Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha kalóriadeficitben vagyok,...

Ha kalóriadeficitben vagyok, akkor fogyok mindenképp?

Figyelt kérdés

Elkezdtem a kalóriabázist használni, és eddig elég jól működik, de picit félek tőle, hogy megáll a fogyás.

Nem nagyon eszek fehérkenyeret, cukrot, ilyesmit. Ritkán van, hogy mondjuk egy édes péksütit nagyon megkívánok, és meg is eszem. 6 után általábán már nem eszek.

Volt hogy átléptem a megengedettett, és már meg is látszott a mérlegen másnap. Nem akarom amúgy szigorúan, mert ha nagyon szigorú lennék, és semmit nem engednék meg magamnak, akkor előbb-utóbb valószínűleg feladnám.

Az lenne a másik kérdésem, hogy van-e bármi tipp az alkoholfogyasztásra. Majdnem minden hétvégén van egy buli, ahol van bőven alkohol is, ahhoz kell az édes üdítő, plusz néha valami étel is muszáj. Van bármi taktika, hogy ez ne tegyen tönkre több napnyi rendesen étkezést?



2023. febr. 15. 11:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

A kalóriahiány fogyást eredményez, igen.


Ha komolyan gondolod a fogyást, akkor a hétvégi kicsapongásokat abba kell hagyni. Az üdítő nem gond, mert abból van energiamentes is, de maga az alkohol kalória.

2023. febr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!

Igen, mostmár szerintem tényleg komolyan gondolom, és remélem, hogy tényleg végigviszem, legalább 10 kilót még leadok. A legideálisabb kb. 30 kiló minusz lenne, de annyira nem nézek még a jövőbe, próbálok minél kissebb célokat felállítani. Már annak is nagyon örülök, hogy látom hetente a mérlegen a változást.

A bulikat nem lenne jó abbahagyni szerintem. Pont abban a korban vagyok, amikor ez normális, és ha nem járnék, az megviselne mentálisan.

2023. febr. 15. 12:06
 3/21 anonim ***** válasza:
10%

Ja csak ha pajzsmirigy gondod van, izomtömegből fogysz, és ha az elfogyott, akkor nem nagyon fogsz fogyni semmiből, ha a szívizmod kezd leépülni, ahhoz súlyos éhezés kéne hosszú ideig.

(Ismerősömnek volt ilyen problémája)

2023. febr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Az utolsó szimplán fasságokat ír. Viszont a hétvégi rendszeres alkohol és gyorskaja fogyasztással tuti nem fogsz fogyni. Döntsd el mi a fontos.
2023. febr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
64%
Nem muszáj az alkoholt teljesen kiiktatni, de érdemes csak száraz fehér borra korlátozni, azt is mértékkel.
2023. febr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
52%

Még el sem kezdted szinte, de már kompromisszumokat akarsz.


A hétvégi bulizással tönkre tudod tenni az egész heted.

Azaz, hiába "szenvedtél" egész héten, a hétvégi alkohol miatt akár kalóriatöbbletben is lehetsz átlagban.


"A bulikat nem lenne jó abbahagyni szerintem. Pont abban a korban vagyok, amikor ez normális, és ha nem járnék, az megviselne mentálisan."


Döntsd el, hogy mi a fontos. Az, hogy eljárj bulizni minden hétvégén, vagy pedig, hogy lefogyj. Miért lenne normális az, ha valaki minden hétvégén bulizni jár? Elcseszett egy társadalom ez, az tuti.


Vagy fogyás, vagy buli, de a kettő együtt nem fog menni ilyen mentalitással.

2023. febr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
Én jól ettem egész héten de minden pénteken ittam alkoholt. Mégis fogytam heti egy kilót. De másban nem volt "csalás", max havi egyszer csoki vagy chips vagy hambi.
2023. febr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
40%
Szálljatok le már a buliról, nem igaz, hogy nem fogyhat úgy. Lassít, merz plusz kalória, de én úgy értem, hogy eddig is fogyott buli mellett is.
2023. febr. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
49%

Nem azt mondtam, hogy nem kell bulizni. De, ne csodálkozzon, hogy 1 hétvége alatt tönkre tudja tenni az egész hetes munkáját.


Ilyen mentalitással az életbe nem fog lefogyni. Pontozzatok le nyugodtan, de ez az igazság.


Ha nincs akaraterő, felesleges.

2023. febr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%

Az alkohol tényleg becsapós, mert tengeteg kalória, főleg ha "női italokat" iszol (likőr, Baleys...). Számold becsületesen ezeket a kalóriákat is. Viszont én azt javaslom, hogy semmiképp ne csökkentsd tovább a normál, evéssel bevitt energiádat, inkább az alkohollal bevitt kalóriára számolj plusz mozgást. Nem kell, hogy ez a mozgás sport legyen, persze az lenne az optimális, de ha szombaton rendesen bebulizol, akkor valószínűleg nem lesz lelkierőd vasárnap futni menni.


Szóval ha iszol este két feles Baileys-t, akkor az kb. 350 kalória (ennek nézz utána te, én most csak durván becslek). Akkor jusson eszedbe másnap, hogy neked egy órácskára ki kell menned sétálni.

2023. febr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!