Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A folyadék formájában bevitt...

Hosszúhajú kérdése:

A folyadék formájában bevitt kalóriák máshogy működnek mint a szilárd táplálék formájúak?

Figyelt kérdés
sokan írnak folyadék diétáról. meg leves diéta...meg gyümölcslé stb. ebből felötlött bennem a kérdés, hogyha rendes szilárd élelmiszerben viszem be a kalóriát, akkor az máshogy hat a hízásra? azt már megtanultam hogy a bevitt kalória számít a fogyásnál. de olvasva ezeket a diétákat elkezdtem agyalni hogy a folyadékos kalória talán kevésbé látszik meg az alakon? vagy tökmindegy? csináltam egy kísérletet. jól bezabáltam egy hétvége alatt fagyit hogy vajon van e akkora látszata, mint mikor szilárd ételből eszem többet. meglepődtem, mert bejött, kevésbé híztam tőle. lehet hogy hülyeséget kérdezek - de az is lehet hogy jogos....

2023. jún. 4. 03:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kalória az akkor is kalória akár folyadékban, akár szilárd formában viszed be (a szilárd is folyós lesz végül).
2023. jún. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nincs különbség.
2023. jún. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vajon az egy kanál olvasztott zsír vagy az egy kanál hideg, szilárd állapotú zsír hízlal kevésbé?
2023. jún. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyi a különbség, hogy folyékony kalóriák mellett jóval kevesebb a rost, már ha van egyáltalán. Így nyilván kevesebb salak is lesz a beleidben, tehát úgy tűnik, mintha kevesebb lennél, vagy kevesebbet híztál volna. De a kalória az kalória. Ugyanúgy hízlal, ha többletbe vagy vele, mint a szilárd étel.
2023. jún. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

Talán annyi a különbség, hogy az eleve aprított, turmixolt ételekből könnyebben felszívódnak a tápanyagok, hiszen kevesebb idő kell az emésztésükhöz. Ezért is ajánlják, hogy óvatosan a smoothiekkal (a magas cukortartalmuk mellett persze ) és inkább a nagyobb szemű zabpelyhet válasszuk.

A kanál zsír azért rossz példa, mert amint testmeleggel érintkezik elkezd cseppfolyósodni.

2023. jún. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kalória ugyanannyi van benne. A zaboehely és a smoothie között pedig nem a darabosság a fő különbség, hanem a lassú és a gyors felszívódású ch. Összeturmixolhatod a zabpelyhet is, a tabliszt is lassú felszívódású marad.
2023. jún. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Köszi a helyreigazítást hatoska :)
2023. jún. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznos válaszok!

Nem turmixra gondoltam hanem eleve folyékony cuccra mint a fagyi leves gyümölcslé....

2023. jún. 4. 14:13
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A folyékony dolgok ált. azért folyékonyak, mert sok bennük a víz, aminek meg nincs kalóriaértéke, így az élelmiszer (pl. leves) egységnyi adagjában kevesebb lesz az energiatartalom. A levesdiéták ezen az elven működnek, így csökkentik a bevitt mennyiséget, hisz térfogatra jól laktatnak, miközben kisebb a tápanyagtartalmuk.
2023. jún. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
na ez jó ötlet - nézni fogom a folyadékok víztartalmát
2023. jún. 5. 03:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!