Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Pontosan hogy kell kiszámolni?

Pontosan hogy kell kiszámolni?

Figyelt kérdés

Mondjuk 1200 kaloriás étrenddel tudom, hogy mennyit fogyok. Ha emellett edzem és az edzés során elégetett kalóriát is tudom, akkor annyival növelhetem az 1200 kalóriát.

Pl. 1200 kalóriás az étrendem, a szükséges kalóriamennyiségem 1500 körüli. Addig edzem amíg el nem égetek 1000 kalóriát.A kalóriabázis ezt nem ezernek veszi, hanem csak 700nak. Szóval 700-al megemeli az 1200-at. Akkor ha napi edzés mellett 1900 kalóriát viszek be, ugyanannyit fogok fogyni mint edzés nélkül 1200-zal? Nekem az 1900 soknak tűnik, de nem tudom hogy kellene ezt értelmezni.


2022. aug. 3. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag, ha pl 1200 kalóriás étrenddel heti 1kg-ot fogysz mozgás nélkül, akkor Pl, 1500 kalóriás étrenddel ugyanannyit fogysz, feltéve, ha elégetsz +300 kalóriát.


De ennyire ne stresszeld túl. Ne számold a mozgással által bevitt kalóriát. Ne azért mozogj, hogy lefogyj, az csak segít. Fogyásnál a lényeg, hogy belődd azt a kalóriamennyiség, ami még mozgás nélkül is egészséges. Ezzel azt akarom mondani, hogy csak amiatt, hogy gyorsabban fogyj ne kezdj el órákat lenni a futógépen..


Egyébként az ilyen kalóriaszámlálós oldalak/okosóra/aktivitásmérők/futógépek, bármik, nagyon túlbecsülik a mozgással elégetett kalóriát, mert ez több tényezőtől is függ. Számít a súly, számít a testzsírszálék és még sorolhatnám.


+még valami: Nem tudom, hogy milyen magas, és hány kg vagy, de szinte 100%, hogy 1200 kalória kevés neked, még mozgás nélkül is. (kb egy 8 éves gyerek eszik ennyit, sőt..)

2022. aug. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Én sokat sportolok viszonylag (napi szinten több óra) és 3200-al már fogyok, 3700-al tartom a súlyom. Szóval nem sok az 1900 egyáltalán, ha aktív vagy.
2022. aug. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Így már teljesen érthető! Köszönöm szépen a válaszokat!:)

Igyekszem nem túlgondolni csak csinálni 😁

2022. aug. 3. 10:54
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

én is kalória bázison követem a dolgokat, mikor regisztrálsz beállítod hogy mennyi a magasságod, súlyod, korod, és hogy menyit mozogsz egy nap - ezekre mondom a sajátomat hátha jobban átlátható


én 110kilóval kezdtem, 180 magas vagyok, 31 éves (bár a kor nem hinném hogy számít) és ülő munkát végzek egész nap, így a napi égetés amit a kalória bázis kiadott ~2500 napi égetés


na már most ha napi 500 mínusz kalória beviteled van, szóval most nálam 2000, akkor az heti szinten mínusz fél kiló, értelemszerűen ha napi ezerrel kevesebb a beviteled, azaz nálam 1500, és tartod egy hétig, akkor az heti 1 kiló súly vesztés


Én április eleje óta tartom ezt a kalória számolást, 110ről kezdtem, egyáltalán nem sportolok és így 93nál vagyok jelenleg


Annyi még hogy nyilván minél kevesebb a súlyod úgy lesz kevesebb a napi égetésed, ezért kalória bázison 1-2 naponta mérem a súlyom és be is írom oda, van olyan mező hogy napi súlyod

2022. aug. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 vantel ***** válasza:
65%

Túl bonyolult!

Hetente egyszer megnézed a mérleget, aztán vagy többet vagy kevesebbet eszel.

2022. aug. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!