Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámolással ti hogy...

Kalóriaszámolással ti hogy tudtok mindent enni és eközben benne maradni a keretben?

Figyelt kérdés

Annyi helyen olvastam hogy csak az számít, hogy deficitben legyél. Hogy lehet enni bármit, mekit, csokit, mert ha kereten belül maradsz, fogysz. Ezért kipróbáltam, 1600 kcalt írt nekem a Yazio. Na most bent vagyok a munkahelyemen és nem hoztam reggelit, úgyhogy vennem kellett és mekiben ettem 378 kalóriányit. Nem valami laktató és éhes is maradtam...


Ti akik számoltok, azért egészségesen is esztek?


2022. nov. 16. 10:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy egészségesen eszem, nehéz lenne kalóriakereten belül maradni csak csoki-csipsz-meki trióval.


A bármit ehetsz arra vonatkozik, hogy nem tragédia ha beficcen egy meki vagy csoki, nem az, hogy azon kell élni.

2022. nov. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egészségesen eszem. A feldolgozott ételek borzalmasan cukrosak és zsírosak, nem laktatnak, alig van tápanyag értékük... Stb.

Ahogy az egyes is írta, a "mindegy mit eszel" így szó szerint nem igaz. Vagyis, fogyás szempontjából igaz LENNE, csak gyakorlatban nem kivitelezhető, azért, amit írtam fent, plusz amit te is tapasztaltál. Inkább annyi, hogy felesleges túlreagálni, ha alkalmanként eszel ilyesmit. De ilyen kaján élni már egy teljesen más téma.

2022. nov. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ami sok kalóriás, abból kevesebbet eszel, akkor böven beleférsz a keretedbe, az alacsok kalóriásakból ehetsz böven - és tényleg ehetsz mindent.


Most viszont nem értem a problémádat, ha a napi kereted 1600 kcal, eddig ettél 378 kcalt, akkor mi a gond? Ha kevésnek tartod, egyél még egy adagot, még akkor is böven belefér.

2022. nov. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kalóriaszámolással tényleg lehet mindent enni, VISZONT, nem biztos, hogy érdemes. Én ritkán szoktam ilyesmiket enni, mert pont az, hogy igen, belefér a néhai csoki, gyorskaják, stb, viszont ha csak azon próbálsz élni, akkor nem fogsz sosem jól lakni, mert ezek kalóriadúsak, de nem laktató kaják. Pl. a péksütemények is. Gondolom sokan tudják, hogy mi az a virslis rácsos. És aki tudja mi az, az tudja, hogy azért nem egy hatalmas péksüteményről van szó, aztán mégis, 363 kalória egy darab. Egy kis darab péksütemény. Nekem az a fél fogamra nem lenne elég, egyáltalán nem laktató, erre nagyon sok kalória ahhoz képest. Megéri? Dehogy. Ettől függetlenül ha úgy döntesz, megehetsz egy nap 5 darab péksüteményt is, csak akkor 1) nem fogsz jól lakni 2) ellőtted az egész kalóriabeviteledet. Szóval persze, lehet mindent enni, csak mérlegelni kell, hogy megéri-e olyan sok kalóriát rápazarolni egy adott kajára.


Persze nálam is van, amikor lecsúszik egy-egy kalóriadúsabb, egészségtelenebb kaja, de nem napi szinten. Egészségesen étkezek többnyire, és a nap végén nem szoktam kifosztani a hűtőt éhségemben.

2022. nov. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Bármit megehetsz, de nem ehetsz meg MINDENT. Ehetsz egy csokit, mekit vagy egy csipszet, de akkor a többi kajad legyen rendben. Szóval barmit, de nem mindent egyszerre.
2022. nov. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


#3 az volt a bajom hogy az ebédemet már előre kiszámoltam mennyi lesz és az nem kevés (de egészséges), féltem, hogyha 10-kor éhes vagyok egy Meki után akkor még visszamegyek többet enni, aztán a vacsit ki kéne hagynom. De végül inkább gyümölcsöt ettem :)

2022. nov. 16. 13:00
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, ha néha van egy olyan nap, amikor súlytartó kaóriát eszel, nem vagy deficitben, az sem a világ vége. Nyilván lassítja a fogyást minimálisan, de ilyenkor mérlegelheted, hogy megéri-e fogat csikorgatni emiatt.

A gyümölcs egyébként szép "mentés" volt.

2022. nov. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as vagyok, ha elöre eltervezed a napi étrendet, akkor értelemszerüen nem ehet közben egy alacsony kalóriás helyett magas kalóriás valamit.


Meg még egy megjegyzés: ha nap közben megéhezel, és tudod, nem sok minden fér bele, akkor ne gyorskaját válassz, hanem pl. egy szendvicset - vagy ahogy késöbb tetted - gyümölcsöt vagy hasonló.

2022. nov. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, még nagyon az elején vagyok a kalóriaszámolás témában
2022. nov. 16. 15:26
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

Már rég nem számolok, de amikor számoltam, kb-re megterveztem a kajámat 2-3 napra előre.


Ételérzékenység miatt mondjuk már akkor is magamra főztem, így mindig tudtam normális, laktató ételeket enni (a meki az nálam a "nincs semmi, de van fixen gm burger :D-kategória) :), mellette simán belefért egy szelet csoki, vagy édesség, de simán belekalkuláltam egy kis zacskó csipszet is. Pl menzesz előtt megőrülök az ilyenekért :D


Amikor pedig néha! megszaladt, az sem zavart, mert nem egy naptól híztam el anno, hanem évek alatt.

2022. nov. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!