Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyásnál a kalória és a...

Fogyásnál a kalória és a makrótápanyag limitig bármit fogyaszthatok?

Figyelt kérdés
Mindig naplózom az adott napi kajám egy programba, ahol látom hol tartok. Néha napvégén valamivel alatta vagyok a felső limitnek és egy ilyen napon leugrottam 2 sörre a haverokkal. Beirtam a 2db dobozos dreher goldot a programba és így lettem pont a limit alatt egy picivel a kalória és a szénhidrát,fehérje,zsírt is figyelembe véve. Nem vagyok szakértője a témának de akkor ez azt jelenti, hogy a diétám még igy is sikeres az napra is?

2023. jún. 6. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Fogyás szempontjából mindegy, hogy mit eszel/iszol, a kalóriakeret a lényeg. Ha nap végén kalóriakereten belül van a bevitel, akkor fogyás szempontjából az egy sikeres nap. Egészségügyi és telítettségi szempontból már nyilván nem mindegy, hogy sörből, kakaóscsigából, virsliből viszed be a napi kalórialimited, vagy zöldségekből, gyümölcsökből, hüvelyesekből, magvakból, gabonákból, sovány húsokból.
2023. jún. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Abszolút.

Ha rendben van a kalória, azaz a nap végén továbbra is tartod a kereted, akkor édes mindegy, hogy mit eszel, mert a fogyás csak a kalóriadeficiten múlik.


Viszont, ahogy az 1# írta, telítettséget tekintve már nem annyira mindegy. Betudsz vinni 1800 kalóriát csak üdítőitalból is, de sokra nem mész vele, ha az a célod, hogy ne kapard a falat egész nap.

De, ez egyénenként eltérő, valaki jól bírja azt is, hogy nem eszik annyira tápláló ételeket, de mellette ugyanúgy kalóriadeficiten van. Akaraterő kérdése.

2023. jún. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Sörrel és csokitortával is le lehet fogyni. Csak nem olyan egészséges, mint egy kiegyensúlyozott és tápláló étrend.
2023. jún. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!