Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Írnátok egy napi étrendet?

Írnátok egy napi étrendet?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék se fogyni, se hízni. Amit viszont szeretnék:

Reggeli-400 kcal

Tízórai-150 kcal

Ebéd-300 kcal

Uzsonna-150 kcal

Nasi time-600 kcal

Vacsora-200 kcal

Mi az, ami belefér?



2022. szept. 14. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a felosztással szerintem az a baj, egyrészt hogy a reggelin kívül az összes kalóriakeret olyan kicsi, hogy max. egy fél szendvics férne bele vagy valami hasonló. Az is elég fura, hogy a nasi a legnagyobb étkezés.
2022. szept. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem túl egészséges felosztás. Egyébként meg ott a kalóriabázis meg egy csomó kalória számláló alkalmazás, számold ki! Sokkal többre mész vele, mint ha itt írnak neked egy rakás olyan kaját, amit ki nem állhatsz.
2022. szept. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Reggelire nekem elég szokott lenni 300kcal, főleg ha tízóraizol is. A ebéd max akkor jön ki 300kcal-ból, ha fél adag párolt halat eszel párolt zöldséggel. Nasinak túl sok a 600kcal. Viszont azzal egyetértek, hogy a napi legyen elég komoly, mert időben vacsora előtt van, és lefekvés előtt már nem nagyon kéne enni, szóval inkább akkor egyél többet, mint később. Reggelire így tudsz enni müzlit tejjel, zabkását, kis zsemlét vajjal, zöldséggel, esetleg egy szelet sajt vagy felvágott, két tojás is belefér egy kis kenyérrel. Tízóraira gyümölcs vagy joghurt vagy néhány szem keksz. Átlagos ebéd belefér 500kcal-ba, nem nagy adag éttermi rántott sajt vagy hasonló, hanem menüs adag kb. Uzsonna olyan mint a tízórai, én olyankor szoktam kévézni, ahhoz eszem valami édeset. Kis szelet süti, keksz vagy csoki. Napi bármi amit megkívánsz, mondjuk egy komolyabb melegszendvics. Aztán a vacsora szerényebb, saláta kisebb szendviccsel, vagy ebédről maradt leves, max egy szelet vékony kenyér valamivel.


Reggeli-300 kcal

Tízórai-150 kcal

Ebéd-500 kcal

Uzsonna-150 kcal

Nasi time-400 kcal

Vacsora-300 kcal

2022. szept. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Egy étrend akkor ér valamit, ha egyénre szabott, és ha hosszútávon tartható az illető számára. Ezt látatlanban senki nem tudja neked egyénre szabni. A kalóriaszám csak egy dolog, ezen kívül még rengeteg faktort számításba kell venni. Ez egy szakma. Keress fel egy dietetikust vagy egy táplálkozási tanácsadót, ha konkrét étrendet akarsz íratni.

Azt csak mellékesen jegyzem meg, hogy én szakmabeliként senkinek nem írnék étrendet ingyen, pláne nem látatlanban egy kommentben gyakorikerdesek.hu-n. A kőműves is kér pénzt, miután kicsempézi a fürdőszobád, hiszen ez így működik.

2022. szept. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez egy borzasztó felosztás, falásrohamokhoz fog vezetni. Ebéd kéne 600 legyen, reggeli 400


Na de ha tényleg ilyen hulyen akarod csinalni, reggelire

2 szelet kovászos kenyér fél avokádó, 2 tojás vagy 3 szelet kovászos kenyér, hunusz, magas hústartalmú sonak, pár szelet light sajt, zoldseg


Ebéd

35 gramm gabona megfőzve plusz 14 deka csirkemell vagy 12 deka karaj/szűz


Tizorai es uzsonna

Egy muzliszelet vagy egy natur joghurt es egy gyunolcs vagy egy marok olajos mag vagy 2 szelet lapkenyer humusszal


Nasi: nyilvan van szandekod azzal hogy ilyen irrealisan magas szoval ehhez nem irok. Amugy az en kedvenc citromis turos sutim amiben rengeteg feherje van, egy negyed tepsi is csak 320 kcal. Csak meg kene tanulni egeszsegesen finomakat sutni es idot raszanni


Vacsora 200 kcal

Feherjeszelet, 2 szelet toast kenyer, vekonyan sajtkremmel es sonkaval


Minden so etkezeshez ket marek friss zoldseg!

2022. szept. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, érdekel a citromos sütid. Kb hogy készül?
2022. szept. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Ezt senki nem fogja neked kiszámolgatni. Menj dietetikushoz akinek fizetsz érte.
2022. szept. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
És valóban azt várod hogy bárki ingyen fog neked olyan étrendet írni ami 20 ezrekbe kerül?
2022. szept. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
Nem, mert nem vagyok dietetikus.
2022. szept. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A dietetikus nem ír, mert csak pénzért hajlandó rá, a nem dietetikus meg nem ír, mert nem ért hozzá. Szerintem a kérdező csak néhágy példára volt kiváncs, hogy mi fér bele ekkora keretbe. Nem személyre szabott szuper táplálkozási tervet akart egész évre, minden szempontot figyelembe véve.
2022. szept. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!