Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 300-700 kalóriás deficittel,...

Lucypaci kérdése:

300-700 kalóriás deficittel, rendszeres mozgással és helyes táplálkozással tudok izomvesztés nélkül fogyni?

Figyelt kérdés
Még az érdekelne, hogy a leadott 2-3 kiló sport, és helyes étrenddel visszajöhet? És ha igen mit lehet tenni ellene? (ha elérem a célom a súly megtartása a célom, és ez alapján étkezek majd)

2022. jún. 27. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy 300 kalóriás a deficit vagy 700.

300 kalóriát gyakorlatilag nem tudsz nyomon követni, ennyit még a legjobb alkalmazások is tévednek, 700 kalória pedig már feleslegesen sok, 500 (maximum 600) kalóriás deficit bőven elegendő és tartható. Viszont sajnos naturálon nincsen fogyás izomveszteség nélkül. A zsírfelesleg és a víz mellett az izomszövet is "áldozatul esik" a fogyásnak. Még a különböző anabolikus szteroidokat használó testépítők is veszítenek izomtömeget kalóriadeficitben, nemhogy a naturál hobbisportolók. De ha a diéta után beállsz egy szintentartó kalóriabevitelre, akkor természetesen az izomcsökkenés is megáll. Utána már az edzéseden múlik, hogy mit tudsz kihozni az izomzatodból.

2022. jún. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hat sportban olyan tvekenyseget kell folytatnid ami izom kimelo, azaz aerob allomanyban kell lennie a pulzusodnak, ez az amikor lihegsz kicsit, de meg el tudsz mondani egy mondatot rendesen, meg neten megtalalod kb mennyi aza pulzus ha tudod merni, szoval a legjobb erre a gyors es monton seta, (ne nagyon legyen megszakitas) vagy masnak kocogas, konditol is fugg minden embernel. Igazabol fogyas szempontbol is ez a legjobb szerintem. ha mar ezt tul haladod akkor mar a kardio allomanyban vagy. Ott mar sajnos tobb izmot is hasznalsz es veszitesz. 80% helyes etkezes+aerob+sulyzos edzes a tuti!
2022. jún. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez az izomvesztés rémesen túl van démonizálva, a szervezeted az utolsó lehetőségként nyúl az izmokhoz… homeosztázis miatt a szervezeted mindig próbál ahhoz alkalmazkodni ami körülményt kap…

Ha a diéta miatt abbahagyod, vagy rosszul csinálod a diétát emiatt erőttlen leszel és kisebb intenzítással edzel, akkor mivel nem hasznalod felesleges lesz az izom es elsatnyul… de ha használod az izomzatodat és rendszeresen edzel, és normális diétád van, akkor a legeslegutolsó amihez energiaszerzés miatt nyúl. Szervezeted, az az ozomzatod…


En egy beteg állat vagyok, aki szeretem feszegetni a határaimat, csinaltam 14évvel ezelőtt egy 40napos vízböjtöt

95kg-ról 86ra mentem le és az izomzatom csak nagyon minimálisan csőkkent heti 5 enyhe saját testsúlyos edzéssel és jógával.

+ visszaállni 10nap volt amit csak nagyon nagyon fokozatosan tudtam felépíteni

Nem ajánlom senkinek… de itt sokszor úgy démonizálják sokan ezt az izomvesztés temát, hogy ha igazuk lenne akkor 40nap alatt negatívba kellett volna mennie az izomzatomnak és a helyén létrejövő vákumnak lyukat kellett volna szippantanoa a teridő szövetébe…

2022. jún. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi aza viz dieta?
2022. jún. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hol olvastàl olyat, hogy víz dièta?
2022. jún. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!