Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha túl kevés a kalóriabevitel,...

Ha túl kevés a kalóriabevitel, attól leállhat a fogyás?

Figyelt kérdés

Már 16 kilótól szabadultam meg, viszont lassan két hónapja nem mozdul a súlyom. Már nem számolok kalóriát, mert úgy éreztem anélkül is tisztában vagyok már azzal, mennyit és mit ehetek. Heti 5x edzek. Naponta kb 30-45 perc az edzés, van hogy erősítő, van hogy HIIT edzés. Chloe Ting edzéstervét követem 3 hónapja,az elején ez be is vált, de most úgy érzem valami nem jó így. Naponta 1-2x iszom fehérjeport( BioTech Iso Whey Zero), mellette szedek e hónaptol CLA400-at. Az éttendemre figyelek. Reggel protein zabkása, áfonyával vagy vmi gyümivel. Ebédre húsok, pároltzöldségek, saláták, bulgur,hajdina, ha eszem tésztát akkor az durum. Vacsira szintén vmi egészséges. Halkonzerv zöldségekkel stb.


Valaki tudna segíteni?


Kalóriadeficit fogyáshoz 1700, szintentartáshoz 2200. De ahogy eddig is ettem ritka volt, ha elérte az 1700-et…



2022. júl. 18. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Újra számoltad az új súlyoddal is a keretedet?
2022. júl. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A stagnálás normális. Igen, van, hogy hónapokig is eltart. Ne foglalkozz vele. Csinálj mindent, ahogy eddig.

Egyébként valóban kevesebb energia kell fogyáshoz, ahogy csökken valakinek a súlya, de 1600-1700 kcal bőven jó fogyáshoz ennyi aktivitás mellett. Még nekem is, pedig alacsony vagyok, és 52 kg. Ez inkább akkor kérdés, ha valaki extrém nagy súlyból fogy, és pl 500 kcal deficitet tart, de kezdetben mondjuk ez 2500 kcal bevitelt jelent. Idővel neki valószínűleg csökkentenie kell (feltételezve, hogy egy átlag magas nőről beszélünk a példában).

Szóval szerintem csak hagyd a fenébe a méregetést. A fogyás soha nem lineáris. Ha pedig egészségesen, nem őrült deficittel, és nem hosszútávon tarthatatlanul kevés kalóriával csinálod, akkor pláne. Egyes feltételezések szerint a test ilyenkor "pihen" az újabb kör fogyás előtt. Nem tudom, mennyire van ennek alapja, de sok beszámolót olvastam, ami ugyanerről a stagnálásról számolt be. X idő után, ha megmaradtak az eredeti tervnél, újra fogytak az illetők.

2022. júl. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen újraszámoltam. 157-8 centi vagyok, 54kg. Az aktivitásom minden nap megvan mivel 17 hónapos gyerekem van és futok utána egész nap, meg ugye az edzések. Szoptatást pár hete fejeztük be teljesen. Keményebben március óta edzem így heti 5x, azaz 4 hónapja. Sokat nem tudok aludni éjjel sajnos, mert nem jó alvó. Szeptember óta számoltam a kalóriabázis segítségével a kalóriákat, akkor nem mozogtam még, mert kicsi volt a babám. Aztán február után elkezdtem lightosan heti 1-2x futni illetve szobabiciklizni, Így ment le eddig ez a 16 kg.


Remélem igazad van 2-es, mert kicsit letörte a szarvamat, de persze nem akarom abbahagyni és életmód szerűen akarom folytatni, nem éhezve, ahogy te is írtad “őrült deficittel”, mert nulla energiám lenne a gyerekre is.

2022. júl. 18. 15:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján teljesen normális súlyban vagy. Kb egymagasak vagyunk, annyi, hogy én 2 kilóval könnyebb vagyok, de télen 54 körül szoktam lenni. Akkor sem vagyok kifejezetten nagy darab, csak olyankor több súlyzós edzést csinálok, így többet is eszek, aztán március körül visszafogom egy fokkal az evést, így leszek nyárra 50-52 kg között.

Szóval a helyedben nem aggódnám túl, elég gyorsan fogytad le azt a 16 kilót. Mármint ha jól értem szeptember óta fogysz. Azért 16 kiló kb 10 hónap alatt... Gyors. És komerítő. Pláne szoptatással együtt. A helyedben egy ideig szintentartó mennyiséget ennék, kicsit rápihennék, és utána mennék megint deficitbe. Hogy ez most csak 2-3 hónap, vagy vársz jövő tavaszig, ahogy én szoktam, rajtad múlik. A szintentartással megőrzöd az eddigi eredményeidet, viszont kicsit energikusabb leszel. Ami nem is árt, pláne, ha rosszul alszol a kicsi miatt. Az is tipikusan hátráltatja a fogyást, és túl sok stressznek teszi ki a szervezetet.

Egyébként gratulálok, nem semmi, hogy kisgyerek mellett is ennyi időt, és energiát tudtál beletenni. Remélem idővel sikerül tovább formálódni, ahogy szeretnél. De mindenképp legyél türelmes magaddal.

2022. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

157 cm 57 kiloval sulytartashoz jo a kereted fogyashoz es sajnos sok. A sport mellett is

(154 centis 59 kiloskent mondom, tapasztalat). Nekem 1400 a fogyas

2022. júl. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget. Igyekszem akkor türelmes lenni és folytatni így tovább! 😊💪
2022. júl. 18. 16:37
 7/9 anonim ***** válasza:

10 hónap alatt sok a 16 kiló?????

