Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi történik ha a napi kalóriab...

Mi történik ha a napi kalóriabevitelem egy nagy étkezéssel viszem be?

Figyelt kérdés

Csak elméleti kérdés! Nem értek ilyenhez és kíváncsi vagyok.


Ha pl egy nagy vacsorával beviszem 6 órakor azt az 1900 kalóriát ami kell nekem egy napra, az rossz hatással lehet a szervezetemre? Tud ártani? Vagy mi lesz?



2022. júl. 6. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Elvileg akkor is ugyanannyit tud hasznosítani, de mivel a nap nagy részében éhezel, ezértsokkal inkább raktározásra áll át, mint leépítésre. Emellett szerintem ettöl rosszul is éreznéd magad, ha egész nap kaja nélkül kell dolgoznod, illetve így nem is lehet koncentrálni semmire sem.
2022. júl. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Egyrészt úgy érzi, hogy koplalni fogsz, így azt az egyszeri étkezést jobban próbálja hasznosítani, másrészt ha egész nap nem eszel, majd hirtelen 1900 kcal bemegy, az nem biztos, hogy jót tesz a közérzetednek, bár attól is függ, mit eszel. Emellett egész nap gyenge leszel, mert az az egy étkezés nem fog 24 órán keresztül tartani.
2022. júl. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Rendkívül nagy lesz a napi vércukor szint ingadozás.
2022. júl. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Én azt csinálom évek óta, és semmi nem igaz abból, amit előttem írtak. Mellette sportolok is és nem vagyok elgyengülve (reggel szoktam edzeni, délután eszek). Vércukrom meg minden egyéb is teljesen normális emellett és nem vagyok túlsúlyos amúgy. Néha van, hogy kicsit éhes vagyok délelőtt (főleg erősebb edzések után), de nem olyan vészes, hogy ne lehetne kibírni a délutáni étkezésig.
2022. júl. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Ha valakinek minimális cukorproblémája sincs, annak nem lesz baja tőle.
2022. júl. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Olbass utána az OMAD-nak (one meal a day)
2022. júl. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Ja és a pontozást ne nézd ezen az oldalon. Az az egy van 0-ra értékelve, aki tapasztalatot is tudott írni neked, nem csak okoskodik, hogy szerinte mi lenne.
2022. júl. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Ha fogyás a cél csak a kalóriadeficit számít, ha te 1900 kalóriával deficitben leszel akkor fogyni fogsz akkor is ha egy nap egyszer, akkor is ha nyolcszor eszel. Nincs ilyen h raktározni fog a szervezeted mert ritkán eszel, ez egy marhaság, ha deficitben van az ember akkor fogy. Hisz kell az energia a szervezet számára és ha külső forrásból nem kap eleget a belsőkhöz nyúl, azaz a felesleghez. Ha viszont izomepites a cél akkor érdemes legalább 3x enni egy nap. Illetve keveseknek válna be ez a napi 1 kajálás, egyszerre megenni kb. 2000 kalóriát, főleg alacsony kalória tartalmú ételekből nem biztos h könnyű lesz meg jól fog esni. De ha neked beválik csináld.
2022. júl. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy mi fog történni? Sokkal jobb lesz a közérzeted, tele leszel energiával, sosem leszel éhes, fáradt. Akár fogyhatsz is, nem tudjuk mennyi a napi alapszükségleted.
2022. júl. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
az utolso kivetelevel mindenkinek ment a zold :)
2022. júl. 9. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!