Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Odafigyelek az étkezésre,...

Odafigyelek az étkezésre, számolom a kalóriákat, mozgok, mégsem fogyok! Miért?

Figyelt kérdés
Már nagyon el vagyok keseredve! Pajzsmirigy alulműködésem van, de be van állítva gyógyszerrel. 3. hete diéta, figyelem, számolgatom az arányokat (www.kaloriabazis.hu-n nézem és vezetem). Első héten fogytam is másfél kilót, azonban szépen kúszik vissza. Szinte napról-napra 20-30 dkg. Háziorvos szerint családi örökség a lassú anyagcsere. Én viszont nem fogadom el azt, hogy dagadt vagyok, sosem voltam. Nincs ruhám, alig megyek már emberek közé:( Merre induljak? Olvastam, hogy a vese túl sok kortizolt termel, az anyagcsere zavarhoz vezet. Azonban vizelet, vérlabor alig tér el.
2013. máj. 13. 22:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak pár kérdés, észrevétel:


-biztos, hogy jól be van állítva?

-a folyadékot is beleszámítod a napi kalóriabeviteledbe?

-jól határoztad meg a szükséges kalóriamennyiséget?

[link]

-ne hagyatkozz teljesen a kaloriabazisra, rengeteg étel adata el van írva, ezért mindig ellenőrizd a csomagolást is!

-tényleg: rendelkezel grammpontos mérleggel vagy csak szemre mérsz (esetleg a kaloriabazis által megadott mennyiségekkel - pl. egy tányér, egy szelet - számolsz?)

-> ha igen, az nagyon nem jó.

2013. máj. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nincs rendesen beállítva a pajzsmirigyed,ez szinte biztos.

Endokrinológust keress fel, mert így nem fog menni.

Amúgy mi a helyzet a mozgással? Leírtad, mit eszel és hogyan, de sportolsz e valamit?

2013. máj. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Amit csak tudok, igyekszem mérni. Ha máshol eszek, akkor meg inkább tutira kevesebbet, mint többet. Volt olyan nap, amikor még az 1000 kalóriát sem vittem be: nem volt szándékos, sem rendszeres, de volt, mert annyira rástresszeltem, hogy ne lépjem túl az 1500-at (mert hogy ennyit állítottam be). Folyadék: csak víz,csap- vagy mentes víz citromlével. Kávé édesítővel. Semmi nasi, egyszer ettem egy-két kocka étcsokit.
2013. máj. 14. 08:36
 4/12 A kérdező kommentje:

2. Igen, igyekszem mozogni (kivéve az utóbbi hetet, mert tüdőgyulladásom volt): ez nálam a biciklizés. Futni nem bírok a szívem miatt. De ha elindulok bicajozni, a min. 1 óra megvan, és hamarosan kezdem újra.

Tiszta szerencsétlen vagyok amúgy:( Más eszi a fehér kenyeret, a káposztás tésztát, rántott húst, a mozgás annyi, hogy néha sétál, mégsem hízik. Én meg még egy pm. alul működést meg egy szívritmus zavart is összeszedek, h még nehezebb legyen.

2013. máj. 14. 08:39
 5/12 anonim ***** válasza:
16%

Ki érdekelnek már megint a kalóriák.. utolsó szempont hogy hány kalóriát eszel..!


Húst eszel és zöldségeket? Glutén (odab.asz a pajzsmirigyednek ám!) Tejtermékek?

Ilyenek miatt nem fogysz.

2013. máj. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a te betegségeddel az 1500 kalória sok. Próbálkozz meg 1200-zal! A biciklizés terepen meg igencsak csalóka. Elég egy kis lejtő, és közel sem akkora az intenzitása a mozgásodnak, mint felfele.
2013. máj. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne menj 1200 kcal alá, mert akkor is lelassul az anyagcseréd, és elkezd raktározni a szervezeted! Ne ess át a ló túloldalára! A cukrot, lisztet, kenyeret, krumplit meg mellőzd, ahogy tudod! Én elmennék a helyedbe egy másik orvoshoz! Anyukámnak ugyanez volt, nem volt jól beállítva! Mióta elment egy másik orvoshoz fogyott vagy 15 kg-t! Sok sikert! :)
2013. máj. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos, muszáj számolni a kalóriákat, mert így láttam meg, hogy régen a "csak csipegettem", "csak egy kis hús volt" stb. mennyi kalória volt. Ha nem vezetem, én magam sem hiszem el, hogy ennyi és mégsem fogyok.

Első héten 1200 volt, de kevésnek találtam, így lett 1500. Kenyér semmi az elején, most néha teljes kiőrlésű reggelire. Hús: csirkemell, csirkemell sonka, zöldség: paprika, uborka, paradicsom, saláta.

2013. máj. 14. 19:46
 9/12 anonim ***** válasza:
34%

"Kenyér semmi az elején, most néha teljes kiőrlésű reggelire. "


Az tök jó lesz a pajzsmirigyednek.


"csak egy kis hús volt"

Rémes. Ha stabilizálódik a TSH szinted, akkor ehetsz majd húst jóllakásig. Meg zsírt, alacsony keményítős zöldségeket. Addig amíg ez nem jön el, addig az 1200 - 1500 kcal sem biztos hogy segíteni fog.

2013. máj. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem rossz hormonszinttel ehetsz te 300 kcal-t is, előbb halsz éhen, mint fogynál.
2013. máj. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!