Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Lehetséges hogy ez kevés?

Lehetséges hogy ez kevés?

Figyelt kérdés
19 éves 160 cm-es lány vagyok 59 kg-mal. Szeretnék vagy 4-5 kilót fogyni, alapjáraton nem lenne semmi bajom a testemmel viszont a hasam elég nagy, illetve a combomból is le szeretnék dobni pár centit (tisztában vagyok vele hogy nincs helyi fogyás.) Kiszámoltam a szintentartó kalóriáimat amire 1835 jött ki. A legtöbb helyen az 500-as kalóriadeficitet szokták javasolni, viszont akkor 1300-at kellene ennem egy nap, máshol meg azt látom hogy ezt eléggé keveslik az emberek. Akkor most hogyan is kellene?

2023. márc. 14. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Én megpróbálnám 1500 kalóriával a helyedben. Habár nem írtad, hogy mennyit szoktál mozogni, de szerintem annyival is fogynál, csak nyilván lassabban, mintha 1300 kalóriát ennél, de ezzel nincs baj. Mármint nincs baj, ha lassabb tempóban fogysz. Én a helyedben megpróbálnám 1500-al, és megtapasztalod pár hét után, hogy annyi kalóriával mi a helyzet, tudsz-e vele fogyni. Ha nem, akkor vagy a mozgást növeled, vagy visszaveszel belőle egy kicsit. Én 1400 kalória alá nemigen mennék amúgy.
2023. márc. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Óó igen, azt ki is felejtettem. A hét minden napján sokat sétálok, általában 10.000 a napi célom és ez meg is van minden erőfeszítés nélkül. Itthon szoktam edzegetni, leginkább pilátesz, van súlyzónk itthon szóval azzal is szoktam "edzeni" ha lehet ezt úgy hívni. Köszönöm a választ megpróbálom 1500-al pár hétig aztán meglátjuk mi lesz. :)
2023. márc. 14. 20:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szintentartó kalóriádnál bármennyivel kevesebbet eszel, akkor fogysz, csak minél kisebb a különbség, annál lassabban.
2023. márc. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Indíts 1500 kalóriával.

Heti egyszer mérd a súlyod (reggel éhgyomorral wc után a legideálisabb). Ha a következő heti mérésnél csökkent a súly 40-70 dekával (a testsúlyodhoz ez az ideális heti fogyás), akkor ideális az 1500 kalória. Ha a fogyás ettől több akkor növeld a napi kalória bevitelt, ha kevesebb akkor csökkentsd.

2023. márc. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó lesz 1500zal.
2023. márc. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne heti 1x mérd a súlyod, hanem minden nap, minden reggel éhgyomorra wc után. Majd 1 hét után átlagolj.


Ha heti 1x méred a súlyod, akkor könnyen meglehet, hogy hétfőn voltál 60kg, következő hétfőn meg 60.3 és azt hiszed, hogy rossz a diétád, pedig csak annyi történt, hogy a víz miatt ingadozik a súlyod.

2023. márc. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NTBS ***** válasza:
Bőven jó az 1500, de szerintem rendben vagy.
2023. márc. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem szükséges mindig kalóriákat számolgatni. Egy kicsivel csökkentsd az ételek mennyiségét, kulcsmozzanat a többször keveset. Mindig egyél zöldséget, mert kitakarítja a bélrendszered, ezáltal felgyorsul az anyagcseréd, hatékonyabb lesz a fogyás. Nulla cukor amíg el nem éred a kívánt hatást. Csapvíz. Sok.
febr. 18. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!