Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egészséges életmódnál tényleg...

Egészséges életmódnál tényleg szükségtelen számolgatni?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt, hogy kár számolgatni a kalóriákat. Ha nem eszem lisztes, cukros dolgokat, hanem zöldségeket és sovány húsokat akkor tényleg kár számolni? Én kalóriaszámolással fogytam le 20 kilót és most elégedett vagyok a súlyommal, de nem merem nem számolni a kalóriákat, félek a hízástól, de nem eszem egészségtelen kajákat és figyelek a glikémiás indexre is. Ha egészséges ételekből kicsit többet eszünk mint a szükségletünk tényleg nem hízunk el?

2014. dec. 14. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha egészséges a szervezeted, akkor egészséges ételektől tényleg nem hízol el.

Nem-egészséges pedig eleve inkább egészségtelen ételektől eszel. Túlenni is inkább egészségtelen ételeket könnyű (hiszen például vércukorszint esést, inzulincsúcsot okoznak).


Egy dologra figyelj, a sovány húsok nem az egészséges étrend alapjai. Ha nincs szervi problémád, akkor zsírokra is szükséged van, hiszen ezek alapvető energiaforrások amik nem okoznak metabolikus problémákat. Akinek jól égeti a zsírokat a szervezete, az általában egészséges. Ha egészséges, jól égeti a zsírokat, akkor nem esélyes az elhízás sem.


Persze lehet szándékosan annyit enni, hogy hízzon az ember, de ott már szándékos túlevés van.

2014. dec. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
azért a minimálisan a mértékekre is figyelni kell.
2014. dec. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2. Igaz.
2014. dec. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem a számolgatás jött be, most már nem tudnám nem számolni, de jó is így, hisz utáltam a kövér énemet.
2014. dec. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kérdező azt írta, hogy nem meri nem számolni a kalóriákat.

Ez nem tűnik jónak vagy egészségesnek.

2014. dec. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Abbahagynám szívesen a számolgatást ha tudnám, hogy ha véletlen magamtól kicsit többet eszem jó minőségű ételekből akkor nem fogok hízni. Eddig nem mertem kipróbálni :)
2014. dec. 14. 13:01
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

Ha jól emlékszem ezen a cikken elindulva eljuthatsz odáig, hogy a fölöslegben bevitt zsírból (tehát kicsit többet eszel mint amennyire szükséged van) képződő ketontesteket kipisiled.


Ez ketogén állapotban van így, ha a sejtjeid főleg cukrot használnak fel, ha az inzulinszinted megugrik akkor valóban előfordulhat, hogy elraktározódik több tápanyag. Hiszen ha így eszel, akkor a tested felhasználása is kevesebb lesz. Ha jól eszel, akkor a szervezeted energiafelhasználása is nagyobb, eleve kevésbé raktároz így persze az energiaszinted is magasabb (azaz energikusabb vagy). Elvileg.


De én eleve nem csinálnék nagy problémát az egészből, aki némi odafigyeléssel eszik és nem csak cukorfüggés miatt vagy érzelmi okok miatt, annak nem nagyon kellene hízástól tartania. Ráadásul az egészséges testzsír tartomány is viszonylag tág, ha valaki azt érzi, hogy kalóriaszámolás nélkül hízik kicsit, akkor legfeljebb újra jobban odafigyel.

2014. dec. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"fölöslegben bevitt zsírból (tehát kicsit többet eszel mint amennyire szükséged van) képződő ketontesteket kipisiled."


Hülyeség, a szervezet nem ilyen pazarló! A zsírt is szépen elpakolja ínségesebb időkre, vagy éppen csak két óra múlvára.

2014. dec. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Szergej55 ***** válasza:
Kalóriákat alapvetően nincs értelme számolgatni, sokkal fontosabb, hogy a makrotápanyagokból (fehérje, szénhidrát, zsír) mennyit viszel be. Ja, és bármiből többet eszel, mint a szükségleted, elhízol, ez törvényszerű.
2014. dec. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%

8. válaszoló, akkor mit keresnek ketontestek a vizeletben.. Ez nem is kérdés, a vizelettel ürített ketontestek a fölösleges, fel nem használt zsírból képződő fölöslegben maradó ketontestek, vagy azok egy része.


Kóros inzulin kiugrás nélkül nincs kóros hízás... Az elhízás egy betegség, amit általában táplálkozással összefüggő hormonzavar okoz. Aki nem eszik kórosan rosszul (rengeteg ch, állandó evés egész nap) az nem lesz ilyen szinten beteg.

2014. dec. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!