vizet tartasz vissza (mert pl. túl sok sót fogyasztasz vagy egyebek miatt), de valójában elkezdtél fogyni.


Sok oka lehet, amik közül tényleg az első az, hogy mégsem vagy deficitben - egyél valamivel kevesebbet (azt mondod nem vagy éhes, tehát nem hinném, hogy éheztetnéd magad).

Ha ez hosszabb ideig fennáll, akkor meg lehet nézni más tényezőket is.

De pláne ha szívproblémád van, csak óvatosan.

2022. jún. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
12%
Nyugodtan pontozzatok le, de a súlytartója akkor is kb. 1400-1500 körül van, és ezek szerint sikerül is ennyit bevinni. Ez van, ki kell tapasztalni, 1200-1300 körül kellene enni.
2022. jún. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
21%
🤣 most már csak azért írok, hogy ezt is lepontozhassátok, közben jobb lenne, ha megnéznétek mi az a bmr.
2022. jún. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
30%
Szerintem 1300 kcal sok egy 50 kilos nőnek. Szóval kevesebbet kéne enni, akármilyen nehéz is.
2022. jún. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!