Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan állapítanátok meg...

Hogyan állapítanátok meg ilyen esetben, hogy milyen nagyságú volt a deficit?

Figyelt kérdés

13 hét alatt úgy tűnik, hogy 10kg mínusz eddig, viszont nem tudom, hogy az utóbbi 1 hónappal számoljak, vagy sem? Azért kérdezem, mert nem szeretnék már fogyni, inkább szintentartani, viszont fogalmam sincs, hogy mennyire emeljek.


Április 12-én a súlyom: 70,6kg (április 11-én 71,6kg volt, itt sem tudom, hogy melyiket nézzem..)


Május 20-án a súlyom: 68,2kg


Több, mint 1 hónap, de oké, itt nagyjából kijön, hogy 1 hónapos átlagban valahol 2kg a súlyvesztés, ami 500 kalóriás deficitet jelent, azaz valahol 2300 kalória lenne a szintentartásom, viszont az utóbbi 1 hónapban nem lineárisan ment le a súly, sőt, gyakorlatilag 3 hétig meg sem mozdult a mérleg.


Hogy kalkulálnátok újra a szintentartásnyi kalóriátokat ilyen esetben?


Ha a 13 hét nagy átlagát nézzük, akkor -10kg, ami kb 700 kalóriás deficitet jelent. Nem mindegy, hogy 2300, vagy 2500 a szintentartásom, ez a 200 kalória is sokat jelent.. :D



2023. máj. 21. 15:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Probald a 2500at, par honapig, heti szinten merj, es korrigalj ha azt latod, hogy szep lassan jonnek vissza a kg-k… ha 200kcal pluszban lennel naponta, akkor havi kb 0,8kg kell feljojjon.


Vagy, probald 2300al, ha hasonlo utemben tovabb fogysz, akkor emelsz.

2023. máj. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!