Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan fogyjak le, ha iszonyat...

Hogyan fogyjak le, ha iszonyatosan gyenge vagyok?

Figyelt kérdés
Nyár végére szeretnék lefogyni, mert jelenleg 170 cm és 72 kg vagyok, ami nagyon sok :( 55 kg-ra szeretnék lefogyni. A problémám csak az, hogy egy kg kb 7700 kcal-nak felel meg, legalábbis a google szerint, javítsatok ki, ha butaságot mondok. Kiszámoltam online kalkulátorral, hogy 1500 kcalt égetek el naponta úgymond azzal hogy élek, és 1800 a napi szükségletem. Szóval maximum 300 kcal deficitet tudok generálni, ha egészséges szeretnék maradni, de ennyivel az életben nem fogyok le, szóval muszáj sportolnom mellé valamit. Ezzel csak az a gond, hogy iszonyatosan gyenge vagyok, futni kb 2 percig tudok, biciklizni talán fél órát folyamatosan egyenes terepen... Tehát nem tudok annyit mozogni, hogy normális mennyiségű kalóriát égessek el. Ilyenkor mi van? Keressek egy edzőtervet, és építsek izmot, hogy többet tudjak edzeni? Más utat nem látok, de ezt meg eléggé kínszenvedésnek érzem... Persze megéri, de attól nem lesz kevésbé fájdalmas. Tényleg nincs semmi más út?

2023. máj. 5. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Sétálni is jó! 1 óra sétával kb. 300 kalóriát égetsz el, ami már heti szinten 2100 kcal, és a sétát lehet folytatni tovább is, nem túl nehéz folyamat.

A gyengeséged lehet az étrended miatt is... voltál orvosnál a gyengeséged miatt?

2023. máj. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Valahol el kell kezdeni. Először csak 10 perc mozgás és aztán növelni. Majd megerősödsz, aztán menni fog. Inkább add le decemberig és az tartós lesz! Nyár végére meg már szemmel látható, ha havi 2 kilót fogysz. Alakíts ki valami napi rutint az evésre és a mozgásra, úgy talán egyszerűbb betartani.
2023. máj. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Én jelenleg fogyásban vagyok, alacsonyabb testzsírszázalékot szeretnék, nincs rajtam felesleg szinte, viszont némi + kalória égetés miatt rengeteget sétálok. Tényleg rengeteget.


A sétálás is nagyon jó eszköz arra, hogy meglegyen a kellő deficit.


Egyél 1600 kalóriát minimum, és tűzd ki minden egyes nap célnak a 10.000 lépést. Ez körülbelül 1 óra 10-20 perc sétálást jelent, ha folyamatosan szeretnéd letudni. Ezzel simán elégetsz 300 kalóriát minimum.


Arra figyelj, hogy ne koplalj és hetente igyekezz maximum a testsúlyod 1%-át elveszíteni, ez még az egészséges ütem felső határa. (0.5%-1%)

2023. máj. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem jól értelmezted.1800-zal is fogyni fogsz.Ha mozogsz is sokat,2000-el is.Próbáld ki.Én 170 cm vagyok és 55 kg,még így is fogyok,ha 1800-at fogyasztok egy nap.2200-zal tartok súlyt.Ha gyenge vagy,szedj vitaminokat,igyál sok vizet és aludj legalább 7 órát.
2023. máj. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem nagyon sok, az 55 viszont nagyon kevés. 9 kilót elég fogyni, ráérsz lassan, kényelmesen is, mindössze az édesség, cukor kihagyásával és napi 1-2 óra sétával vagy fél óra tornával. Minél többet csinálod, annál jobban fogod bírni, mert megedződsz.
2023. máj. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint ezekben az online kalkulátorokban nem lehet bízni? Megnéztem a sétálászt 1 órára, súllyal, életkorral, nemmel, és 170 kcalt kaptam. Persze elhiszem nektek mert szerintem itt én értek ehhez legkevésbé, csak akkor honnan tudok tájékozódni? Mindenre csak nem írhatok ki kérdést :')


A gyengeséget úgy értettem, hogy az erőnlétem valahol a béka segge alatt van, ezért nem is tudok normális hosszúságú és intenzitású edzést csinálni :/


Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!

2023. máj. 5. 20:35
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor az van, hogy szép lassan felépítesz egy edzéstervet magadnak.

Én lassan 4,5 éve lesz, hogy életmódot váltottam, lefogytam kóros elhízásból normál súlyra. Annyira le voltam gyengülve, hogy ha a megszokott munkahely/ hazaút( kb 10 perc séta oda és 10 vissza) útvonalon felül kellett sétálnom, már többnapos izomlázam volt utána, és kapkodtam a levegőt +1 utcányi laza sétától is.

Ezt szép lassan fokozatosan felhoztam annyira, hogy ma már heti 5x2 órát sportolok.

Valahol el kell kezdeni😊, és akkor idővel fogsz fejlődni.

2023. máj. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
Lónak a pikulája. Ne becsüld le magad. Lehet gyenge vagy, de kis lépésekkel fokozatosan egyre tud javulni a dolog. Szerintem még arra sincs szükség, hogy magadnak kitalálj edzéstervet. Keress vmi amatőr sportszerút (már vagy 60 billentyüüüt megnyomtam de nem találom baze), ami bejön, jófejek a többiek, és nyomd azt.
2023. máj. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Amíg deficitben vagy, fogyni fogsz, nem feltétel a sport, de nyilván könnyebb vele.

Egyébként próbáld meg ezt: 1 perc futás, 5 perc séta, aztán ismétlés. Először mondjuk félórát, aztán lehet emelni. Előbb utóbb erősödni fogsz (nyilván elégséges étrend mellett).

2023. máj. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem csak futással meg kondival lehet fogyni.Keresd meg a neked leginkább tetsző mozgásformát,és csináld azt.Akármi legyen (tánc,jóga,takarítás,túrázás) ,fontos hogy örömmel csináld.Étkezz normálisan,egészségesen,a többi jön magától.
2023. máj. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!