Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kiszámoltam, hogy minden nap...

Kiszámoltam, hogy minden nap kb 1020 kalóriát fogyasztok + a 2 liter víz naponta. Heti 3x 1,5 órát elkezdek aerob futni+biciklizni. Így le tudok fogyni? És kb mennyi idő alatt? (15 éves 59kg és 168 cm vagyok)

Figyelt kérdés

reggelim: 1 tál müzli vagy pirítós

10 órai: 1 alma/körte vagy répa

ebéd: szalámis vagy húsos szendvics salival

uzsi: 1-2 db puffasztott rizs

vacsi: vajas szendvics


ez egy napom.. persze nem mindig ugyan ez.. általába vacsira mindig mást eszek (tükörtojás, tojásránotta, vagy szendvics vagy zöldségsali) de általában egyik nap sem haladja meg az 1100 kalóriát. kiszámoltam hogy a tömegem/korom/nemem/magasságom függvényében napi 1463 kalóriát kéne ennem. de mivel kevesebbet eszek, és mozgok ezért fogyni fogok igaz?? és ha rá erősítek is, akkor változhat az alakom igaz? Combról szeretnék fogyni..


2014. márc. 8. 18:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
1463 kalóriát használ a szervezeted el arra, hogy életben tartja magát. Ez az alapanyagcseréd, ezt a kcalt akkor is elhasználod, ha csak az ágyban fekszel. ez alatti kalóriabevitel éhezés, ami egészségtelen és rögtön vissza is hízod, amit leadtál, ha abbahagyod. Így kevés fehérje, szénhidrát és zsír jut a szervezeted mûködéséhez, és elbontja az izmaidat kínjában. Ergo kilóban könnyebb leszel, de csúnya és formátlan.
2014. márc. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
de mellette eddzek, és erősítek. és egyébként nem éhezek, már 1 hete így eszek, és egyáltalán nem vagyok éhes, mindig pont jól kijön, mert napi 5x eszek de nem túl sokat. max ha néha megéhezek még, akkor bekapok 1 almát.
2014. márc. 8. 18:28
 3/20 anonim ***** válasza:

Aha, és mibôl akarsz izmot építeni (erôsödni), ha nem kap elég tápanyagot? Kalóriadeficit mellett mibôl építkezne a tested? Valaminek a növeléséhez (te esetedben izom) plusz kell, nem mínusz.

Az éhség és az éhezés más tészta. Lehet, hogy nem vagy éhes, a szervezeted mégis éhezik, mert nem jut elég minôségi tápanyaghoz.

2014. márc. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
de ha egyszerűen nem vagyok éhes?? elég nekem.. a lényeg hogy így fogyhatok a combomról igaz??
2014. márc. 8. 18:42
 5/20 anonim ***** válasza:
Na jó, az meg a másik alap dolog, hogy helyi fogyás nincsen. Nem fogsz csak a combodról fogyni, hanem mindenhonnan.
2014. márc. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

De látom, neked sem az észérvek számítanak, csak hogy mindenáron fogyj 2-3 kilòt. Mindegy, hogy egészségtelen (pláne egy 15 évesnek), mindegy, hogy nem tartós, csak adduramderögtön vékony legyél.

Hát hajrá.

2014. márc. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
huhh. nem, tényleg nem csak az vezérel hogy foggyak. egészséges akarok lenni, és szerintem ez amit én eszek nem annyira kevés.. de azért köszönöm a válaszokat! :)
2014. márc. 8. 19:05
 8/20 anonim ***** válasza:
Akkor nézz utána egy kicsit a neten és rájössz, hogy nem, nem egészséges, amit te csinálsz. De vokt idô, amikor én is mibdenkinél jobban tudtam.
2014. márc. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Keveset is eszel, de abban is kevésnek tűnik a fehérje, inkább szénhidrátot eszel. Hagyjuk az erősödést, a meglevő izmaid sem tudnak megmaradni így... Ha eddzel, akkor pláne több fehérje kell, ha nincs megfelelő fehérjebevitel, akkor az izmot kell bontani, nincs mese. A tested se tud a semmiből építkezni...
2014. márc. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
35%

A kalóriaszámlálás úgy hülyeség, ahogy van. Ne érdekeljen. Ezt leszámítva viszont szerintem is keveset eszel. A sok szendvics milyen kenyérből készül? A gyümölcs és a sali jó, de kevés a fűtőértéke így ezzel eléggé nagy kihívás elé állítod a szervezetedet. Pláne ha még ennek ellenére heti háromszor másfél órát kardiózol.

A fogyás=bevitt kalória-elégetett kalória egyenlet már régen megbukott, ezzel csak kárt teszel magadban. "mivel kevesebbet eszek, és mozgok ezért fogyni fogok igaz?? és ha rá erősítek is, akkor változhat az alakom igaz?"

Akkor most leírom nagyon egyszerűen: Ha kevesebbet eszel, mint amennyire szükséged van, akkor a tested elkezdi leépíteni magát. Szép sorban mennek az izmok, a bőr, a haj, a köröm.. minden ami fehérje, nehéz, energiaigényes és tökéletesen felesleges, ha éppen az éhenhalás szélén állsz. A zsír marad. Az kell a túléléshez. Ha pluszban még elkezdesz tornázni, akkor ezzel egyrészt a szervezeted meglevő energiáit pusztítod, másrészt gyakorlatilag kínzásnak veted alá a testedet, hiszen úgy dolgoztatod, hogy közben éhezik és nem kapja meg a működéshez szükséges elengedhető tápanyagokat. Tudod, az ilyen kis semmiségeket, mint energia, vitaminok, ásványok, aminosavak, enzimek, rostok, zsírsavak..

A kalóriák és a feszesebb comb nyilván többet jelent egy 15 éves lány agyában, mint a test természetes egyensúlya és szépsége, ezt nem vitatom. Ennek ellenére viszont azért nem ártana elgondolkodni azon sem, hogy éppen mit is művelsz magaddal, hogy hogyan készülsz tönkretenni egy eddig tökéletesen összehangoltan működő rendszert, pusztán azért hogy pár kilóval kevesebbet mutasson a mérleg.

Megjegyzem nem is fog menni. Mint említettem ez nem ilyen egyszerű. Tájékozatlan vagy és buta. Csak combról amúgy sem lehet fogyni. Ezzel a fajta koplalással nehezen érsz el ideiglenes eredményeket, miközben az egészségedet is károsítod. Nem azzal van a baj, amiket eszel, viszont szerintem ennél jóval többre van szüksége a 15 éves éppen fejlődő szervezetednek. Engem nem érdekelnek a kalkulátorok, sem a diéták, sem az amerikai kutatók legfrissebb fogyasztó praktikái. A tested mindig sokkal jobban tudja, hogy éppen mire van szüksége. És ez kétlem, hogy egy 1000 kalóriás rettenet lenne.

2014. márc. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!