Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi időn belül kezd beindul...

Mennyi időn belül kezd beindulni a fogyás, már aznap amikor kevesebb kalóriát fogyasztottál mint amit felhasználtál?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 1. 06:51
 1/9 anonim ***** válasza:
-igen ,egy-két nap után már beindul
2015. ápr. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor azért ébredtem ma reggel úgy mint akinek kiszívták az összes energiáját éjjel?
2015. ápr. 1. 07:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, ne mérlegeld magad naponta, elegendő hetente egyszer. A testsúly normálisan is ingadozik, akár a vízfelvétel és vízleadás eltérései miatt is, ráadásul fogyókúra alatt az addig megszokottnál többet kell inni (evés helyett is).
2015. ápr. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A fogyást nem kellene megérezni, az egészséges fogyás nem tesz fáradékonnyá, mivel a szervezet el van látva energiával, pont a saját tested tartalék zsírjával, ami komoly energiaforrás.


Csak egy napi fogyás nem mérhető, de egyébként igen, beindul. A kakaóscsiga és kenyérevéssel rontják el az emberek a fogyást, sarkítva értem persze. Eleve emiatt híznak el, maga a zsírégetés természetes-egészséges folyamat lenne, csak megbetegítő az étrendünk..

2015. ápr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tudományosan nem tudok neked válaszolni, de leírom saját tapasztalatomat.

Alapvetően én sem pártolom a napi mérlegelést, főleg a könnyen "föladós" embereknek, ugyanis előfordulhat hogy fals eredményt mutat (mittudomén: aznap reggel nem tudtál kakilni, ment a hasad, vagy megittál 2 pohár vizet mérés előtt stb). Viszont 1 hónapja mióta elkezdtem fogyizni, mindennap megmérem magam, és bizony van hogy naponta látom a csökkenést, 20dkg-onként, de olyan is volt már hogy többet mutatott, aztán 2 nap múlva 2x annyit fogytam mint amennyivel többet mutatott. Szóval ez inkább érdekes, mint sem hasznos :D Na jó, talán annyival hasznos, hogy ha súlyt tartasz, és 2 hétig mgasabb tömeget mérsz, akkor valszeg híztál :D Szóval kérdésedre válaszolva: Párom is fogyókúrázik, ő is méri magát naponta, neki máshogy alakulnak az értékei, ezért azt gondolom ez is emberfüggő, mindenkinél más és más, nálam pl 2 nap múlva már beindul a fogyás, páromnál 3-4. (bár igazából szerintem ez se igaz, hiszen a szervezet előbb észreveszi a változást, te csak már a végeredményt=számokat látod, az az ő már akkor is "dolgozott" az "ügyön" amikor számokban te még nem is láttad) Remélem nagyjából ki lehet hámozni mire is akartam kilyukadni :)

2015. ápr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A test nem statikus dolog, állandóan változik, folyamatos mozgásban van. Amikor tápanyagok kerülnek a vérbe emésztéskor, akkor az azonnal megy a zsírba, csak annyi marad a keringésbe, ami a homeosztázis fenntartásához szükséges, amire pont szükség van. Aztán a raktározott tápanyagok újra a vérbe kerülnek, amikor szükség lesz rájuk. Dinamikus folyamat.
2015. ápr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez az ideális egészséges eset.


A gyakorlatban van gyakorikérdések fogyókúra rovat. Vajon miért.

2015. ápr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azt hallottam hogy amikor az emberek lefogynak 4-5 kilót akkor jórészt a felesleges víz távozik a testből és nem egyből zsírt vagy izmot égetnek hanem a szervezetben van valami raktár ami kiürülése után indul be a fogyás.

Pontosan nem tudom hogyan nevezik ezt a raktározást.

Ez tényleg így van?

Ez akkor vehető észre amikor napokig stagnál a súly és csak utána indul be a fogyás?

2015. ápr. 1. 14:40
 9/9 anonim ***** válasza:

Van szövetekben kötött víz.. főleg a sok evés, sok szénhidrátfogyasztás miatt.

Ez elég könnyen változik, a glikogén raktárak is kötnek meg vizet, ez 1-2 nap alatt is változó mennyiség, a zsírmennyiség azért inkább heti ütemben mérhető, fél kiló/1 kiló amit változni szokott. Lassabb.

2015. ápr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!