Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan maradjak a kalória...

Hogyan maradjak a kalória deficitemben, ha muszáj sokat ennem?

Figyelt kérdés
Muszáj vagyok szendvicseket, illetve ebédkor kiadós adagokat enni, mert különben fáj a hasam, hányingerem van, és éhes vagyok. Nekem a müzli, joghurt, zöldség saláta, meg hasonló alacsony kalóriás ételek olyanok, mintha semmit nem ettem volna. Ezzel viszont az a baj, hogy képtelen vagyok ilyen 1300-1500 kalóriás deficitet tartani, mert egyszerűen nem fér bele. Többel viszont nem fogyok. Ilyenkor mi van?

2022. dec. 5. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Olyan nincs, hogy neked salátától és zöldségtől fáj a hasad, szendvicstől meg nem. A szervezeted csak a bejuttatott élelmiszer tápanyagainak alkotóelemeit látja, azt nem, hogy ez most szendvicsből vagy zöldségből viszed be, és ha előbbiből, akkor nem fáj a hasad, ha utóbbiból, akkor fáj. Ha emésztőszervi problémáid vannak, akkor tessék elmenni orvoshoz, mert a te tüneteid nem a saláta miatt vannak. Nincs olyan, hogy valaki genetikailag "kiadós ételek evésére ítéltetett", minden mástól meg hasfájása van.
2022. dec. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Azért fáj a hasam, mert nem lakok jól tőle. Egyébként egész életemben orvosokhoz járkáltam, de senki nem tudott segíteni...
2022. dec. 5. 10:42
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Akkor gondolom túl vagy a TSH vizsgálaton is. Én mentem, mert én sem laktam jól semmitől, csak a nagy mennyiségű gyorskajától. De nekem nincs bajom szerencsére :) Viszont utána néztem és rájöttem, hogy a túl sok gyorsan felszívódó szénhidrát miatt vagyok mindig éhes. Inkább egyél 3 tojásos szalonnás hagymás rántottát egy egész kaliforniai paprikával, az eltelít. Illetve ha van rá pénzed, én most kipróbáltam a Fibershake -t, attól függően, hogy vízzel vagy tejjel vagy növényi tejjel iszod 130-250 kcal kb, én növényi itallal iszom és 3-5 órára eltelít. Ha rizstejjel, akkor olyan 220 kcal, ha mandulával, 150, vízzel még nem próbáltam, de ugye az nem ad hozzá plusz kalóriát. Nézz utána ha gondolod, reggelire vagy vacsorára megfelelő. Bár nem hiszem, hogy mindennap kéne inni, inkább egyél rendesen legtöbbször.
2022. dec. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Mit jelent neked az a kiadós kaja? Mennyit eszel és mit? Gyorskajáktól meg ilyenektől pl. nem is fogsz jól lakni. Ebédre is, zöldség, hús, hüvelyesek, stb, ha ilyesmi mindenfélét összeeszel, simán jól lehet vele rakni, és kalóriatartalomra is okésak. Nyilván ha az ember csak zöldséget eszik, semmi nélkül, akkor azzal nem annyira fog jól lakni, de ezért kell összetettebb, normális kajákat enni. Ne akarj csak szimpla salátával jól lakni.

Gondolom az 1300-1500 az nem a kalóriadeficit akart lenni, hanem az összkalória, amit beviszel. 1300-1500 az viszonylag elég kevés, biztos olyan kevés étel kell neked? Hány kiló vagy, milyen magas?

2022. dec. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Egyrészt, lehet, hogy csak nekem szúrja a szemem, de "1300-1500 kalóriás deficitet tartani". Ezt hogy érted? 1300-1500 kalóriát enni egy nap rendben van. De napi 1300-1500 kcal deficitben lenni nem normális. Remélem, hogy az előbbire gondoltál, csak számomra furán fogalmaztál.

Másrészt, nagyon fura elképzeléseid vannak a diétáról. A müzli kifejezetten baromság, már bocsánat. Full cukor az egész. A joghurt nem rossz dolog, ha natúr joghurtról beszélünk, és ebből csinálsz dolgokat, nem pedig magában eszed. Az ízesített, cukros joghurtok ugyanabba a kategóriába tartoznak, mint a cukros müzlik. Plusz az emberek jelentős része laktóz intoleráns, simán fájhat tőle a gyomrod. A zöldségek önmagukban meg persze, hogy nem laktatnak. Ha pedig sok olyan zöldséget fogyasztasz, mint pl a hagyma, akkor az szintén okozhat egyeseknél gyomorpanaszokat.

Szóval első körben tedd rendbe a fejedben a diéta dolgot. Ehetsz szendvicset diéta alatt, de mondjuk egyél mellé több zöldséget. Legyen benne egészséges fehérje forrás, mint tojás, vagy grillcsirke (a felvágottakkal sincs komoly gond, simán belefér alkalmanként, de a feldolgozott hústermékek kevésbé laktatnak, kevesebb a fehérje tartalmuk, nehezebb minden nap beilleszteni, ha nincs nagy kalória kereted). A szószokkal óvatosan. Ezek sem tiltottak, de a fő kalória forrás, ha teletömöd cukros, zsíros szószokkal a szendvicsedet. Finom zöldségkrémeket lehet csinálni, aminek köszönhetően nem lesz száraz a szendvics, és nem utolsó sorban finomak is.

