Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1000 kalóriát étrend egy tininek?

1000 kalóriát étrend egy tininek?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem igazán helyes, de az én esetemben valóban drasztikus változások kellenek. A súlyom 91 kg (165cm vagyok) ami egyrészt esztétikailag sem mutat jól, másrészt az önbizalmamat is eléggé tönkrevágja. A kérdésem az lenne, hogyha folytatom az 1000 kalóriás diétát lehet valami bajom? (Márcsak azért is mert ugye fejlődő státuszban vagyok, csakhát ez a súly még nagy jóindulattal sem nevezhető normálisnak). Természetesen a sportot sem felejtem el, ismét elkezdem a teniszt (8 évig jártam, de 1 év kimaradt) heti 1x, fogok hetente 2x spinningre járni, és (mivel itt a jóidő) elmegyek biciklizni. Nyáron úszással kiegészítve :) Mivel a jövő tanévet gimnáziumba kezdem, így aztán (ha nem is fogyok le teljesen) szeretném ha legalább egy kis részét leadnám, aztán majd jöhet a többi. -50 kg az álmom, ezt mennyi idő alatt érhetem el így?

Előre is köszönöm a válaszokat :)


2015. márc. 29. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Több kellene 91 kilóval.

Alapvetőleg fejlődő szervezetnek nem túl jó kalóriamínuszban lennie, de a te esetedben nem kell ezzel foglalkozni, hisz a túlsúlyod még egészségtelenebb.

De arra figyelj, hogy ne ess anorexiába, mert a cél amit kitűztél magad elé már nagyon-nagyon sovány. Egyik végletből esel a másikba, ugyanúgy egészségtelen lesz, és ugyanúgy borzasztó lesz esztétikailag (megkockáztatom, rosszabb mint most).

2015. márc. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Koplalassal nem lehet fogyni, se tininek se masnak, az eredmenye +10 kiko lesz.
2015. márc. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Biztos, ami biztos ekkora túlsúllyal már csak az életkorod miatt is a helyedben szakemberhez fordulnék és kérnék megfelelő étrendet. Ha mégsem akarsz elmenni, akkor pedig a kalóriaszámlálás részben téves irány, én a következőt tenném: kaloriabazis.hu regisztrálsz és írod az étrended. Ügyelsz arra, hogy a szénhidárt-fehérje-zsír beviteled normális tartományban legyen, ez azért fontos, hogy tényleg zsírból menjen le, és az izomzatod építsd, ne azt fogyaszd. Most hogyan étkezel? Cukrot, finomlisztet, üdítőket teljesen ki kell zárni az étrendedből, gyümölcsöt is csak nagyon mértékkel ajánlott fogyasztani, viszont nagyon sok zöldséget egyél. Napi ötször kevesebbet próbálj enni.
2015. márc. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"viszont nagyon sok zöldséget egyél"


ÉS húst, halat.

2015. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
165 cm-hez inkább a 60-65 kg-ot célozd meg, másrészt ennyi fogyáshoz is kell orvosi felügyelet
2015. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%

Ha nem leszel mellette túl éhes.. és az étrended nem értéktelen teljes kiőrlésű cuccból áll, hanem 1000 kalória zöldség, húsféle, halak, olajos magok.. akkor jó lehet.


Kissé persze kevés, de van energiatartaléka a testednek bőven.. állj át ketózisra szerintem.

2015. márc. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Először is tisztában kéne lenned a tested működésével. 165 centihez a 40 kiló BETEGESEN sovány, az már a halált jelentené nagyjából. Még 50 kiló is vékonynak számít ehhez a testsúlyhoz. És nem egészségesen vékonynak, hanem kórosan soványnak. 55 kiló a nagyon alsó határ, de inkább 60-65 lenne a megfelelő. Egyébként te érzed, hogy mennyivel laksz jól, éhezni semmiképp sem szabad, de amit megeszel, az legyen tápláló. Hús, hal, zöldségek, túró, tojás, sajt, ilyesmik. Fehérje, zsír, szénhidrát, vitamin, ásványianyag. Ezek kellenek. Olvass utána kicsit a témának. Egyébként egészséges ütemben, hogy a bőröd és az egész szervezeted tudjon alkalmazkodni a változáshoz, ez 1-2 év lehet. Szóval csodákat ne várj, de minél előbb kezdj neki, mert csak akkor lesz eredmény.
2015. márc. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Nem úgy fogalmaznék, hogy nem igazán helyes, inkább teljesen helytelen megközelítés ez részedről. Nagyon gyorsan felejtsd el az 1000 kalóriát! Napi 1200 kalóriánál kevesebb energiabevitel élettanilag veszélyes mindenkire nézve, egy felnőtt részére is, nem még egy fejlődésben levő tini szervezetének! Csak hogy tisztában légy vele, az 1200 kalória kb. egy két éves gyermek kalóriaszükségletének felel meg.


