Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért kell ilyen kevés kalóriá...

Miért kell ilyen kevés kalóriát ennem, hogy fogyni tudjak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Izomépítésben vagyok jelenleg már 10 hónapja, viszont kicsit zsírosnak érzem magam, ezért fogyni szeretnék.

82kg vagyok, 75kg lenne a cél, viszont nem tudom, hol kezdjem.

Mármint, van tapasztalatom, mert az izomépítést megelőzte 35kg fogyás, szóval tudom, hogy hogyan is működik ez az egész dolog.


Elkezdtem lassan 1 hónapja, 2000 kalórián, 3 hét alatt 1kg ment le, és az valószínűleg csak víz volt. Minden nap 1 óra kardió, heti 6x súlyzós edzés, és semmi eredmény szinte. Meguntam, és úgy voltam vele, hogy tartom a súlyom inkább. (nyilván visszamentem 82-re, hiába ettem szintentartásnyi kalórián, szóval ebből gondolom, hogy csak víz ment le)


2000 kalória kevés volt ennyi mozgás mellett, akkor mennyire vigyem le? 1600? 170cm és 82kg vagyok, a létező összes kalkulátor közepes aktivitás mellett (ami csak heti 2-3 óra sport, ellenben az én 8-9 órámmal) 2600 kalóriát ír a fogyáshoz, 3400-at a hízáshoz. Ezeknek a közelében sem vagyok..


Nem számolom el a kalóriát, mindent grammra pontosan mérek, csak vizet iszok.


Tényleg 1600-1800 kalóriát kell ennem, hogy fogyjak?

Lehetne azt is mondani, hogy biztos kevés izom van rajtam, de nem. Nem nagyképűségből mondom, de van rajtam izom. Mégha nem is olyan hű de sok, de látszik, hogy edzek, és épp ezért aggasztó, hogy ilyen kevés kalórián kell éljek ahhoz, hogy fogyni tudjak..

Haveromnak elmeséltem és kiröhögött, nála az ebéd 1000 kalória csak, és sokkal kevesebb izom van rajta.



2022. jún. 11. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
5%
En 90+ kgal ettem 1200kcalt, fizikai munkával
2022. jún. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

Biztosan szükséges fogynod?

Minél kisebb a túlsúly, annál nehezebb leadni. Tehát ha szinte alig van rajtad zsír, akkor nagyon-nagyon nehéz, és talán nem is érdemes.

0%-os testzsírt egyébként is lehetetlen elérni.

Ha meleltte edzel és izmot növelsz, akkor a magyarázatban szerepelhet az is, hogy ugye az izom sűrűbb, mint a zsír épp ezért nehezebb is. Lehet érdemes testzsírszázalékot is mérned, nem csak a mérleg számait olvasnod.

2022. jún. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

195magas vagyok, jelenleg kicsit túlzásba vittem a tömegelést, 105kg vagyok, 2éve folymatosan tömegelek és be is zsírosodtam rendesen, de a legfelső 2 kockám még látszik ha nagyon akarom látni :D de most majd leszálkásítok nem a nyár miatt, csak úgy az egészség miatt.

Túl van hypeolva ez a kcal dolog, én már rég csak a makrókra figyelek... kaloriabázis stb nálam sosem müködött.

Jelenleg ~2500kcal-al jön a tömeg.

De szálkásításnál le kell menjek sokszor ~1800ig.

Világ életemben sokkal kevesebbet kellett ennem mint másnak, viszont az a megfigyelésem, hogy lassú vagyok... lassú vagyok a munkámban, lassú vagyok a beszédben, minden területen lassabb vagyok mint a nagytöbbség, én ennek q számlájára írom, hogy én lassabban élek mint mások :D aztán lehet, hogy hülyeség úgy ahogy van :)

2022. jún. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj lejjebb. Az van amit a második ír. Havi minusz egy kilinak mar nagyon kell orulni ha az utolso kilokrol van szo. Es erdemes testosszetetelt merni inbidyval. Siman lehet h vesztesz zsirbol es az edzesek miatt lassan izmot is epitesz es a merleg ezert ugyanannyi
2022. jún. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdezö: a súlyodat meg a célodat ugyan írtad, de a magasságodat nem.

Másrészt nem feltétlen a kilókat érdemes figyelni, hanem az összehatás,t ha több izomod van, akkor értelemszerüen magasabb súllyat vagy vékonyabb, mint egy kevés izom-sok zsírral rendelkezö valaki.

Ha 180 cm körüli magasságod van, akkor ez a súly teljesen normális, és azért nem tudsz fogyni, mert most van egyensúlyban a szervezeted.

2022. jún. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Most hőség időszak van, ilyenkor a szervezetnek kevesebbet kell égetnie ahhoz, hogy fenntartsa a testhőmérsékletet.
2022. jún. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, a magasságom nem írtam.

170cm vagyok, szóval elméletileg lenne mit leadnom, egy 6-7kg minimum lemehet szerintem.

2022. jún. 12. 09:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha elég izom van rajtad, akkor egyáltalán nincs mit leadnod, legfeljebb izmot tudnál veszíteni.
2022. jún. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!