Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyit lehet fogyni egy...

Mennyit lehet fogyni egy hónap alatt?

Figyelt kérdés

95 kilo vagyok jelenleg. 4 napja életmódot váltottam, ma álltam először mérlegre 93,4 voltam. Nem gyors ez így ? Vagy ez belefér ennyi súlynál?

Kalóriadeficittel értem el. 1700kcal körül kene ennem egy nap, azt mutatja. A méreteim: 156 cm, 95kg, 27éves, nő.



2023. febr. 15. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Csak víztömeg lehet, ennyit akkor is ingadozik, ha nem diétázol.


Nem baj, ha naponta méred magad, de a heti átlagot elég, ha nézed.


Havonta kb 2kg fogyás az egészséges

2023. febr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Heti fél-egy kiló fogyás egészséges egy normális, tartható kalóriadeficit menetén. Minden nap pedig ne állj a mérlegre, ugyanis értelmetlen. Egy teljesen átlagos, teljesen egészséges ember testsúlya is ingadozik napi egy-két (akár három) kilót (víz, salak, széklet, só, elektrolit, glikogén, stb.).
2023. febr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egészséges felső határa*
2023. febr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Emberfüggö. Elvileg 1 héten -1 kg az olyan ideális, de nyilván lehet akár többet is, csak az nem biztos, hogy olyan egészséges.
2023. febr. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 NTBS ***** válasza:
48%
Max 4-5 kg.
2023. febr. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jobb egy lassabb fogyás mint egy villámdiéta. Ne vidd túlzásba, mert annak az lesz a következménye, hogy a diéta után többet szedsz vissza mint ahonnan indultál, úgy, hogy nem is kell feltétlenül "zabálni" hozzá. Én is a maximum 2 kilót ajánlanám. Használj kalkulátorokat, azokkal kicsit tisztábban lehet látni, hiszen sok infót le is írnak az adatok mellé. És persze egy szakember felkeresése mindig a legjobb választás!
2023. febr. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat ! :)

Igazából felkerestem már egy edzőt is, aki étrendet is készít. Tiktokon elég híres..meglett az étrend aztán néztem, mint Rozi a moziban, mivel 1300kcalos étrendet kaptam. Megmutattam az edzőmnek, aki kinevetett, hogy ez kb az életbenmaradáshoz is kevés lenne. Azt javasolta, hogy legyen meg legalább az 1700kcal, de jobb lenne, ha 1900 lenne. Na most vajon melyik állítás a helyes ?

Heti 2x edzünk súlyzós edzés 1 óra+fél óra kardio.

2023. febr. 17. 08:51
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az 1300 kalóriás étrenddel hetente 1 kilót lefogynál, az 1700-al pedig heti 0,5 kilót, ha belevesszük az edzést is. Az 1300 kalória lehet tényleg kevés, de sokan csinálják akik szeretnének gyorsan eredményt látni, de hosszútávon nem biztos, hogy a legjobb. Szerintem a 1700 kalória az megfelelne neked. Az a 200 plusz kalória nélkül már megvan a szervezeted, és nem fog könyörögni érte.
2023. febr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2023. febr. 17. 09:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Az első egy-két héten lemegy pár kiló víz, kevesebb lesz a belekben éppen emésztett étel stb. Ez nem a fogyás még. Akkor aggódj, ha heteken át túl gyors.
2023. febr. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!