Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Híztam 2 dekát, indokolatlanul...

Híztam 2 dekát, indokolatlanul! Nem megy lejjebb a súlyom! Miért? (Többi lent)

Figyelt kérdés

168cm vagyok, 75ről lefogytam 68-ra, és a 67-tel nagyon küzdök. Tegnap már végre 67,1-et mutatott a mérleg. Kalóriát számlálok,de valahogy nem akaródzik lejjebb menni a kiló! Pedig nem szegem meg a diétát.

Tegnap még túl is teljesítettem magam, mert kevesebbet ettem a megszabottnál (1000-ret szabtam ki magamnak, és abból olyan 800-900-at ettem meg). Rengeteget mozogtam az elmúlt nap, mert végre volt rá időm, imádok mozogni. Guggolásokat végeztem, ugráltam, táncoltam,futottam, felüléseztem egész nap, és jó kis izomlázam is lett.

De ma ráálltam a mérlegre és két dekával nehezebbnek mutatott.

Mi a hiba? Nem értem. Izomnövekedés miatt lenne? Én azt hittem, először a fölös zsír tűnik el, aztán nő az izom...

Mint mondtam a kalóriadiétát pontosan betartottam, túlevés lehetősége kizárt.

És engem azért zavar ez, mert 67 alá semmilyen módon nem óhajt menni a mérleg.



2013. dec. 21. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj ezen.


Szerintem ok nélkül pánikolsz. Ennyit sőt még többet is szokott ok nélkül ingadozni az ember testsúlya.

És ha szépen betartod a diétát akkor lemegy 67 alá

2013. dec. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2013. dec. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
dejo köszönöm szépen :)
2013. dec. 21. 14:34
 4/7 anonim ***** válasza:
amennyire kiakaszt a 2 deka hízás, szerintem olyan gyorsan várhatod a fogyást isxd nem csak 1-2 hete nem mozdul a súlyod és már ezen pánikolsz? semmi gond nem lesz menni fog az, 1-2 kilót is ingadozhat a súly és ez nem feltétlenül jelent hízást fogyást. És 1000 kalóriánál nem kéne azért kevesebbet enned;)
2013. dec. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mérd le magad egymás után kétszer, majd csodálkozz rá, hogy nem pont ugyanannyit mutat. Mérleg sem tökéletes, nem mindig ugyanúgy állsz rá stb. Pár kiló differencia teljesen normális egy nagyobb súlyú élőlénynél, mivel a tested folyamatosan változik, anyagcseréje van...


"Én azt hittem, először a fölös zsír tűnik el, aztán nő az izom... " Rosszul hitted, ha izomépítésre mész rá, akkor előbb izmosodás történik, majd idővel a többlet energiaigényét a szervezet a zsírraktárakból pótolja. Ha nem terheled az izmokat, akkor nem fejlődnek, de akkor nem fog növekedni a test energiaigénye, ezért csökkenteni kell a bevitelt a fogyáshoz.


Az izomláz rossz, azt jelenti, hogy túlerőltetted az izmaidat, az oxigénhiány miatt keletkezett tejsav marja a szöveteket, azért fáj.

2013. dec. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia! Nagyon sok hozzáfűzni valóm van, kezdem az elején.

1: Az 1000 kalória túl kevés. A szervezeted jelenleg pánikba van,és az elfogyasztott élelmiszerből minden lehetséges és kivonható kalóriát elraktároz. Ha relatíve keveset mozogsz, akkor is minimum 1500 kalóriára szüksége van a szervezetednek!!

2: Nem mindegy, hogy mit eszel,de ezt gondolom tudod. Az "ételpiramis"-ra keress rá google-be, ez alapján próbálkozz a %arányba beállítani az étrended.

3: Ha fogyni szeretnél javaslom a kardiót (lehetőleg reggel éhgyomorra), ha izmot szeretnél építeni akkor pedig az erőgyakorlatokat. Amiket te felsoroltál, az elég vegyesfelvágott volt, próbálj meg rendszert vinni a mozgásba is. Heti 3x1 óra bőven megteszi!!

4: Nő vagy...ezt csak azért írom, mert a mi testünk ciklusosan változik. Amikor az érett petesejt megtermékenyíthető, akkor a szervezet minden hónapba felkészül a megtermékenyített petesejt befogadására. Vizet tart vissza és felépíti a méhnyálkahártyát. Ez átlag 1 kg...ez normálisan megy fel-le.

5: A 67 kg a te magasságodhoz nem hangzik rosszul, de tudnod kell, hogy innen sima diétával nemigen fogsz lefelé menni önsanyargatás nélkül úgy, hogy a szervezeted minden tápanyagot megkap ami kell. Rendszeres mozgás ;)

Amennyiben szükséged van edzéstervre írj, vegyük fel a kapcsolatot szívesen segítek. Szeretem az elhivatott embereket! :)

2013. dec. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Selvaggio! Köszönöm a tanácsokat, azóta rendszeresen mozgok, sikerült stabilizálnom a kajafogyasztást és már 64 kiló vagyok!!:) Köszönök mindent.
2014. márc. 4. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!