Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 3 hete kezdtem életmódváltásba...

3 hete kezdtem életmódváltásba, viszont nagyon lassan csökken a súlyom. 28 éves vagyok, 162cm, 106kg,6 hete szültem, nem szoptatok. Napi 1450 kalóriát eszek (120gr ch, 144gr protein,40-50gr zsír). Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Esetleg aki ért hozzá tudna segíteni mi lehet a probléma? Máskor 1800-1600as kalóriadeficitben már beszokott indulni a fogyás. Heti 2-3 alkalommal próbálok tornázgatni is, már amennyire 2 kicsi mellett lehet

2023. márc. 24. 07:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár laikus vagyok, de szerintem ha 6 hete szültél akkor a hormonszinted/rendszered még nem állt vissza a terhesség előtti állapotra, ezért lassabb lehet a fogyás
2023. márc. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen ez nekem is eszembe jutott.
2023. márc. 24. 08:20
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Ez egyelőre nem életmódváltás, hanem önsanyargatás, ráadásul rögtön 3 héttel a szülés után kezdted. Hagyj időt a szervezetednek a regenerálódásra, az "életmódváltás" ne rögtön túlságosan csökkentett kalóriabevitelt jelentsen.

Egyelőre elég, ha az ételek minőségére figyelsz, a zsírokat pont a hormonok miatt ne csökkentsd el. Egyél eleget és jól ahhoz, hogy el tudd látni a babát, az alvással való regeneráció most úgyis kevésbé játszik. Szintentartó kalóriamennyiséget nyugodtan fogyassz és hagyja magadnak időt.

2023. márc. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Végre valaki, aki figyel a fehérjebevitelre is.. Ez mindenképp pozitívum, jó ilyet is látni. Nyilván ez sem egetrengető mennyiség, de gondolom nem testépítőnek készülsz. Ez még mindig jobb, mint amikor valaki 50g fehérjét eszik fogyásnál..


Alapvetően a mérlegen való súly az sosem lesz lineáris. Mindig lesz nap, amikor magasabb lesz és mindig lesz nap, amikor alacsonyabb lesz a súlyod.


Ennek oka szimplán az, hogy az emberi szervezet rengeteg vizet tartalmaz. Így gyakorlatilag fogyásnál nem a zsír miatt nézzük a súlyunkat, hanem a víz ingadozás miatt. Zsírt veszíteni 1 nap alatt nem tudsz, ahogyan felszedni sem.


Sokan ilyenkor, amikor látják, hogy nem mozdul a mérleg, elkezdenek pánikolni és mit csinálnak? Elvesznek a kalóriából. Pedig gyakorlatilag a diétájuk tökéletes, csak éppen abban a 3-4 napos ciklusban több vizet tart vissza a szervezet, emiatt a MÉRLEGEN nincs változás.


Ha elkezdeném sorolni, hogy mi miatt tartható vissza több vizet, akkor itt lennék 1 órán keresztül.. Maradjunk annyiban, hogy nagyon sok dolog befolyásolja azt, hogy éppen mennyi vizet is vesztesz 1 nap alatt.


3 hét viszont általában elég idő ahhoz, hogy megbizonyosodj a diétád sikerességéről.


Mit értesz nagyon lassú alatt? Ha 3 hét alatt 1-2kg változás van a mérlegen, akkor az simán lehet a súlyingadozás miatt, mert ennyit ingadozik az ember súlya naponta. Ezért kell naponta mérni magad, és hetente átlagolni.


Gyakorlatilag lehetetlennek tartom, hogy ~1500 kalóriával ilyen adatok mellett ne fogynál. Ez saccra az alapanyagcseréd. Aki az alapanyagcseréjét eszi, az 10000%, hogy kalóriadeficitben van.


1, Vagy nem ennyit eszel,

2, Vagy nem mérted minden nap magad és csak ebben a pár napos időszakban magasabb a súlyod a víz visszatartás miatt.


Én nem változtatnék semmin. Arról bizonyosodj meg, hogy valóban ennyit eszel-e. Nyersen mérsz le minden alapanyagot? Folyékony kalória is kalória, sokan nem számoljákezt bele. (pl üdítőitalok)



Végezetül pedig:


[link]


Szánj erre a videóra 18 percet, és minden kérdésedre választ kapsz súlyingadozás téren.

