Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan állhatnék ellent a...

Hogyan állhatnék ellent a késztetésnek, hogy minél kevesebb kalóriát egyek?

Figyelt kérdés
Megpróbálom megmagyarázni amit érzek. Az a baj hogy minden alkalommal mikor elkezdek újra fogyókúrázni, hamar eljutok oda hogy éheztetem magam. Tudom hogy 7000 kalória 1 kg, és ha 1800-ra van szükségem én pedig 1500-at eszek, meg mellé elégetek sporttal 600-at, akkor 1 hét alatt megy le 1 kg. De mindig ott a késztetés hogy ezt a kalória különbséget(?) tehát azt amennyit beviszek, vs amennyire szükségem lenne + elégetem, növeljem. Így folyamatosan bennem van hogy de ha ma csak 500 kalóriát eszek és 600-at elégetek akkor 1 hét alatt 3 kg is lemenne... Emiatt nagyon nehezen veszem rá magam hogy egyek, és ha sikerül, bűntudatom van utána. Ma pl eddig 100 g krumplifőzeléket ettem.

2022. júl. 27. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Ügy, hogy elvileg egy tudatosan gondolkozó és döntést hozó emberi lény vagy.

Arról nem írtál, hogy működik-e, amit csinálsz. Ha működik, és tényleg jól megy a fogyás éheztetéssel, akkor sajnos - mivel már kialakult az evészavarod - mondhat bárki bármit, csinálni fogod. Ha nem működik, mert mondjuk heti 2x becsúszik egy zabaroham, ami hazavágja az egész súlyvesztést, az egy fokkal jobb, mert még csak nem is “sikeres” amit csinálsz, könnyebben tudatosíthatod magadban, hogy ennek értelme nincs.

Nekem kevés az infó rólad, meg nincs is kedvem életmód tanácsokat adni, vannak 1001-an akik ezt teszik. De az is lehet, hogy pszichológusra lesz szükseged, ha már ott tartasz, hogy 100g krumplifőzeléktől van bűntudatod.

2022. júl. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Anorexiás vagy.


Menj orvoshoz.

2022. júl. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Úgy, hogy segítséget kérsz. Az anorexia nem játék.
2022. júl. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Ha ennyire elborult vagy, akkor amíg ennek negatív hatásait nem látod, ezt a marhaságot fogod csinálni.

Én is voltam itt, nem ennyire drasztikusan, de 1100 kcalt ettem, néha 1200t. Nekem az alap alapanyagcserém (bmr) 1500 korul volt akkor. Fogyáshoz az egeszseges kaloriamennyisegem 1800.

2 honapig csinaltam, aztan eltunt a nagyvecezes. Összecsuklottak alattam a végtagjaim mert nem volt bennük elég vér. A szívem gyengült. A tüdőkapacitásom csökkent. Memóriám sem volt a régi, egyetemen szenvedtem. Random elszédültem éd másnak kellett talpra állitani. Rengeteg kivizsgálás volt mögötte mire kiderült hogy a túl kevés kalória. Akkor voltam 85 kiló. Azóta leadtam egészsegesen elég sokat, most 62 vagyok. És azt a kárt, amit 2 éve okoztam a minimál kalóriás étrenddel, még nindig nem hevertem ki. Ha más nem, motiváljon az, hogy a párommal a szexuális együttlét alatt amikor egyszerre kell tüdő és fizikai erő, néha úgy megszédülök, hogy abba kell hagyni. És ez még mindig annak az utóhatása, hogy két hónapig túl kevés kalóriát ettem. Ráadásul többet mint te.


A másik dolog, hogy akkor 1700 kcallal figytam, most 20 kilóval kevesebb vagyoo és 1400 kcallal fogyok. Gondolj bele ha nost párszá kalóriát eszel, elkezdesz fogyni, akkor további fogyáshoz annál is kevesebbet kell majd

2022. júl. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%
Ha van rajtad fölösleg és ezért csinálod ezt akkor ami talán a legjobban visszatart majd az az lesz, hogy durván lógni fog a bőröd ami eggyáltalán nem szép, és azt is megbánod, hogy lefogytál! De hosszú távon nem is birná a szervezeted ha 500-600kcal on élnél korház lesz a vége vagy rosszabb. Az egésséges fogyás heti 0.5-1kg ne fogyj többet semmiképp!
2022. júl. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!