Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha amúgy odafigyelek az...

Ha amúgy odafigyelek az evésre, és járok edzeni is,de néha este megiszok 2-3 fröccsöt az még belefér? (Fogyni szeretnék)

Figyelt kérdés

2022. dec. 6. 20:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Ha belefér a kalóriakeretedbe, és deficitben vagy, akkor igen, ha nem, akkor nem. Alkohol mellett egyébként nehéz deficitben maradni, ráadásul hogy én diéta során nem áldoznék kalóriákat fröccsre, az biztos, de én nem vagyok alkoholista, úgyhogy valószínűleg ezért.
2022. dec. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
63%
A rendszeres testmozgás és az egészséges étrend nagyon fontos a fogyáshoz. Az alkoholfogyasztás azonban nem támogatja a fogyási céljaidat, mivel az alkohol több kalóriát tartalmaz, mint a szénhidrát vagy a zsír, és megakadályozza a szervezetedben a zsírégetést. Az is előfordulhat, hogy a részegség miatt rosszabb döntéseket hozol az étkezésekkel kapcsolatban. Érdemes csökkentened az alkoholfogyasztásodat, ha fogyni szeretnél. Ha mégis szeretnél inni, a legjobb választás az alkoholmentes változatok, mint például a szóda vagy a víz citrommal. Emellett fontos, hogy megfelelő mennyiségű folyadékot fogyassz, hogy hidratált maradj és ne érezd magad kimerültnek.
2022. dec. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%
Nem fér bele, mert az alkohol felesleges és "üres" kalória (se nem protein, se nem rost). Növeli a hasűri zsírt, amit edzéssel nem nagyon tudsz eltüntetni (ez nem az izom helyén van, hanem belül, a hasüregben). Szerintem el kellene döntened, hogy sportember leszel, vagy alkoholista.
2022. dec. 7. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

Attól függ, mit értesz azalatt, hogy "néha este belefér". Tartósan heti szinten több alkalommal nem. Egyébként nem tartalmaz több kalóriát az alkohol, mint a zsír, bár valóban többet tartalmaz, mint a szénhidrát. 1 g ch 4 kcal, 1 g etanol 7 kcal, 1 g zsír 9 kcal.

Nem vagyok ellene, ha az ember néha megiszik egy pohár valamit. Hacsak nem vagy élsportoló, vagy gyógyult alkoholista, esetleg érzékeny rá valami oknál fogva, nem okoz semmi kárt, ha nem fogyasztod túl. A fröccs, főleg ha száraz borból készül, és aránylag híg, talán az egyik legjobb opció.

Én mindenképpen azt mondanám, hogy a lehető legritkább legyen a fogyasztása, de mondjuk egy családi összejövetelen nem kell felcsattanni, kiborulni, vagy másnap büntetni magad 1-2 pohár fröccs miatt.

Viszont igen, aránylag magas a kalóriatartalma, főleg, mert nem csupán alkoholt tartalmaz, hanem cukrot is, a túlfogyasztása pedig nyilván a diéta rovására megy (másról nem is beszélve).

2022. dec. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Ha úgy döntesz, hogy belefér az a néhány fröccs, akkor érdemes száraz bort választani, abban kevesebb a cukor.
2022. dec. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó a fröccsöt is lehet szàraz borból csinâlni.3 fröccs max 200 kcal szerintem belefér,plàne ha mozogsz is.
2022. dec. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
13%

"3 fröccs max 200 kcal szerintem belefér,plàne ha mozogsz is."

Szerintem szociális és egészségügyi okokból senkinél ne férjen bele napi 3 fröccs, mégha a kalóriakeret meg is engedné azt, de egymillió alkoholista országában egy ilyen válasz nyilván ciki.

2022. dec. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
#6 ja, pont ezt írtam.
2022. dec. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
28%
Schobert Norbi egyszer egy videóban azt mondta,egyél sovány húsokat sajtot,sportolj rendszeresen,néha megihatsz egy pohár vörösbort. kerüld a szénhidrátokat teljesen. Ezek együtt megférnek egymással. (elvileg)
2022. dec. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
Schobert Norbi, mint referencia? 2022-ben ez komoly? A szénhidrátok nem hízlalnak, ahogy magában a fehérjék és a zsírok sem, csak a kalóriatöbblet, de ez mindegy. Schobert Norbi három szívinfarktus után, napi fél üveg whiskey és fél doboz szivarka elszívása után neked hiteles forrás? Schobert Norbi szerint nem gáz, ha alkoholista vagy, csak kerüld a szénhidrátot?
2022. dec. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!