Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tanácsok fogyáshoz a körülmény...

Tanácsok fogyáshoz a körülményeimet figyelembe véve?

Figyelt kérdés

180 cm vagyok, 20/F, és sajnos már elértem a 90 kg-os súlyt. Utálom hogy ilyen vagyok, de világéletemben utáltam a sportot és gyenge voltam. Középiskolás korom végéig még vékony is voltam, pedig az étrendem nem sokat változott.


Otthonülő ember vagyok, ezért beszereztem egy szobabiciklit, mert kerékpározni valamennyire szeretek, csak télen nem tudtam. De sajnos túl alacsonyan van az ülés a legmagasabbra felhúzva is, így tizenöt perc után mindig szörnyen elzsibbadt az ágyékom.


Lehet a négy éve folyamatosan szedett antidepresszáns is közrejátszott az elhízásomban, de nem akarom arra fogni.


Azt is be kell vallanom, hogy a szüleimmel élek és nem vagyunk túl gazdagok. A legolcsóbb vajat vesszük, a legolcsóbb fehér kenyeret. Volt olyan nap, hogy naponta három étkezés során csak kenyeret ettem.


Ezek alapján mit tudtok nekem tanácsolni?



2022. júl. 23. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
2022. júl. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A szobabiciki ülését magasítsad meg. Biztosan meg lehet oldani.

Ha nincs lehetőség mást enni akkor a megevett adag méretét csökkentsed, hetente mindig csak kevéssel, hogy tartható legyen.

2022. júl. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb kalóriát kell enned, mint amennyit elégetsz. Végezz súlyzós edzést is a biciklizés mellett, vagy ha nincs pénzed konditeremre, akkor saját testsúlyos gyakorlatok (fekvőtámasz, felülés, guggolás, húzodzkodás). És ami nagyon fontos, ne akarj azonnali eredményeket, ez egy több hónapos folyamat, de lehet hogy éves. 180cm és 90kg még nem tragédia, ha kitartó leszel és tartod magad a diétához és az edzéshez, nem lesz semmi gond. Sok sikert!
2022. júl. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már három napja mindennap végzek testmozgást és odafigyelek a kalóriákra is. Remélem tudom tartani ezt az életmódot és nem csak egy-két hétig fog zajlani, mint legutóbb.
2022. júl. 27. 10:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!