Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan számoljam így az ebédemet?

Hogyan számoljam így az ebédemet?

Figyelt kérdés

Bocsánat, biztos ezer hasonló kérdés van, de én szeretném feltenni az 1001.-et is.


Ebédre jénai tálban sült karajt, mellépakolt zöldségeket tervezek, egy pici olívaolajon fűszerrel megszórva.

Hogyan számoljam a kalóriát? Minden alkatrészt külön mérjek le, miután megsült? Az olajat hogyan számoljam?

Még kezdő vagyok...


2023. jún. 1. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
6%
Egyél nyugodtan, amennyi jólesik.
2023. jún. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nálam nem ilyen egyszerű. 50 kiló túlsúlyt cipelek, orvosi diétán vagyok 1600 kcal kerettel :/
2023. jún. 1. 10:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindent mérj le külön. Sok esetben elég ha neten rákeresel, hogy sült tarja stb és akkor van egy hozzávetőleges értéked. Érdemes inkább a fenti határral számolni és biztos beleférsz. De nyilvan azt tudni kell hogy egy étel kb ha ugyanúgy készül és otthon akkor kb mennyi kalória. (Niylván.. lehet pl egy túrós tészta is nagyon sok kalória és lehet sokkal kevesebb is.)
2023. jún. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2023. jún. 1. 10:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Leméred nyersen a dolgokat, majd készen is. Az olajat pedig.. hát lehet úgy számolni, hogy ha pl. bő olajban kell kisütni valamit a tűzön (vagyis olajba merítve, szóval pl. fánk) akkor leméred, hogy mennyi olajat raksz bele a lábosba az elején, majd a végén ha kihűlt az olaj, akkor visszaméred, hogy mennyi olaj maradt meg. Viszont ha csak annyi, hogy valamit megsütsz vagy megpirítasz egy kevés olajon, akkor szimplán mérd le, hogy a flakonból mennyit öntesz ki, és ennyi elég. Szóval igazából az olajnál én csak akkor szoktam így visszaméregetni, ha bő olajba merítve kell kisütni valamit, mert ott azért elég sok olajat felvesz az étel, és az már számottevőbb kalória. Viszont ha nem erről van szó, hanem pl. húst sütök, vagy palacsintához kell kevés olaj a serpenyőbe, stb akkor szimplán mérem, hogy mennyi olajat öntök ki a flakonból és ennyi.
2023. jún. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!