Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ti akkor is megeszitek a...

Ti akkor is megeszitek a napra beállított kalóriamennyiséget, ha nem vagytok éhesek? (kalóriabazis.hu)

Figyelt kérdés
2013. aug. 29. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát sajnos ott még nem tartok, hogy nem vagyok éhes. Gyakorlatilag bármikor tudnék enni. Most normális mennyiségű ételt eszem de úgy érzem hogy kevés. Pedig nem ez a kevés hanem régen volt sok. Szóval én még pár hét után megeszem azt a mennyiséget és nehéz visszafognom magam.
2013. aug. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, ha nem kívánok többet, akkor nem eszem. Így van, hogy napi 800 kalóriát sikerül csak bevinnem. Max a kiértékelésnél írja, hogy ehettem volna többet, de nincs ebből soha semmi gond.
2013. aug. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nekem 1050 kalóriára van állítva, és már nem nagyon vagyok éhes. Igyekeztem alacsony kalóriatartalmú laktató kajákat választani, az élvezeti dolgokat hanyagolom (tejszínes cukros kávé). Én úgy oldottam meg az "éhség gondot"hogy gyorsan mozogtam 200 kalóriányit, hogy ehessek még. Így átvészeltem.
2013. aug. 29. 13:05
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor nem, de ilyen még nem fordult elő, amióta kalóriabázisozom.

Többnyire 5-700-zal lépem túl a beállított értéket. Nulla probléma lenne 2000-rel túllépni, főleg amióta remek

magropogósokat sütök, de valamelyest moderálom magam :D Ha éhes vagyok, eszem és a hedonizmusomat sem kapcsoltam ki, s a kalóriabázist igazából logolásra és statisztika készítésére használom.


Őszintén szólva nem értem, hogyan lehet 1500 kalória alatt enni egy nap, az számomra sokkolóan kevés. Pedig egyáltalán nem eszem sokat, bár keveset se.


Engem kevés evésnél a tápanyaghiány réme aggasztana, nem a kalóriamennyiség. De egy-egy napon akár ne is egyen az ember semmit, ha nem kíván, a test lazán tolerál ennyit.


Milyen a kevés kalóriás, laktató étel? Számomra ez oximoron, bár pl. a paradicsomnak van laktató hatása számomra, de azért nem annyi, hogy egy normál étkezésnél működne. Lehet, hogy a hús ilyen, de azt nem szoktam enni.

Semmi bajom a kalóriadús ételekkel, csak kis mennyiségben lakjak jól velük. De ezzel együtt sem tudok keveset enni, nekem szerintem marad a mozgás, végre kirándulóidő van (bár egy teljesítménytúrától sokkal jobban lehet fogyni fagyban, azért most se rossz :D).


Bocs, elragadott a frazeológiám és sokat sikerült írnom.

2013. aug. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

És mennyi idő múlva lehet eljutni oda hogy már nem csak a kajára gondolsz és arra hogy mikor ehetsz? Gondolom egy idő után megszokom a kevesebbet. De kb nektek mennyi idő volt?

Jó ötlet ez a mozgok még 200 kalóriányit.

2013. aug. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Negyedik voltam.

No, ma 1270 kcal jött össze (ami nyilván nem pontos, hisz a kalóriaszámolás sose az, de igyekeztem). A limitem kicsivel 1500 alatt van. Majdnem elégedett vagyok magammal (a csokis nápolyi nem kellett volna, de olyan ritkán van ilyen), ráadásul kicsit hegyet is másztam.

Nem lett volna nehéz megenni a maradékot, de örültem, hogy végre nem 2000 kcal :D


#5: Az elmúlt 6 hónapban sokmindenhez hozzászoktam, de a kevés kalóriához nem tudnék. Egyszerűen éhes vagyok, ha nem eszem eleget. (Ma valamiért nem. Ha elég mozgás van a napomban, valahogy kevesebbet is eszem, fura.)

Voltak napok, amikor nem voltam éhes, főleg, mikor agyhalott voltam a kánikulában, akkor nem számoltam kalóriát, de bizonyosan volt néhány igen szolid napom.

S nyilván van egy szint, ami alá nem tudsz éhségérzet, hiányérzet nélkül menni (vagy ha igen, az baj). Hogy épeszű szinten mi alapján éhes az ember a limitje környékén, azt nem tudom. Bonyolult dolgok ezek, nyilván sok faktor van, ott van pl., hogy konkrétan mit eszik... Meg kell találni az egészséges, laktató, de mégis kalóriadeficitet jelentő étrendet. Amiben sokat tud segíteni a mozgás.

2013. aug. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én a második hét vége felé járok. Megszoktam az új mennyiségeket. (mérleggel mérem). Illetve tudok már néhány adatot, hogy miből mennyi a normál adagom.


A gyomrom teljesen megszokta. A szememnek még furcsa, hogy az a normális mennyiség amit most eszem, és nem a régi.


1860 a keret . Direkt arra a súlyra állítottam a kalóriakeretet, amit el szeretnék érni majd, nem a túlsúlyomat. Egy kis csalás, mert nagyon sok a súlyfeleslegem.

de eddig 1500 fölé nem mentem. Nem erőltetem magamba. És nem is szeretnék e fölé menni.

Illetve nekem 160gramm szénhidrátkeret is be van állítva mert cukros vagyok. Egész pontosan inzulinrezisztencia, és a pajzsmirigyem is alul működik.


Kalória, szénhidrát, ezeket figyelem.


Jól érzem magam, amikor éhes vagyok eszem, kis mennyiségeket, hogy a kalória és szénhidrátkeretbe beleférjek , mozgok is mellé. Sokáig fog tartani egész életemben számolni, de inkább ez, minthogy ilyen maradjak mint most.


Koplalni úgy sem lehet életem végéig... azt nem bírnám.

2013. aug. 30. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én mindig kevesebbet eszek mint a keret, de ha nem érem el az 1000-et normális kajával (és nem szoktam) akkor eszek sütit, csokit bármit :) de nem bírnám ki az alap kerettel, napi 700 kalóriát lemozgok, így többet ehetek de így is csak 1200 körül szokott lenni.


Egyszer volt hogy rengeteg sütit ettem, előtte lemozogtam 600kcal-t hogy ehessek, nap végén meg 700kcal-t mert túl ettem magam :)

2013. szept. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nekem 1050 a napi keretem, és már egész jól hozzászoktam. (mondjuk nem vagyok sok kiló, keveset is eszem és nem is sokat akarok fogyni). Ami viszont aggaszt, hogy szerverhiba miatt nem jön be a kaloriabazis.hu, legalábbis nálam
2013. szept. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez most engem is aggaszt. Remélem csak átmeneti hiba.
2013. szept. 1. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!