Amennyiben abszolút minimumon tartanád a kalóriabevitelt, azzal lelassulna az anyagcseréd és az a kevés tápanyag is alig tudna felszívódni, amit megeszel. Ezzel gyakorlatilag arra kényszerítenéd a szervezetedet, hogy egyfajta krízisállapot programra kapcsoljon, amikoris a bevitt energiát azonnali felhasználás helyett elraktározná zsír formájában. Viszont a mindennapi aktivitáshoz mindenképp szükség van energiára, de a szervezeted nem a zsírszövetekhez nyúlna, hiszen azt éppen halmoznia kell jobb időkre a nélkülözés miatt, így az izomfehérjéket kezdené lebontani. Az izomtömeg csökkenése pedig tovább lassítja az anyagcserét és itt bezárul az ördögi kör. Eredmény: kevesebb izom, több testzsír, lassú fogyás, fáradékonyság, alultápláltság, a vitaminok és nyomelemek pótlása nélkül hiánybetegségek kialakulásának fokozott veszélye, a diéta befejezése után pedig jojó-effektus. Rendszerint többet visszahíznak az emberek, mint amennyit leadtak. Kérlek ne a lehető leggyorsabb fogyás motiváljon, mert így tönkrevágod az egészséged, ráadásul az elért eredmény is nagy valószínűséggel gyorsan semmivé foszlana.


Nem éri meg kínozni, koplaltatni magad. Akár hiszed, akár nem, fogyni csak úgy lehet a tartós sikerben bízva, ha rendesen eszel. Változatos, tápanyagdús étrenddel és sok mozgással nagyon szép eredményeket lehet elérni. Az egyetlen szabály, amit be kéne tartani, hogy az egy nap alatt elégetett kalóriamennyiség nagyobb legyen annál, amit táplálék útján beviszel. Ezt a rendszeres mozgás kéne biztosítsa és nem az éhezés.


Ajánlatos lenne meglátogatni egy dietetikust, aki professzionálisan foglalkozik ilyesmivel és összeállíthatna neked egy személyre szóló étrendet, de minimum a körzeti orvossal konzultálhatnál a dologról. Hidd el, ők is megerősítenék, amit az imént leírtam. Ha nem akarsz ilyen segítséget igénybe venni, akkor legalább fogadd meg azt a tanácsomat, hogy olvass utána részletesen az egészséges fogyásnak és semmiképp se fogyassz kevesebb, mint 1500 kalóriát. Még az is kevés, ami azt illeti.


Jelenlegi súlyod mellett, a te magasságoddal és életkoroddal, csupán a belső szerveid normális működtetéséhez kb. 1750 kalóriára lenne szüksége a szervezetednek, ez az úgynevezett alapanyagcsere értéked. Igazából ennél kevesebbet nem lenne egészséges fogyasztanod. Ha mellette valóban sportolnál annyit, amit leírtál, így is fogyhatnál heti fél kiló és egy kiló között. Ha elkezdenél fogyni, aztán kb. 5 leadott kilónként 50 kalóriával csökkenthetnéd a bevitelt, így 85 kilósan 1700 kcal-t ennél, 80 kilósan 1650-et és így tovább.


Ami a táplálkozást illeti, ha szeretnél egészségesen fogyni, kerüld a cukrot és fehér lisztet, egyél sok nyers zöldséget és fehérjedús ételeket (hús, hal, tojás, tejtermékek), a fehér rizst váltsd le barnára.


A magasságodhoz még 50 kg is csak akkor lenne ideális, ha kimondottak keskeny csontozatú vagy. Normál testalkattal bőven elégedett leszel 55-60 kilóval is, meglátod. Ne tűzz ki irreális célokat.


Sok sikert, de csak okosan!

2015. márc. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok segítő jellegű kommentet! A tanácsokat megfogadom, és próbálom tartani a heti 0,5-1 kg fogyást. Jövő tanévre már nem leszek ennyire kövér :)
2015. ápr. 1. 23:50
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem ha az az 1000kcal minőségi étel akkor jó, a magassagodhoz képest tényleg fogynod kell azmeg csak alacsonyabb kcal kerettel megy :)
2015. ápr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!