Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Az én korommal, súlyommal,...

Az én korommal, súlyommal, magasságommal hány kalóriás étrendre lenne érdemes beállni?

Figyelt kérdés

178 cm magas, 38 éves nő vagyok, 77 kg a súlyom, ebből szeretnék leadni 15 kg-t. A táplálkozásomat megreformáltam kb 2 hete, teljesen elhagytam a cukrot, a feldolgozott élelmiszereket, csak vizet iszom. A szénhidrátokat lecsökkentettem illetve lecseréltem hosszú felszívódásúakra, figyelek a sok fehérjére, csirkemellet, halat, pulykát szoktam enni, minden főétkezéshez salátákat, zöldségeket eszem.

Egyelőre napi 35-40 percet járok futni, igyekszem növelni az időtartamot 1 órára. Nem ülő munkát végzek.

A kérdés, hogy a tartós fogyáshoz napi hány kalória bevitelre lenne szükségem, hogy azért éhezés se legyen belőle? Az én magasságommal és súlyommal gondolom az 1200 körüli nagyon kevés.

Tudom vannak kalkulátorok erre, de kíváncsi lennék hasonló paraméterekkel rendelkezőknél mennyi vált be.


2023. márc. 26. 21:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
1800 körül. De úgy tudod pontosan meghatározni, ha kb 2 hétig pontosan írod az elfogyasztott kalóriákat és az első és utolsó nap súlykölönbözetét elosztod a napok számával.
2023. márc. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezt megcsinálom!
2023. márc. 26. 22:48
 3/14 A kérdező kommentje:
Kalkulátor alapján egyébként 1410 jött ki, de nem tudom hogy az nem kevés-e.
2023. márc. 26. 22:49
 4/14 anonim ***** válasza:
43%
Melyik kalkulátort nézted?
2023. márc. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Ha beírod egy kalóriaigény kalkulátorba kiderül, hogy kb mennyi kell nagyjából, persze ez csak becslés. Az ilyesmiket, mint alapanyagcsere, bevitt/ elégetett kalória, nem lehet pontosan kiszámolni.

De minek akarsz ilyen magassághoz, ebből a súlyból 15 kilót fogyni? Azért hogy koplalnod kelljen felesleges. Ezt elég nehéz lesz fenntartani hosszútávon.

68kg, de még a 70 is bőven ideális lenne neked és nem kellene kínoznod magad egy életen át. Sok problémád lehet abból ha mindenáron ragaszkodni próbálsz egy olyan alacsony testsúlyhoz, amit túl nagy áldozatok árán tudsz csak megtartani.

De, ahogy gondolod.

2023. márc. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

5* lemaradt. Én több éves fogyás, és bő 1 éves súlytartás után vagyok 175 centihez 67 kg. Ülőmunka+ heti 10 órát sportolok ( úszás).

Szénhidrátszegény diétán vagyok kezdetektől, az energiabevitelem 2500 kcal környékén van. De a lowcarb szemléletet követve, úgy sikerült megreformálni az étrendemet, hogy igazából annyira lement az össz kcal bevitelem, hogy azzal már külön nem is foglalkoztam mi hány kalória.

A semmiből, fokozatosan elkezdtem mozogni is, és idővel erre a heti 10 órára álltam be, ennyi a maximum amire van időm/ energiám. Mert azért az élet nem csak erről szól, hogy diéta és sport:)

2023. márc. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát, én 32 éves koromig 62 kg voltam, fiatalabb koromban kevesebb. Nem gondolom kevésnek. A gyerekek születése után szaladt el sajnos, de hiszem hogy visszaállítható.
2023. márc. 27. 00:01
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

3. De, nagyon kevés. Az kb arra sem elég, hogy a létfunkcióid rendesen működjenek. Pl verjen a szíved, lélegezz, működjenek a szerveid, rendesen funkcionáljon a hormonrendszered , a ciklusod stb. Ha ennyit eszel az egészségromláshoz, károsodáshoz fog vezetni. Hajhullás, menzesz elmaradása, fáradtság, ingerlékenység, fogak elgyengülése, mindenféle vitaminhiány stb.

Neked ezekre kb 1500 kcal kell, és akkor még fel sem keltél az ágyból egész nap. Arról nem beszélve, hogy lelassul az anyagcseréd, ha huzamosabb ideig ilyen keveset eszel, és utána ha elkezdesz többet enni ( mert amúgy egészséges ember a koplalást nem fogja sokáig bírni), akár gyorsabban is fel fogod szedni a kilókat mint eddig, hízékonyabb leszel. Nem véletlen van az a kifejezés ebben a fogyás témában, hogy jojóeffektus. Rengetegen járnak így, ha túl drasztikus módon akarnak fogyni, akár olyan súlyra ami nem nekik való, számukra irreálisan kevés lesz az energiabevitel amit így megehetnek.

2023. márc. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%
Ok. A te dolgod.
2023. márc. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%
5-6 kilót fogyhatsz, annál többet felesleges.
2023. márc. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!