Azt pedig meg kell tanulni, hogy nem eszed magad pukkadásig. Nem, nem fogsz belehalni, nem nem fogsz éhezni tőle, és nem, nem fog fájni a hasad, csak mert annyit eszel, hogy enyhe deficitben legyél. Minimális éhségérzet persze elkerülhetetlen, amíg megszokod, de ha már fáj a hasad az éhségtől, az nem normális. Ezért is kell enyhe deficitet tartani, nem pedig őrült mennyiséget, és ezért kell jobban telítő ételeket enni, amikben a zöldségekből származó rostok elengedhetetlenek. Az meg, hogy mennyitől fogysz... nyilván nagyobb deficittel gyorsabb, de minimális deficittel is lehet hosszútávon, plusz idővel lehet növelni, ahogy megszokod az új, kiegyensúlyozott étkezést. Először a megfelelő, és egészséges szokásokat gyakorold, mint hogy nem eszed addig magad, hogy már mozdulni se tudsz, és megfelelő mennyiségű és minőségű ételeket eszel. Utána koncentrálj a deficitre, és fokozatosan csökkentsd. Igen, ez időigényes, igen, nem fogsz hirtelen sokat fogyni tőle. De a diéták nagy része azért bukik meg, mert az emberek ész nélkül csinálják, mert gyorsan akarnak eredményt, ahelyett, hogy a fokozatosságra, és a fenntarthatóságra koncentrálnának.

2022. dec. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Nagy tévedésben vagy kérdező, ez nem úgy működik h ami kalória dús attól jól laksz, jól telít, ami meg kalória szegény azzal nem lehet jól lakni és nem telít el. Sőt pont fordítva. Gondolj csak bele ha pl. kajálsz egyet a mekibe és beviszel egy étkezéssel 1500-2000 kalóriát akkor utána mi fog történni? Hát az h a sok gyors felszívódású szénhidráttól 2 óra múlva megint éhes leszel és nem telít el. Ellenben ha eszel egy jó adag csirkemellet mondjuk grill zöldséggel akkor tényleg igazán jól fogsz lakni mert a magas fehérje és rost bevitel miatt rendesen el leszel telítve és minimum 4-5 óráig nem leszel éhes.
2022. dec. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Ez az egész hasfájósdi pszichésen van, kár orvoshoz járkálni vele meg ilyen-olyan vizsgálatokat csinálni. Akarsz is fogyni meg nem is, imádsz sokat enni meg olyat amit nem vagy jóval kevesebbet kellene egy diétában. És amikor megpróbálsz diétázni akkor egyből jön ez a hasfájás amit tudat alatt te váltasz ki, mert így máris van okod arra h feladd a diétát és vissza kapd az egyik ha nem a legnagyobb örömforrásod ami a mértéktelen szemét kaja evés.
2022. dec. 6. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
75%

Én is éhesnek érzem magam, ha ilyesmit eszek. Meg ha nem vagy hozzászokva a zöldségekhez, attól puffadhatsz is.

Egyébként szerintem, ha nem extrém keveset próbálsz enni, akkor előbb utóbb hozzászoksz, visszaszűkül a gyomrod, és nem lesz olyan nehéz.

Próbálj meg nem enni egészségtelen dolgokat. Nem tudom a kiadós adagot hogy érted. De mondjuk szerintem nem muszáj csak húst salátával enni, hanem mehet mellé még rizs, bulgur, kuszkusz, vagy valami ilyesmi. Durum tészta is beleférhet szerintem, csak kissebb adagot egyél.

Reggelire jó lehet a zabkása. Azt sem kell extrém egészségesre, sima zabot vízzel(én úgy próbáltam először). Én mondjuk egy banánt összenyomok(az adja az édességet), mogyoróvaj, zabpehely, és víz, plusz néha még gyümölcs. Étkezz napi ötször. Ha éhesnek érzed magad, de rendes étrendet követtél, és elégnek kéne lennie, akkor igyál vizet, és bírd ki a következő étkezésig. Elvileg délután nem nagyon kéne gyümölcsöt enni. Tízóraira lehet mondjuk valami gyümölcs, uzsonnára meg mondjuk mandula, dió, kesudió, főtt tojás, ilyesmi jó lehet. A sóból és olajból meg meg kell próbálni a lehető legkevesebbet használni. Abonett kenyér is jó lehet szerintem. És abból sem kell extrém keveset.

Nem ez a szakmám, és nem is értem el az álomtestsúlyom, viszont amiket leírtam, azok nekem hatásosak. Ha mégis hülyeséget írtam volna, akkor javítsatok ki. Remélem tudtam segíteni.

2022. dec. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Csak akkor egyél, ha korog a gyomrod. Nem azért élünk, hogy együnk, hanem azért eszünk, hogy éljünk. Az élet pedig a mozgás. A nem mozgás az a halál.

Képezd magad a táplálkozástudományból. Tartsd be a zóna elvet: minden étkezéskor közel egyforma arányban legyen a fehérje-zsír-szénhidrát.

Írták itt, hogy a gyorsan felszívódó szénhidrát okozza a folyamatos éhségérzetet. A zóna elv ez ellen hat.

Találj magadnak hasznos és érdekes elfoglaltságot, ami eltereli a figyelmedet az evés lehetőségéről. Sportolj, kirándulj társaságban.

2023. jún. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!