Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1200 kalóriánál eredményesebb...

1200 kalóriánál eredményesebb leszek?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki sokkot kapna a kevés kalória láttán, leszögezném, hogy 150 cm vagyok, szóval az én testemnek lényegesen kevesebb energiára van szüksége, mint egy "átlagos" magasságú embernek.

Tavaly 45 kiló voltam, és úgy éreztem magam igazán jól a bőrömben. Minden ruha jól állt rajtam, eleget ettem, rendszeresen edzettem, és abszolút nem néztem ki túl vékonynak, inkább formás és izmos voltam.

Aztán sajnos a nyár után feljött pár kg, mentálisan elég sok gondom volt, és most vagyok 49 kg.

Hónapok óta próbálom leadni, kiszámoltam már több internetes kalkulátorban is, hogy mennyi kalóriát egyek fogyáshoz, és mindegyik ilyen 1500 kcalt simán kiadott a heti 5x sport miatt... mondván az alap súlyfenntartó kalóriám kb 1900, amit nehezen tudok elhinni, hisz az alapanyagcserém 1200 kcal alatt van.

Lehet, hogy azért nem működik ez a deficit, mert még mindig "túl sokat" eszek a méretemhez képest? Csak mert azt látom, mások alapból 1400-1500 kcalt esznek napi szinten fogyókúra nélkül, én meg azért ennyivel nem mozgok többet, hogy nekem az legyen a deficitem.

Szerintetek érdemes lenne levinnem a napi keretem 1200 kcalra? Nagyon sokat szomorkodok azon a 4 kilón, nyárig le akartam adni, és az a baj hiába tűnik kevésnek "csak" 4 kiló, higgyétek el, a 150 centimhez már azért eléggé meglátszódik... és nem érzem jól így magam.

Köszönöm a segítséget.

20/N



2023. máj. 1. 15:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
A 150 centidhez a 49 kiló tökéletes BMI-t mutat. Ha 5-6 kilóval nehezebb lennél, az is tökéletes lenne. Esetedben nem a kalóriadeficit minél drasztikusabb átalakítása lenne célravezető, hanem ha egy normál kalóriabevitel mentén progresszív erőedzést végeznél, ezáltal erősödnél, izmosodnál, formásodnál. Esztétikailag ez vinne előre, nem az, ha lefogynál 45 kilóra.
2023. máj. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Mint írtam, heti 5x edzek (súlyzós edzés), szóval az izmokkal nincs baj. Alapból izmos vagyok, csak a zsírt akarom leadni.

A 45 kg pedig bőven benne van az egészséges BMI kategóriámban, mondtam, hogy meglátszik rajtam az a +4 kg.

2023. máj. 1. 15:50
 3/15 anonim ***** válasza:
14%
Hol van már a tavalyi hó...
2023. máj. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%

"Alapból izmos vagyok, csak a zsírt akarom leadni"

45-49 kilósan gondolom, hogy mennyire vagy izmos és zsíros.

"meglátszik rajtam az a +4 kg"

Pszichésen látszik meg esetleg.

2023. máj. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

Igen, legfeljebb ha 1 hét után sem ment le a tömegedből, még lejjebb viszed- természetesen addig, amíg nem éhezel!-, de szerintem 1200 kalóriának már jónak kell lennie. Főleg, hogy így is, +4kg-val is bőven az egészséges kategóriaban vagy a BMI szerint is.


Egyébként szerintem nyárig le fog az menni:)

2023. máj. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 NedvesBugyi99 válasza:
10%
Szálkásíts 1200-vel akkor, figyelj a szálkásító étrendre, vigyél be elég fehérjét.
2023. máj. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

"Szálkásíts 1200-vel akkor, figyelj a szálkásító étrendre"

Egy 49 kilós lány hova szálkásítson? Mit szálkásítson? Már az is vicces, amikor 70-80 kilós naturál csávól néhány év konditerembe járás után előadják ezt a "szálkásítós-tömegelős" bullshitet, de amikor 49 kilós csajoknál beszélünk szálkásításról, akkor röhögőgörcsöt kapok. A szálkásítás azoknál a szteroidot használó, 90-100 kiló fölötti testépítő versenyzőknél értelmezhető, akiken egy kimagasló izomtömeg mellett adott egy relatív magas testzsírt, amit a lehető legalacsonyabbra szeretnének csökkenteni adott kalóriadeficit mentén úgy, hogy minél kisebb legyen az izomveszteség. Ez általában a színpadra állás előtti utolsó hetek projektje. Egy 45 kilós csajszi mit szálkásítson, kedves NedvesBugyi99?

2023. máj. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 NTBS ***** válasza:
Szerintem ne akarj fogyni.
2023. máj. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%

7#

70-80 kilóval miért ne szálkásíthatna bárki? :D A szálkásítás jobb esetben zsírvesztést jelent. Miért ne adhatna le zsírt bárki? Miért csak az szálkásíthat, aki profi testépítő? Értem, hogy naturál szinten a szakirodalomban értelmét veszti az a kifejezés, hogy szálkásítás, de minden kérdésnél ezen vagy fennakadva.. Ez legyen a legnagyobb problémád, hogy valaki a fogyást szálkásításként kezeli..

2023. máj. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
61%

"Ez legyen a legnagyobb problémád, hogy valaki a fogyást szálkásításként kezeli"

A két fogalom nem ugyanazt jelenti. Te vagy megsértődve azon, hogy más helyesen kezeli ezt a két fogalmat, csak te nem? Persze jogodban áll a PlayStationt úgy nevezni, hogy Xbox, de ha mindenki más megkülönbözteti ezt a két fogalmat, akkor ne kezdj el ezen hisztizni, nem ők a hülyék. A szálkásítás nem egyenlő a fogyással még akkor se, ha a te fejedben ennyire egyszerű a képlet. Akin nincs érdemi izomtömeg, annál a szálkásítás értelmezhetetlen folyamat, különösen egy 49 kilós lány esetében, ahol se izomtömeg, se zsírfelesleg nem detektálható.

"Miért ne adhatna le zsírt bárki?"

Bárki leadhat zsírt. A kérdés itt most az, hogy egy 49 kilós csaj milyen zsírt akar leadni, és milyen esztétikai vagy egészségügyi pozitívumot vár 4 kiló fogyástól?

2023. máj. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!