Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan osztjatok el a kalóriát?

Hogyan osztjatok el a kalóriát?

Figyelt kérdés

Pl. Összesen eszek x kcalt, reggeli y, ebéd z stb.


Illetve hogyan ajánlott? Jobb a reggeli több vacsi kevés?



2022. júl. 14. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
1500 a keretem, 5-600 az ebéd, ahogy sikerül, a többit egyenletesen elosztott 3-4 étkezési, ez attól függ, hogy tervezem meg a napomat. Amire még figyelek, hogy a CH keretem 75 százalékát az ebéddel bezárólag megegyem.
2022. júl. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Egyszere beverem és elossza magától a gyomor. Ennyi a történet, nem fogok egy nap 16x enni egy falatot. :-D
2022. júl. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Én kiszámolom egész napra és amikor éhes vagyok eszek, általában 2,3 szor szoktam enni
2022. júl. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

1400 a keretem, de ez valójában 1500 körül van sokszor. :D (anno 1500 volt a "hivatalos" keretem, de sokszor túlléptem, szóval most 1400 a keretem "papíron", és most ha túllépem, és 1500-at ennék meg, akkor is okés vagyok. :D)


De amúgy meg mikor hogy. A reggeli általában nagyon minimális nekem, 100-150, néha 200 kalória, szóval tényleg csak bekapok valamit, reggel nem szoktam annyira éhes lenni. Ebédre általában 300-400 kalória. Uzsonnára pedig általában ilyen 400 kalória szokott lenni, de például mostanában azt csinálom, hogy azt a 400 kalóriát is két részre bontom, mert mostanában éhesebb vagyok, szóval általában megeszek 200 kalóriányit uzsinak, aztán pár óra múlva újra 200 kalória. :D Aztán a vacsora ismét kb. 400 kalória. Én estefele szoktam éhesebb lenni, szóval nekem az a 400 kalóriás uzsi, és 400 kalóriás vacsora az nekem kell. Eddig napi 4x ettem általában, de most mivel az uzsit is szétbontom, igazából ez 5 alkalom. Amúgy én úgy tudom, hogy pont estefele szoktak kevesebbet ajánlani (pontosan nem tudom az okát), de nálam az nem működik. Egyszerűen éhes vagyok estefele. Szóval igazából nálam az uzsonna és a vacsora a hangsúlyosabb étkezés, általában azok szoktak több kalóriásak lenni.

2022. júl. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jelentősége, úgy ahogy a te életritmusodnak, szükségleteidnek megfelel.
2022. júl. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én egyenlő részekre osztom.

Annyi a titkok :) hogy az ebéd 1,5x adag a vacsora meg fél adag.

2022. júl. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

Elkezdtem egy diétát. Fix menüsor. Nem tudom, hogy pontosan hány kalóriás. Szerintem 1500 kalória alatti. Később áttérnék nem fix étrendre, de nekem is nagy fejtörést jelent, hogy hogyan osszam el a kalóriát mert éjjel vagyok éhes. Este szedek nagy adag étvágyfokozó mellékhatású gyógyszert, bevétel után 1-2 órával már megenném a hűtőt is. Ez nem lenne baj, ha átaludnám az éjszakát, nem ébrednék fel 3-5x.

Így kihúzni szinte nem is tudom reggeliig, amiben a reggeli 1,5 dl joghurt vagy kefír 3 evőkanál zabkásával. Ezzel egész éjszakai koplalás után nem lakok jól.


Reggel kis adag étvágyfokozó mellékhatásút szedek. Ebéd elég, vacsora is, ha az esti gyógyszer még nem hat.


Gyógyszer nélkül nem értem el a normál súlyt.

2022. júl. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!