Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A helyes diéta az amikor...

A helyes diéta az amikor sosem vagy éhes?

Figyelt kérdés

De mi van olyankor ha 1800 kalóriára van szükségem ahhoz hogy élni tudjak, hogy ne legyek éhes.

Kalóriabázisban 1300 kalóriát engedélyez nekem naponta a fogyáshoz, de mi van ha én ezzel nem lakok jól?

Hozzátenném kb 3000-3500 kalóriákat ettem nassoltam eddig.

Mi van ha csak keveset eszem, annyit amennyivel érzem hogy már nem vagyok éhes de 1 óra múlva már ismét éhes vagyok akkor ismét szabad ennem hogy ne legyek éhes?

Ad valami segítséget nekem ha zöld teát iszom mellette állandóan?

Vagy ez az éhség azért van mert hirtelen csökkentettem az adagot?



2014. ápr. 6. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:

A kalóriabázis csak számol valamit. Van, akinek ezret se ad, nincs esze, csak egy képletet használ, még csak minimum érték sincs benne beállítva rendesen. A test szerencsére nem így működik, de a felhasználók is képesek abnormális célokat megadni.

Én is használtam a kalóriabázist, kíváncsi voltam a makrotápanyagaim szintjére, tanulságos volt. Sose zavart, ha sokszázzal fölémentem a limitnek, ha kell, hát kell.


Szerintem nem kell, sőt nagyon rossz ilyen durván leejtened a kalóriamennyiségedet, csak fokozatosan, figyelve tested reakcióit.


Én sosem éheztettem magam, így is sikerült fogynom, bár a fele még hátra van s most épp megakadtam, mert most jobban esik lazázni :D. Nem tudom, Te mennyi vagy, nagyobb súlyfeleslegnél ugyebár még könnyebben szokott menni a dolog.


De ha 1 óra múlva éhes vagy, az nem normális. Egy rendes, de nem túlzott jóllakásnak azért tartósabbnak kellene lennie.


1800 kalória nekem nem elég sehogyse, csak nagyon kivételes napokon... 2000 kalória fölött fogytam, de ott már nem volt automatikus a dolog, én levittem a szénhidrátot, így ment.

S azt tapasztaltam, hogy jobb, ha rendesen, igazán (de nem túlzottan) jóllakom, akkor sokkal tartósabb a jóllakottság, nem 3 órás... Persze az se mindegy, mit eszem. Én a szénhidráttól hamarabb éhes leszek, a zsír laktat jól.

A tea nekem nass, valamicskét talán segít, de nem jellemző, a testemet nem lehet kalóriamentes dolgokkal becsapni. De azért mégiscsak térfogat, valamit segíthet, főleg, hogy az ember nem érzi mindig pontosan, hogy na most elég... A nassolósoknak is segíthet, az igazi éhség az, amit nem lehet kalóriaszegény dolgokkal elverni.

2014. ápr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pl egy pohár citromos cukros gyümölcs teával?
2014. ápr. 6. 13:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor táplálkozol normálisan, ha nem éhezel. A kalóriaszámlálás pedig hülyeség. Nem az adagokat kell csökkenteni, hanem normálisan kell elosztani egy napra az ennivalót. Sokszor kisebb étkezések (1-1 szendvics stb.), legfeljebb kb. 2-3 óránként.
2014. ápr. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem akkor érzed magad "nem-éhesnek", ha megettél 3000 kcalóriát, hanem ha tele van a gyomrod.


1200 kalóriával is jól lehet úgy lakni, hogy egész napra jóllaktál, meg 3000 mellett is lehetsz éhes.


Ezért kell a táplálék összetételét megválasztani, hogy ne érezd magad éhesnek és mégsem legyen több kalória az elöírtnál.


Melllesleg ha többet akarsz enni, akkor egyszerüen többet kell mozogni, akkor nem probléma a sok kalória sem.

2014. ápr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az elébb olvastam egy srác kérdésőt felsorolt egy csomó ételt és rákérdezett hogy az mennyi kalória mert 2 lista volt 2 vacsorája az egyik volt 4839 a mésik pedig 10532 kalória.

De olyanok hogy 2 és fél kiló virsli meg egy harmad tubus majonéz az 1 kilós tubusból.

Az illető tán 125 kilósan evett ennyit egyszerre én kb 7 napig enném azt az adagot amit ő leírt.

2014. ápr. 6. 14:29
 6/10 A kérdező kommentje:

Bocsi kicsit eltértek az adatok nem emlékeztem pontosan de hasonló az érték ezt figyeljétek!

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__kaloriaszamlalas__..

2014. ápr. 6. 14:31
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha valaki éhes, enni kell. Csak jól kell összerakni az étrendet.


Én már majdnem 2 hónapja csinálom. Pontosan 9 nap múlva töltöm a 2 hónapot. Mikor elkezdtem, 3 óra után az előző étkezéshez képest már éhesnek éreztem magam.... kb 2 hétig volt kicsit szar.... aztán ahogy telt idő, megszoktam az adagokat, összeszűkült a gyomrom is, és már 6-7 óra eltelte után (az előző étkezéshez képest) kezdek el éhséget érezni. Amikor amúgy is ott a következő étkezés ideje.


Csak egy kicsit kell kibírni, és utána már megszokod.


Mellből 1 centi

derékből 11 centi

csípőből 8 centi jött le.


persze még sok van hátra, és egyre lassúbb lesz, de nagyon le akarok fogyni. A mérleg nem érdekel pár hónapig biztosan. Majd 6 hónapnál ráállok.


Amíg a centik mennek és jól érzem magam, nem foglalkozok a kilókkal.

2014. ápr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolóra ne hallgass, hosszú távon nagyon egészségtelen, amit csinál! Nem 6-7 óránként kell enni, hanem sokkal gyakrabban, kb. 3 óránként, ha azt akarod, hogy egészségesen működjön az anyagcseréd.
2014. ápr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ha nem vagyok éhes nem fogok 3 óránként kaját tömni magamba.
2014. ápr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
amúgy nem tudom hogy ki mit csinál... de egy munkahely nem enged meg olyan lazulást hogy valaki 3 óránként elmenjen enni:P szóval ennyi.
2014. ápr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!