Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan kell értelmezni a...

Hogyan kell értelmezni a kalóriatáblázatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Itt van ez a táblázat és azt szeretném megtudni, hogy hogyan kell értelmezni. Pl a tejcsokoládéhoz 572 kcal van írva. Ezt a számot egy egész tábla csokira érti?


[link]


- Plusz vegyünk valamilyen felvágottat. Ha két szelet pulykamellt eszek az hány kalória?

- A húsnál, egy szelet húsra érti a megadott kcal-át?


Jók ezek a táblázatok, egyértelmű, de nem mindenhol. Nem mindent tudok kiszámolni, megtudni belőle, mert az egészet írja oda (1 liter tej, egy tábla csoki, egy egész májas, stb). Na de ki eszik meg egy egész májast? Vagy egy egész tábla csokit!? Szerintem senki. Na mindegy.


Szóval hogyan tudnám kiszámolni a kalóriákat a legjobban?


Előre is köszi.

:)



2013. febr. 5. 14:21
 1/8 poiu ***** válasza:
100 g-ra számítanak mindent. Nézdd meg, hány g a csoki és szorozd meg 5,72-vel. De ha a csokik kalóriaértékét nézegeted, akkor a dolog nem komoly.
2013. febr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi hogy válaszoltál. (És honnan tudom hogy mennyi 100 gramm? Mindig legyen nálam egy mérleg? :) )

És miért 5,72-vel kell megszorozni? Bocsi, csak diszkalkuliás vagyok és nem értem. Szóval ha van egy kalória szám, pl 734, 123, 42 ... Akkor hova teszem a tizedesvesszőt? Így: 7,34 , 1,23 és 4,2 ?


A csokit csak példának hoztam fel, igyekszem elkerülni..havonta ha egyszer eszem. Komoly a diétám.

2013. febr. 5. 14:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy tábla csoki általában 100 gramm.

De amúgy igen, a kalóri számolás lényege, hogy állandóan minden meg kell mérni.

2013. febr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mit kell megszorozni, mivel én ezt nem értem?

A felvágottak, a májasok, a húsok, nem szeletben vagy kockában mérik, hanem grammban egy egység 100 gramm. 100 gramm pulykasonka 80 kalória körül van például.

2013. febr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hm. Utolsó, akkor már ketten vagyunk! :)
2013. febr. 5. 15:11
 6/8 poiu ***** válasza:
100 gramra adják meg. Akkor így mondom, ha egy csoki 250 g, akkor 250/100 * kalóriatáblázati érték.
2013. febr. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Aha, kapiskálom. Akkor már csak egy mini mérleg kell...


Hát...

Én nem tudom amúgy..., nem hiszem el, hogy aki kalóriaszámlálós életvitelt él, annak mindig ott van a táskájában a mérleg, előkapja leméri a terméket/ételt, és utána előveszi a táblázatát, kinézi annak az értékét, szoroz, oszt, végül eszik...

Na mindegy. Nem zárom ki, hogy van ilyen...

Lehet hogy nem nekem való ez a méregetés, számolgatás....már csak azért sem, mert tényleg nem megy nekem a matek.


Köszi a válaszokat!

2013. febr. 6. 09:04
 8/8 poiu ***** válasza:
Szerintem senkinek sem való a méregetés. Ne egyél csokit, ennyi.
2013. febr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!