Jézusom, akkor 16 kilót hány év alatt adjon le az ember???

Kicsit átestünk már a ló túloldalára nem??? Azért basszus akkor akin 40 kilós felesleg van, ő 10 év alatt adhatja csak le, mert máskülönben visszahizza. Ne legyünk már nevetségesesek.


Teljesen reálisan adtad le a 16 kilót. Kalkulálj újra, prónálj meg változtatni kicsit az étrendeden.

2022. júl. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 nagy súlyfelesleggel teljesen más az ütem. Nem beszélve arról, hogy a kérdező szült. Az pedig sok mindenbe be tud kavarni. Visszatérve nagy súlyfelesleggel sokkal dinamikusabb a fogyás. Pláne, ha az illető magas is. Egy alacsony, inkább csak molett, nem pedig kövér illetőnek igenis lassabb lesz a fogyása. Plusz igen, a stagnálás előfordul deficit mellett, nagy súlyfeleslegnél is. És igen, van, hogy 2-3 év leadni 30-40 kiló felesleget. (Nem értem, ez miért irreális, és hogy lett ebből szerinted 10 év, de mindegy is. Azt sem értem, miért olyan nagy áldozat években számolni a súlyfelesleg leadását, mikor évek alatt is jött fel.) Viszont még mindig jobb ez a lassabb fogyás, mintha az illető elmebeteg módon elkezdene kalóriákat csökkenteni, majd kontrollálatlanul bezabál egy, vagy több napon keresztül, belekezd egy jojózásba, megakad, azt hiszi nem képes megcsinálni, és feladja. Pedig csak indokolatlanul megnehezítette a saját dolgát.

Egyébként érdekességként beírtam random számokat egy kalkulátorba. 155 cm, 60 kg, 30 éves nő, közepes aktivitással. Napi energia szükséglet 2100 kcal, BMR 1400 kcal. Ha heti szinten egy kilót akarna ez a fiktív nő fogyni, az 1100 kcal bevitel lenne. És közepes aktivitást írtam, míg a legtöbb ember inkább a mérsékeltbe tartozik. Tehát a legtöbbeknek így 1000 kcal alatt kéne ennie ehhez. Ezek a számok egyszerűen irreálisak, nem tarthatóak. De ha nem kóros elhízásról beszélünk, akkor is átlagosan max 1000 kcal van a BMR és a napi aktivitáshoz szükséges energia között. (Ismét kiemelem, hogy közepes aktivitást írtam, ami heti 2-3 intenzív edzést, és könnyű fizikai munkát jelent. Tehát sokaknak jelentősen KEVESEBB, mint 1000 kcal deficit van a BMR és a napi szükséglete között). Lehet még kóros elhízás esetén is, azt nem számoltam ki. És ha valaki BMR mennyiségen, vagy azalatt eszik, az napokon belül nagyon éhes lesz. Szinte kínzóan. A stressz hormonja az egekben lesz. Vagy "kitart", és elkezd összeszedni egy kellemes étkezési rendellenességet, ha sokáig csinálja, vagy, ahogy fent írtam, bezabál.

Szóval az őrült nagy deficitek irreálisak, tarthatatlanok, azok mellett is stagnál az ember néha hónapokig. 200-500 kcal tartós deficit, rendszeres mozgás mellett abszolút elegendő. Plusz nem éhezel alatta, tudsz is aktív lenni, mert nem vagy folyton fáradt. Ezt nyilván nehezebb belőni, mert kisebb mennyiséget nehezebb, de hosszútávon egyészségesebb, tarthatóbb. És nyilván ez sokkal, sokkal lassabb. Igazából az is működne (kisebb túlsúly esetén), ha kiszámolnád az ideális súlyhoz tartozó súlytartó napi kalóriát, és annyit ennél. Csak az még ennél is lassabb lenne :D Viszont abból a szempontból okosabb is, hogy nem állna ott az ember kukán a fogyókúra végén, hogy "oké, ez az álomsúlyom, itt érzem jól magam, és most hogyan tovább...?". Mert sokan csinálják. Mert senki nem akar örökké kalóriákat számolni. Ellenben ha minimálisan, vagy egyáltalán nem kell módosítani a végén, akkor mire eljut oda, csípőből menni fog a dolog, hiszen a hosszú idő alatt megszokta azt az étkezést, pontosan tudja mit, mennyit ehet, tud variálni, és azt is tudja, hogy lesznek napok, amikor éhesebb, olyankor többet eszik, és lesznek olyanok, amikor nem éhes, olyankor kevesebbet.

2022. júl. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8-as, tudnál még egy valamiben segíteni?


Reggel mértem magam, ugyanúgy szoktam mindig, de most 55,3 kg voltam. Pedig voltam már 53,2. Tudom jobb ha nem méregetem magam, viszont egy kérdés. Mostanában több az erősítő edzés, több az izomláz stb. Lehet, hogy ez közrejátszik? Több vizet raktároz a szervezet vagy bármi? Menstruációm már jó ideje beállt, amikor megjön akkor 1-2 kilóval mindig nehezebb vagyok, de most még csak középidőben vagyok, szóval ez valószínű kilőve..

De azt hiszem átállok a centibe méréshez, mert csak bosszantom magamat. 😏

2022. júl. 20. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!