2023. márc. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A nyers zöldségen kívül mindent mérek, ami általában uborka, retek, saláta, mindent nyersen főzés előtt. Inni csak vizet (napi 3-4 liter) , zöld teát vagy kollagént iszok. Napi szinten mérem magam 107,2 kilóról indultam 5-én, ma reggel 105,4 kilót mértem, de volt már 105,vagy 106 is de 105 alá még nem sikerült lemennem :( És nagyon köszönöm a választ, megerősített, hogy nem csinálom olyan rosszul csak ki kell tartanom.
2023. márc. 24. 10:56
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Másfél hónapja szültél, de neked a legnagyobb bajod, hogy miért nem fogysz úgy, ahogy alképzelted... Ne haragudj, de ez teljesen indokolatlan.

Természetesen az érthető, ha szeretnéd majd visszanyerni az alakodst, vagy akár életedben először formába lendülni. Sőt, dícséretes. Viszont abszolút tudatlanul, kapkodva, összeszedetlenül csinálod, miközben a hormonok egyébként is tombolnak benned, plusz egy új életért is felelsz. Nem, ez utóbbi nem azt jelenti, hogy magadat el kell felejtened, de sokkal okosabban, kitartóbban, és fokozatosabban kell csinálnod. Ennek függvényében én azt mondanám, hogy kis deficittel dolgozz (és itt említeném meg, hogy vagy elírtad, vagy rossz fogalmaid vannak, ugyanis a deficit a különbség, ami a napi szükségleted és a bevitt kalória mennyiség közt van, szóval az 1600-1800-as deficit gondolom kalóriakeret akar lenni a leírásodban). Én tippre azt mondanám, hogy egyelőre bőven ehetsz 2000 kcal körül. Bőven deficitben leszel ennyivel is. Aztán ha lehet, menj el sétálni a babával, akár napi kétszer is. Ennyi abszolút elég lesz pár hónapig, utána, ha jól bírod, csökkentheted tovább. De az 1450 kcal indokolatlan. Én diétázok kb ennyivel, ha 1-2 kilótól meg akarok szabadulni 52 kilósan, de van, hogy ennél többel. Neked 106 kilósan ez nagyon radikális. Értem, hogy azt látod, hogy nem úgy haladsz, ahogy akarsz, de adj a szervezetednek időt, illetve adj teret a gondolataidban a babára, mint prioritás. 2000 kcal-val is olvadni fognak a kilók, ha kicsit helyrerázódnak a hormonjaid.

2023. márc. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
2 éven kétszer szültem és így sikerült nagyon sok súlyt felszednem, mivel az első szülésem után nem hogy nem sikerült visszanyernem az alakom hanem 2 hónapon belül újra teherbe estem és még hozzáhíztam. Tudom terhesség alatt kellett volna okosnak lennem, de a kialvatlanság, időhiány meghozta gyümölcsét. Jelenleg annyi mozgásom van, amit a nagyobb gyerkőc után futkosok, illetve tornázgatok amíg alszanak. Nem okoz gondot, hogy csak ennyit eszek, mivel energikusnak érzem magam még a 2-3 éjszakai ébredés ellenére is, mivel rengeteg zöldséget eszek, illetve a kalóriákat minőségi táplálekokból viszem be és ha lehet próbálnék minél hamarabb megszabadulni a túlsúlytól, mivel nagyon kényelmetlenül érzem magam a testemben.
2023. márc. 24. 11:14
 8/13 A kérdező kommentje:
De köszönöm a véleményed és a tanácsot is.
2023. márc. 24. 11:15
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Három héttel szülés után még azt sem tudtam, fiú vagyok-e vagy lány, nemhogy kalóriát számolgassak. Nyugodj meg, két év alatt jött fel ez a 40 kg rád,legalább a fele kell, hogy lemenjen. Nem három hét alatt fogod megváltani a világot.
2023. márc. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kopogjam le könnyű szülésem volt gyors felépüléssel.
2023. márc. 24. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!