Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A tejben sok a kalória?...

A tejben sok a kalória? Számít nagyon mennyi tejet iszok?

Figyelt kérdés

1,5% tejet szoktam venni.

Kávéba szoktam elég sokat használni. Pennybe van az a jegeskávé por, azt is iszok néha.

Fontos ennek is a kalóriája? Vagy elhanyagolható?



2022. jún. 13. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Mindennek fontos a kalóriája, amennyiben diétában vagy, ez értelemszerű. Két deci 1,5%-os tejben nagyjából 100 kcal van. Fél literben nagyjából 250 kcal. Nem tudom, hogy hány deci tejet szoktál fogyasztani naponta, de értelemszerűen számold, pár száz kcal ezzel is összejöhet simán.

Azt meg mi nem tudjuk, hogy pontosam melyik jegeskávé port vásárolod, és azt sem, hogy abban mennyi kcal van. Nézd meg a tasakon vagy a zacskón, rajta kell lennie. Célszerű mindent számolni diétában, hiszen pont azok az emberek szoktak panaszkodni arra, hogy ők igenis kalóriadeficitben vannak, mégse fogynak, akik szemre mérnek ki mindent, érzésre esznek/isznak mindent, valamit számolnak, valamit nem, aztán kiderül, hogy 400 kcal többletben vannak.

De egyébként nem tartom valószínűnek, hogy pont azon az egy-két deci tejen és azon a jegeskávé poron fog múlni a kalóriakereted betartása, illetve a diétád.

2022. jún. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Ezeknek a kávéporoknak általában a fele cukor. A tejet már leírták. Én lecseréltem cukormentes mandulatejre, az kb 15kcal/dl (nincs meg fejből pontosan, mert már egy ideje nem iszom azt sem). Az én étrendemben a tej kalóriapazarlás, mert ugyanannyira laktat, mint azonos mennyiségű víz, csak az nullkalóriás. Inkább megeszek egy jó zabkását ugyanennyi kalóriából, és attól nem maradok éhes. A cukorbomba instantkávé meg fellövi a cukromat az egekbe, aztán egy fél óra múlva egy lovat is meg tudnék enni. Semmi értelme.
2022. jún. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Legalább két hétig-egy hónapig számold ki, mennyi az a kalória, amit ezekkel viszel be, mert az sem mindegy, hány ilyen kávét iszol naponta, meg az sem, hogy mennyi az össz kereted, és ehhez képest mennyi az, amit így "elpazarolsz" esetleg értékesebb élelmiszerek elöl.
2022. jún. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A tejben pont annyi kalória van, mint a kólában. Nem éppen az a kategória, ami elhanyagolható es nem kell számolni.
2022. jún. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! :)

Szerintem akkor el is hagyom.

Tényleg üres kalória hisz nem lakok jól vele csak az íze miatt iszom, de nem szokott hiányozni ha pl. egy hétig nem iszok.

2022. jún. 13. 23:40
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Van benne fehérje, cukor, zsír (tehát mindhárom makró), ezenkívül magas a kálcium, kálium, foszfor, szelén, b2, b12 tartalma, valamint még egy rakás dolog van benne kisebb mennyiségben, de igen, csak üres kalória... olyan mint a kóla 🤣
2022. jún. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A tej tipikusan az, amiben így nincs sok kalória első ránézésre, viszont könnyű vele sok kalóriát összehozni. Például ha én kakaót iszok, akkor arra elhasználok kb. 250 ml tejet, és én ugyan növényi tejet iszom most már, és abban valamennyivel kevesebb a kalória, de sima 1,5%-os tehéntejből 250 ml-ben 110 kalória van. És ez így nem tűnik soknak, 110 kalória, de ez csak egy kakaó volt, egy egyszerű ital, szóval tényleg annyira nem telít el, se semmi, szóval ha úgy nézzük, tényleg csak kalóriapazarlás. Régen, évekkel ezelőtt volt egy időszakom, mikor a kávét sok tejjel ittam, most így visszagondolva szerintem simán lehetett 300 kalóriányi a tej, amit egy nap fogyasztottam, de lehet, hogy jóval több. Akkor még a kalóriák nem érdekeltek, de most ennyi kalóriát elhasználni tejre pazarlásnak tűnik. Pláne, hogy jelenleg kb. napi 1500 kalóriát eszem, és durva belegondolni, hogy ebből elpazaroljak 300 kalóriát csak tejre stb. Szóval igen, a tej eléggé üres kalória, talán még az a jobbik eset, mikor müzlivel eszi az ember, mert lehet, hogy akkor valamennyire még el is telít, de kávéban, kakaóban olyasmi, mint az üdítők szerintem, vagyis tényleg üres kalóriák. Élvezed, amíg iszod, de se nem telít el, se semmi, csak szimplán élvezed, viszont azt az adott kalóriamennyiséget jobban is el lehetne használni.
2022. jún. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha 2 méteres izmos srác vagy és 2500 kalóriával fogysz, akkor 3 dl tehát 150 kcal tej semmit nem számít. Ha 150 centis nő vagy és 1350 ugynaz a kcsl, akkor mwg nagyon is
2022. jún. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kell megvonni, nem azt javasoltam, viszont számolni nem ártana.
2022. jún. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!