Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem mindegy a mindennapo...

Miért nem mindegy a mindennapos édességfogyasztás, ha megvan a napi elég fehérjebevitel és kalóriadeficitben vagyok?

Figyelt kérdés
2022. aug. 8. 05:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Tudom, testösszetétel meg ilyenek. De miért tiltják el maguktól az emberek teljesen az édességeket?
2022. aug. 8. 05:32
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Valószínűleg azért, mert a legtöbb embernek egy femcafe.hu cikk szintjén van a tudása táplálkozás terén. Ettől függetlenül a hozzáadott cukrokat, a feldolgozott kajákat, az adalékanyagokat tényleg célszerű kerülni fogyástól, kalóriától teljesen függetlenül, egészségügyi okoból. Tiltani, kizárni nem kell őket görcsösen, de minimalizálni célszerű.
2022. aug. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom :) csak kíváncsi vagyok arra is, hogy mit válaszolnak erre a kérdésre az ellentétesen gondolkodók
2022. aug. 8. 07:43
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azt, hogy "a szénhidrát és a cukor önmagában hízlal, mert tönkreteszik az inzulinodat, és közvetlenül leállítják a zsírégetést a szervezetedben", meg a többi ketogénes, Lakatos Péteres, Nők Lapjás ökörség.
2022. aug. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert még mindig megy a népbutítás, hogy egyszerű szénhidrát = hízol. És az emberek ahelyett, hogy kevesebb töltött káposztát ennének inkább édesítőszerezik a kávéjukat.
2022. aug. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Furcsa dolog nekem ez a keto is.. konkrétan figyelmeztet, hogy kelbimbót és répát módjával egyél XD bezzeg marhát meg bármikor :D


[link]


komolyan, a szénhidrát "működteti" a tested, miért vonnál meg majdnem magadtól olyan zöldségeket, mint a répa...

2022. aug. 8. 07:52
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért tiltják el maguktól. Vagyis sejtem. Szerintem az élhet a köztudatban, hogy a csoki hízlal, 1 kocka+ 10 kiló instant. Vagy az is lehet, hogy ha egyet eszik akkor nem bírja megállni a többit.🤷🏻‍♀️ Én csak egy kockát eszem olyan 1-2 hetente. Azt is a jó minőségűből. Rájöttem, hogy finomabb, és nem érzem azt tőle, hogy meg kell ennem egy táblával. A Milka és társaival viszont így voltam. Az életmódváltás során valahogy elkezdtem értékelni minden étkezést. Tudok örülni egy kocka csokinak is. Régen nem voltam elégedett csak ha minimum egy táblával megettem.💁🏻‍♀️
2022. aug. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És emiatt élnek meg világszerte ilyen túlárazott üzletek, mint a Toman diéta meg társai. Abból a pénzből étkezhetnének még sushit is, amennyiből ezek a kamu diéták megélnek :D annyira ki lehetne maxolni az egészséges táplálkozást, hogy csak na. És persze, meg vannak elégedve ezekkel a diétákkal, mert működne, miért is ne működne. De nem azért mert csodaszer :D
2022. aug. 8. 10:36
 9/13 anonim ***** válasza:
Minden diéta hatástalan egy olyan embernek aki függő. Az ételfüggőség is létező dolog. Régen azért ettek az emberek, hogy életben maradjanak. Azóta ez sok embernél inkább az élvezetek hajszolásáról szól. Én is az voltam, azért ekkora a szám, mert pontosan ezt tettem én is. Azóta azért eszem, hogy tápláljam a testemet. Nem fogok chipset enni és hasonlókat csak azért mert 3 percig orgazmusom van tőle. Cserébe eszek májat amiben rengeteg vas van, és én utálom az ízét. Vashiányom volt eddig elég erősen, azért ezzel tudtam korrigálni. Többféle vitaminhiányom volt és az étkezésemmel rendbe hoztam. Nem mondom, hogy így kellene élni ahogy én. De nekem fontosabb az egészségem, minthogy mindenféle vackokkal tömjem a fejem.
2022. aug. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azért grat ehhez a változáshoz :) Sajnos nehéz kialakítani normális kapcsolatot az étellel, és ebben a környezetünk is csak vissza akar húzni.
2022. aug. 8. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!